Logistikos sistemų kūrimas

Logistikos sistemų kūrimas​

Logistika ir Logistikos valdymo sistemos poreikis šiandien

Krovinių gabenimas iš vienos vietos į kitą – taip dažniausiai suprantama logistika. Tačiau tai nėra vien tik krovinių pervežimas. Logistika apima žymiai daugiau procesų. Visų pirma, krovinių judėjimas organizuojamas maksimaliai taupant laiką ir išlaidas, nes svarbiausia sąlyga yra į reikiamą vietą laiku atgabentas krovinys (prekės, siuntos ir kt.) nepakenkiant krovinio turiniui. Visų antra, transportavimas gali būti glaudžiai susijęs su gamybos procesais ir / ar sandėliavimu. Tuo labiau, jog krovinių gabenimas gali būti vykdomas ne tik sausuma (keliais, geležinkeliu), bet ir vandeniu (krovininiais laivais) ar oru (lėktuvais). Dėl to krovinių judėjimo kontrolė ir valdymas gali būti tikrai sunki užduotis, nes logistikoje itin svarbus yra laikas – kad būtų išvengta laukimo ir dėl to galinčių atsirasti nenumatytų išlaidų bei resursų švaistymo.

Logistika yra sudėtingas ir kruopštumo reikalaujantis logistinių procesų planavimas, organizavimas ir valdymas su teisingu įrankių ir metodų parinkimu, panaudojimu, kad būtų suvaldyta informacija ir jos srautai, kurie susiję su transportavimo organizavimu ir kitais procesais.

Logistikos valdymo sistema (LVS) – privalomas įrankis kiekvienai įmonei, kuri vykdo logistikos darbus. Be tokios sistemos šiandien yra neįsivaizduojama logistikos veikla įmonėje ar tarptautinėje kompanijoje. Todėl, kad logistikos sistemos leidžia efektyviai valdyti ir optimizuoti visus logistikos procesus.

Kodėl verta rinktis Logistikos valdymo sistemą?

Logistikos valdymo sistema – puikus sprendimas norint patogiai ir efektyviai valdyti logistikos procesus: krovinių transportavimo organizavimas, transporto sekimas (maršrutai, būklė), krovinių ir jo turinio laikymo sąlygų stebėsena ir priežiūra, klientų ir tiekėjų atsiskaitymų kontrolė ir informavimas bei dokumentacija.

Naudojant logistikos sistemą optimizuojamas laikas ir kitos sąnaudos bei sumažinamos išlaidos. Taip pat pagreitėja klientų aptarnavimas ir sumažėja arba visiškai išvengiama klaidų. LVS (Logistikos valdymo sistemos) naudojimas yra intuityvus ir itin paprastas bei greitai perprantamas. Taip pat yra galimybė sistemoje vartotojams priskirti tik jų pareigas atitinkančią informaciją, t. y. buhalterė matys faktūras, bet ne vairuotojų maršrutus.

Kadangi logistikos sfera labai plati ir įvairi, o geriausia yra individualizuota Logistikos valdymo sistema, tai į ją gali būti integruojamos informacinės sistemos ir / ar moduliai (atsižvelgiant į įmonės veiklą ir jos poreikius). Modulių pavyzdžiai: pardavimų ir finansų valdymas; dokumentų valdymas; klientų, vežėjų, tiekėjų, darbuotojų valdymas.

Beje, kad vairuotojams vilkikuose ar automobiliuose nereikėtų naudotis kompiuteriu, o darbas pagreitėtų, yra dar vienas puikus įrankis kaip priedas prie sistemos – APP (mobilioji programėlė), kuri skirta ne tik naudotis sistema ir bendrauti, bet ir perduoti informaciją (dėl krovinio, maršruto ir kt.). Šitaip žymiai pagerėja darbo kokybė ir kiekybė, sumažinamas laikas informacijos perdavimui ir apdorojimui, nes viskas vyksta „čia ir dabar“.

Kodėl verta rinktis Logistikos valdymo sistemą?
Logistikos sistemos įdiegimas Jūsų įmonėje be jokio streso ir baimės

Logistikos sistemos įdiegimas Jūsų įmonėje be jokio streso ir baimės

Priimtas sprendimas dėl LVS (Logistikos valdymo sistemos) kūrimo ir įdiegimo įmonėje yra iš tiesų teisingas ir būtinas. Tačiau įsigyti šią sistemą – dar ne viskas. Nors Logistikos sistema lengva naudotis, bet Jūsų įmonės darbuotojams gali būti sunkoka priprasti prie naujos sistemos. Vien dėl to, jog jie bijos ir jaudinsis, kad naudojimasis tokia sistema yra labai sudėtingas. Personalas turės abejonių ir daugybę klausimų bei tikrai ne visi degs noru kibti darbuotis naujoje sistemoje. Todėl itin svarbu suvokti, kad teks ne tik įsigyti LVS, bet ir paruošti, apmokyti kolektyvą dirbti su Logistikos valdymo sistema. Apmokyti kitus galėtų vienas iš darbuotojų ar keli darbuotojai, kurie greičiau pramoko. Taip pat medžiaga – kaip naudotis LVS. Be to, prireikus įmanoma pravesti pirmuosius apmokymus, o iškilus klausimams – papildomi apmokymai ar konsultacijos. Visiškai suprantama, jog sistema efektyviai veiktų tik tuomet, kai darbuotojai per kuo trumpesnį laiką „įsivažiuotų“ ir gebėtų gerai dirbti su sistema. Juolab, jog darbuotojai geriausiai dirba, kai nejaučia streso. Be to, pripratę prie LVS darbuotojai pastebės sistemos privalumus ir, svarbiausia, kad visų darbuotojų darbas palengvės ir pagerės darbo kokybė bei padidės įmonės darbo procesų našumas. Visa tai turi didžiulės įtakos įmonės pelnui.

Tinkamiausios Logistikos valdymo sistemos rezultatas – nepriekaištinga logistika!

Daugiau sužinojus apie Jūsų verslą ir išsiaiškinus Jūsų įmonės darbo procesų poreikius, problemas ir lūkesčius galima pradėti Logistikos valdymo sistemos kūrimo darbus. Kai jau bus sukurta ir ištestuota sistema – ją galima bus naudoti. Vėliau, atsiradus naujiems poreikiams, sistemą galima atnaujinti, pvz., pridedant naujus modulius.

Žinoma, jog yra ir kitas variantas, jei dar neįsitikinote, ko būtent Jums reikia. Tai galimybė per 30 dienų išbandyti sistemą nemokamai. Tik tokioje sistemoje tikrai nebus to, ko reikia būtent Jums. Tačiau tai Jums leis apsispręsti, o kartu mes rasime sprendimą ir sukursime tik Jūsų įmonei pritaikytą Logistikos valdymo sistemą. Juk Logistikos valdymo sistema yra tinkamiausia tuomet, kai joje yra tik tai, ko reikia Jūsų vykdomai veiklai (nei per daug, nei per mažai), kad galėtumėte pasiekti geriausius rezultatus!

Tinkamiausios Logistikos valdymo sistemos rezultatas – nepriekaištinga logistika!

Susisiekite su Mumis

Contact Us