IoT Medicinoje: kokia sveikatos priežiūros pramonės ateitis

Senstanti visuomenė, brangios medicinos paslaugos ir pasenusi sveikatos priežiūros infrastruktūra padidino daiktų interneto (IoT – Internet of things) sveikatos priežiūros poreikį. Įperkama ir novatoriška sveikatos priežiūra – ne miglota svajonė, o ateities realybė. IoT suteikia mums galimybę iš esmės pakeisti šią pramonės šaką.

Straipsnyje yra surinkta svarbiausi faktai apie daiktų interneto sveikatos priežiūrą. Sužinosite, kodėl medicinoje yra gyvybiškai svarbus IoT ir kokią naudą jis duoda.

IoT sveikatos priežiūroje: pramonės revoliucija

Kai dvi pramonės šakos sujungia jėgas, sukuriama kažkas nepaprasto ir gyvenimo, kuris pakeičia beveik viską iš esmės. Tas pats atsitiko ir su sveikatos priežiūra, kai ji buvo įtraukta į daiktų internetą (IoT). Labai greitai pamatysime teigiamą šio susitikimo poveikį, nes vis daugiau įmonių išleidžia produktus galutiniams vartotojams.

Norėdami geriau suprasti šią naują simbiozę, išsiaiškinkime, ką tai reiškia ir kaip viskas prasidėjo.

Kas yra IoT (daiktų internetas) ir kaip jis veikia?

Daiktų internetas (IoT) taip pat vadinamas visko internetu (IoE). Paprastais žodžiais tariant, daiktų internetą galima apibūdinti kaip tarpusavyje sujungtų įrenginių tinklą. Tačiau norėdami suprasti tikrąją jos prigimtį, turime pasinerti į koncepciją giliau.

Taigi, kas yra IoT ir kaip jis veikia? IoT susideda ne iš atskirų įrenginių, o iš visos tarpusavyje sujungtų programėlių ekosistemos. Šiuose įrenginiuose yra įrengti įvairūs jutikliai ir procesoriai, kurie leidžia rinkti informaciją iš aplinkinių ir siųsti tinklu. Šis procesas vyksta be jokios sąveikos tarp žmonių ar žmonių su kompiuteriu.

Daiktų interneto naudojimo atvejų yra daug – nuo ​​išmaniųjų termostatų ir lempučių iki automobilių sekimo prietaisų ir net sveikatos monitorių. Pavyzdžiui, termostatas gali aptikti temperatūrą patalpoje ir siųsti duomenis į debesį. Po to duomenys gali būti siunčiami į vartotojo įrenginio aplikaciją, kad jis galėtų nuspręsti padidinti arba sumažinti temperatūrą per aplikaciją arba rankiniu būdu. Sistema taip pat gali automatiškai atlikti reikiamus veiksmus pagal iš anksto nustatytas vartotojo nuostatas be žmogaus sąveikos. Pastaroji galimybė vadinama mašinų tarpusavio ryšiu (M2M).

IoT įrenginiai daro mūsų kasdienį gyvenimą patogesnį ir leidžia automatizuoti įprastus dalykus. Kitas jų evoliucijos žingsnis yra skverbtis į kitas pramonės šakas, įskaitant sveikatos priežiūrą. Čia galime kalbėti apie medicinos dalykų internetą (IoMT).

IoT sveikatos priežiūros srityje: trumpa apžvalga

Namų automatizavimo, saugos ir ryšių pramonės sparčiai diegia daiktų internetą. Tačiau daiktų internetas sveikatos (IoT) priežiūros srityje įsisavinamas lėčiau. Tačiau per pastarąjį dešimtmetį daiktų interneto įrenginių skaičius sveikatos priežiūros srityje labai išaugo.

IoT sveikatos priežiūros įrenginiai buvo pristatyti įvairiomis formomis. Rinkoje galite rasti įvairių tipų širdies ritmo, temperatūros ir gliukozės kiekio kraujyje matuoklių. Medicinos prietaisai gali rinkti vertingus duomenis ir suteikti gydytojams papildomų įžvalgų apie simptomus ir bet kokius žmogaus kūno sutrikimus. Tai padeda nustatyti problemas, kol jos tampa kritinės, o gydytojai gali suteikti medicininę pagalbą anksčiau. Šie prietaisai yra tikras sveikatos priežiūros pramonės keitiklis.

Visuomenės senėjimas skatina daiktų interneto (IoT) sveikatos priežiūros poreikį. Remiantis Jungtinių Tautų Pasaulio gyventojų perspektyvų tyrimu, 2017 m. 60 metų ir vyresnių žmonių skaičius visame pasaulyje viršijo 962 milijonus. Prognozuojama, kad iki 2050 m. šis skaičius padvigubės, o iki 2100 m. – daugiau nei trigubai. Vyresnio amžiaus gyventojų skaičius auga greičiau nei jaunesnių amžiaus grupių. Šią situaciją galime stebėti visame pasaulyje. Ilgėjant gyvenimo trukmei, didės ir sveikatos priežiūros išlaidos. Čia su daiktų internetu susijusios programinės įrangos kūrimo paslaugos gali padėti sumažinti sveikatos priežiūros išlaidas.

Ankstyvosios medicinos IoT aplikacijos apima išmaniąsias lovas. Jie nustato, kada pacientas jį užima, bando keltis arba palieka lovą. Šios lovos gali kontroliuoti paciento spaudimą ir atramą, todėl sumažėja pragulų rizika.

Kiti daiktų interneto sveikatos priežiūros sprendimai yra namų vaistų dozatoriai. Jie automatiškai įkelia duomenis į tinklą kiekvieną kartą, kai išgeriamos arba neišgeriamos tabletės. Perdozavimo atveju priežiūros komanda gali greitai įsikišti.

„Weka“ išmanusis šaldytuvas vakcinoms yra dar vienas ryškus daiktų interneto sveikatos priežiūros pavyzdys. Jame aptariamas vakcinų valdymas ir saugojimas, stebimos laikymo sąlygos ir nustatomi galimi gedimai.

Šiandien naudojama 3,7 milijono medicinos prietaisų, kurie renka ir stebi duomenis apie sveikatą. „Allied Market Research“ praneša, kad medicinos dalykų interneto rinkos dydis visame pasaulyje iki 2021 m. pasieks 136,8 mlrd.

Medicinos dalykų internetas (IoT) vis labiau populiarėja, o ateityje sveikatos priežiūros aplikacijų skaičius tik augs, nes daiktų internetas sveikatos priežiūros srityje žada daug naudos. Skaitykite toliau, kad sužinotumėte, kokie iš tikrųjų yra šie privalumai.

Specifiniai daiktų interneto aspektai sveikatos priežiūros srityje

Kad suprastumėte, kodėl verta kurti savo daiktų interneto sveikatos priežiūros sprendimą, pirmiausia turite žinoti, kokią naudą jis gali suteikti ir kaip įveikti iššūkius, kuriuos kelia ši novatoriška pramonė.

IoT taikymo sveikatos priežiūros srityje privalumai

IoT sveikatos priežiūros evoliucija atneša daug ir neabejotinų privalumų. IoT ir sveikatos priežiūra leido sukurti neįtikėtinus daugelio neatidėliotinų problemų sprendimus. Tai padeda sumažinti sveikatos išlaidas ir laukimo laiką, o sveikatos priežiūra ir medicininiai patikrinimai pasiekiami kiekvienam iš namų.

Norėdami sužinoti daugiau, pasinerkime į daiktų interneto (Iot) sveikatos priežiūros potencialą.

Sveikatos stebėjimas realiu laiku
Stebėjimas realiuoju laiku naudojant išmaniuosius sveikatos įrenginius gali išgelbėti gyvybes nelaimės atveju. IoT sveikatos priežiūros sistema gauna informaciją apie širdies nepakankamumą, astmos priepuolį ar kitą gedimą. Tada jis perduoda surinktus duomenis į avarinę stotį.

Tyrimas rodo, kad integravus aktyvumo ir kraujospūdžio matuoklius ligoninė per 30 dienų sugebėjo sumažinti pacientų, sergančių širdies nepakankamumu, readmisijos rodiklį 50%.

Profesionali pagalba visame pasaulyje
Išmanieji medicinos prietaisai renka ir perduoda svarbius sveikatos duomenis, įskaitant, bet tuo neapsiribojant, kraujospūdį, širdies ritmą, deguonies ir cukraus kiekį kraujyje, EKG ir kt. Debesyje saugomais duomenimis galima dalytis su gydytojais iš bet kurios pasaulio vietos. Jie gali peržiūrėti duomenis iš įrenginio su įdiegta programėle, kad gautų specializuotą medicininę konsultaciją ir padėtų pacientams, nepaisant jų buvimo vietos. Dėl to gauname geresnes medicinos paslaugas, nesvarbu, kur ir kada.

Sutrumpintas greitosios pagalbos laukimo laikas
Kas nuobodžiau ir erzina nei laukimas? Jau nekalbant apie tai, kad laukti greitosios pagalbos skyriuje yra daug blogiau. Vidutiniškai JAV lankytojas greitosios pagalbos skyriuje laukia nuo 10 iki 50 minučių, kol patenka pas gydytoją. Tiek laiko jums taip pat gali tekti laukti, kol gausite vaistų nuo lūžusių kaulų.

Įdiegęs „AutoBed“ programinę įrangą, Mt. Sinai Medical Center Niujorke galėjo 50 % sutrumpinti pacientų, kuriems reikia stacionarinės priežiūros, laukimo laiką. Programinė įranga su išmaniosiomis lovomis seka lovų užimtumą ligoninėje ir suteikia įžvalgų, kaip efektyviau guldyti pacientus ir maksimaliai išnaudoti turimą pacientų pajėgumą.

Duomenų įžvalgos
Daiktų interneto medicinos prietaisai gydytojams ir mokslininkams yra neįkainojami. IoT sveikatos priežiūros aplikacijos ir sveikatos jutikliai gauna daug duomenų. Nors vien šie duomenys nėra daug verti, jų vertė priklauso nuo kiekio ir išsamumo. IoT jutikliai gali rinkti duomenis visą parą, o tai neįmanoma naudojant tradicinius medicinos prietaisus. Daugybė informacijos iš tūkstančių pacientų leidžia geriau suprasti simptomus. Mokslininkai gali geriau suprasti, kaip farmaciniai vaistai veikia ligos eigą, ir išsiaiškinti geriausius gydymo metodus.

Mažesnės išlaidos
Tai bene svarbiausias daiktų interneto privalumas sveikatos priežiūros srityje. IoT sveikatos priežiūros sprendimai ir prijungti medicinos prietaisai sveikatą stebi realiu laiku, todėl pacientai gali rečiau lankytis pas gydytojus. Apskritai tai sumažina išlaidas, nes sumažėja ligoninių buvimo laiką.

Geresnė paciento patirtis
Pacientai, kurie yra prisijungę prie IoT sveikatos priežiūros sistemos, turi geresnę patirtį, nes jie labiau įsitraukia į gydymą. Išmanieji sveikatos priežiūros prietaisai suteikia vertingų duomenų apie pacientą, todėl gydytojai gali tiksliau diagnozuoti sveikatos problemas.

IoT sveikatos priežiūra suteikia mums neribotas galimybes. Tai daro sveikatos priežiūrą labiau prieinamą ir suteikia gydytojams vertingos informacijos apie pacientų sveikatos būklę esant ne ligoninėje. Pacientai gauna aukščiausios kokybės gydymą nepriklausomai nuo jų buvimo vietos.

Iššūkiai, kuriuos turėtų spręsti IoT medicinoje.

Svarstant apie sveikatos priežiūros aplikacijų kūrimą, reikia atkreipti dėmesį į keletą esminių dalykų. Žemiau rasite pagrindinius iššūkius, kuriuos IoT sveikatos priežiūra turėtų spręsti, kad judėtų į priekį.

Duomenų saugumas ir privatumas
IoT įdiegimas sveikatos priežiūros srityje sukėlė susirūpinimą dėl duomenų saugumo ir privatumo. Šiuolaikiniai IoT medicinos prietaisai naudoja saugius informacijos perdavimo debesyje būdus, tačiau dažnai jiems trūksta duomenų protokolų ir standartų, reikalingų atlaikyti rimtas įsilaužėlių atakas.

Medicinos dalykų internetas (Iot) yra jautrus įsilaužėliams, kurie gali pažeisti tiek pacientų, tiek gydytojų asmens sveikatos informaciją (PHI). Pavogti duomenys gali būti naudojami nesąžiningiems veiksmams, pvz., suklastotų asmens tapatybės dokumentų kūrimui vaistams įsigyti, draudimo išmokoms paciento vardu ir tapatybės vagystei.

Taip pat susirūpinimą kelia duomenų nuosavybės teisės aktai ir BDAR IoT sveikatos priežiūros srityje.

Įrenginių ir protokolų integravimas
Neįmanoma sukurti medicinos dalykų interneto naudojant vieną įrenginį. Daugialypė IoT sveikatos priežiūros visata turi turėti galimybę išnaudoti įvairių įrenginių su skirtingais protokolais funkcijas. Šis poreikis trukdo duomenų rinkimo ir kaupimo procesui.

Išmanieji sveikatos priežiūros sprendimai naudoja įvairius ryšio protokolus. Vienodumo trūkumas trikdo daiktų interneto jutiklių technologijos priėmimą. Tai taip pat apriboja daiktų interneto mastelį sveikatos priežiūros srityje.

Duomenų perteklius
Pagrindinė medicinos dalykų interneto paskirtis – duomenų rinkimas. Plečiantis daiktų interneto sveikatos priežiūrai, įtraukiant vis daugiau daiktų interneto sveikatos priežiūros įrenginių, gydytojai susiduria su duomenų pertekliaus pavojumi. Gydytojai stengiasi sudaryti patikimas prognozes ir priimti teisingus sprendimus, remdamiesi daugelio pacientų duomenimis. Susirūpinimas pagrįstas. Per ateinančius metus neišvengiamai pamatysime didžiulį prijungtų medicinos prietaisų augimą.

Išlaidų neefektyvumas
Nors medicinos dalykų internetas sukurtas siekiant sumažinti medicinos išlaidas, problema vis dar išlieka. Esamas sveikatos priežiūros IoT dar nepadarė didelės įtakos medicinos paslaugų kainoms. Tarpusavyje sujungti medicinos prietaisai yra gana brangūs. Tai yra pagrindinis iššūkis, kurį turi išspręsti IoT sveikatos priežiūra.

Be to, IoMT infrastruktūros kūrimo kaina yra didžiulė. Į pradines sistemos nustatymo išlaidas įeina aparatinės įrangos, programų, aplikacijų ir debesų platformų išlaidos. Štai kodėl daugelis įmonių neleidžia naudoti daiktų interneto sveikatos priežiūros sprendimuose.

Kaip matote, iššūkiai yra gana dideli. Tačiau šie daiktų interneto trūkumai sveikatos priežiūros srityje nenusveria jo pranašumų. Tinkamas planavimas, įdiegtos saugos sistemos ir infrastruktūra yra būdas išspręsti visas problemas.

Norite sužinoti, kaip „blockchain“ gali būti naudinga medicininiams sprendimams?

Skaitykite straipsnį „Blockchain“ technologijos medicinos srityje ir sveikatos priežiūroje: naudokitės šiandien ir jos galimybes ateityje norėdami sužinoti daugiau apie “blockchain” sveikatos priežiūros pramonėje.

Medicinos dalykų internetas: galimos sveikatos priežiūros aplikacijos

Būsimų daiktų interneto sveikatos priežiūros aplikacijų naudojimo sritis yra neribota ir yra pats įdomiausias dalykas sveikatos priežiūros aplikacijų kūrėjams, tokiems kaip Okursa. Panagrinėkime jį išsamiau.

Inovatyvi vaistų valdymo sistema
Medicininių vaistų perdozavimas yra labai nuolatinė problema, ypač tarp vyresnio amžiaus žmonių. Mažytės tabletės su integruotais jutikliais gali išspręsti šią problemą. Šie nesuvirškinami jutikliai naudojami kartu su kūno pleistru, kuris gali aptikti naudojimą ir tinkamą dozę. Ši informacija siunčiama gydytojui ir pacientui pasiekiama per išmaniojo telefono aplikaciją.

Ta pati sistema gali būti įdiegta į išmaniųjų tablečių buteliuke. AdhereTech jau sukūrė tokį sprendimą.

Šie sveikatos priežiūros prietaisai ir aplikacijos gali siųsti priminimus laiku vartoti vaistus, suteikti informacijos apie pacientų įpročius ir padėti išvengti mirtinų pasekmių perdozavus vaistus.

Tokia sistema taip pat galėtų būti naudojama kaip vaistų šalutinio poveikio tikrintojas.

Lėtinių ligų gydymas
Šiandien daugelis plataus vartojimo elektroninių prietaisų gali būti naudojami kaip nešiojami sveikatos stebėjimo jutikliai. „Apple Watch“, „Fitbit“ ir „Samsung Gear Fit“ yra vieni populiariausių nešiojamų prietaisų rinkoje. Visi jie renka vertingus duomenis apie vartotojo veiklą, širdies ritmą ir miego įpročius. Šie duomenys suteikia vertingos informacijos apie paciento sveikatą ir galimas problemas. ESI kūrimas ir nuotolinis pacientų stebėjimas yra nuostabios priemonės tiems, kurie serga lėtinėmis ligomis.

Kartu su analize ir specialiomis programėlėmis nešiojami įrenginiai gali įspėti vartotojus apie problemas. Jie taip pat gali pateikti gydytojams sveikatos duomenis, surinktus per ilgą laiką, kad išspręstų pasikartojančias problemas.

Sistema su nešiojamaisiais įrenginiais stebėtų, pavyzdžiui, širdies ritmą ir gliukozės kiekį. Nustačiusi problemą, sistema praneša gydytojui ir išsiųstų pranešimą į paciento išmanųjį telefoną ar kitą įrenginį. Tai sumažintų vizitų pas gydytoją poreikį.

Apple HealthKit API padeda kurti sveikatos ir kūno rengybos aplikacijas, skirtas iOS ir watchOS su sklandžiomis vartotojo patirtimi. Galite naudoti „Apple“ pagamintą aparatinę įrangą ir sukurti suderinamą sveikatos priežiūros aplikaciją.

Atsargų sekimas
Pacientų ir personalo sauga yra ligoninių prioritetas. Klinikose naudojami įvairūs prietaisai, įskaitant MRT, rentgeno aparatus, KT skaitytuvus ir kitą įrangą. Jei ši įranga nebus reguliariai tikrinama, ji gali tapti pavojinga pacientams ir personalui. IoT integravimas į sveikatos priežiūrą gali užkirsti kelią tokioms problemoms.

Įrangos stebėjimo sistemos stebėtų veiklos problemas ir praneštų darbuotojams. Ši sistema pastebėtų problemas daug anksčiau, nei jos galų gale pakenktų medicinos įrangos saugai.

Tokios sistemos pranašumai yra nuotolinė diagnostika, numatoma priežiūra ir savalaikis našumo atnaujinimas.

Medicininiai jutikliai
Biosensoriai yra neatsiejama daiktų interneto sveikatos priežiūros ekosistemos dalis. Remiantis „Markets Insider“ tyrimu, numatoma, kad rinkos pajamos iki 2024 m. viršys 29 mlrd. USD. Šiuose prijungtuose medicinos prietaisuose naudojama biologinė medžiaga ir jutikliai. Su jų pagalba jie renka duomenis apie kraują, kvėpavimą, audinius ir kitas kūno dalis.

Kitas medicininių jutiklių tipas yra nebiologinis. Jie matuoja kūno temperatūrą, judesį, širdies susitraukimų dažnį, raumenų elektrinį aktyvumą ir kt.

Šie sprendimai turi neribotą taikymo sritį. Pacientai gali stebėti gyvybiškai svarbius matavimus namuose naudodami patogias mobiliąsias aplikacijas.

IoT sveikatos priežiūra gali būti įdiegta įvairiose programose ir sprendimuose. Vos prieš dešimtmetį pramonė buvo tik pačioje pradžioje, o dabar matome jos spartų augimą, kuris tęsis ir artimiausioje ateityje. Sujungus prijungtus išmaniuosius įrenginius su programine įranga galime sukurti precedento neturinčius IoMT sprendimus, keičiančius medicinos paslaugų teikimo būdą.

IoT Medicinoje: žvelgiame į novatorišką ateitį

Susirūpinimas dėl saugumo, keitimosi duomenimis ir saugojimo, infrastruktūros sąnaudų ir taisyklių trūkumo turi įtakos prijungtai sveikatos priežiūrai. Vis dėlto IoT sveikatos priežiūros pramonė auga. Nepaisant visų trūkumų, sveikatos priežiūros IoT įrenginių poreikis ir toliau augs. Jų teikiama nauda yra pernelyg patraukli, kad būtų galima ignoruoti.

Atėjo laikas sveikatos priežiūrą padaryti mobilią.

Susisiekite su Mumis

Contact Us