Mobilių aplikacijų kūrimo išlaidos: supraskite savo biudžetą, kad galėtumėte susikurti gerą mobilią programėlę

Kiek gali kainuoti mobilios aplikacijos kūrimas? Įprastos geros kokybės mobilios aplikacijos kūrimo išlaidos svyruoja nuo 60 000 € iki 300 000+ € už platformą. Tokie veiksniai kaip programėlės tipas, skaičius ir funkcionalumo bei dizaino sudėtingumas, IT tiekėjas įtakoja aplikacijos kainą, kur nuo 40 €/val tarifas:

 • Paprastos programėlės kūrimo kaina – 60 000 € už vieną platformą (pvz., skaičiuotuvai, fotoaparatas)
 • Pagrindinių funkcijų aplikacijos kaina – nuo 60 000 € iki 150 000 € už platformą (pvz., „McDonald’s Loyalty aplikacija“)
 • Sudėtingos, individualios (daugiafunkcinės) mobilios aplikacijos kaina – nuo 300 000+ € (pvz., „Uber“, „Instagram“)

Aplikacijos kūrimo proceso laikas taip pat skiriasi nuo 2–3 mažoms programėlėms, 3–6 mėnesiams APP su pagrindinių funkcijų rinkiniu ir 9 ir daugiau mėnesių sudėtingam produktui, kuris laikomas vykdomu projektu.

Buvo išanalizuoti kai kurie pagrindiniai mobiliųjų aplikacijų pramonės tyrimai, kad paaiškintų šią kainų diapazoną.

Šis vadovas padės suprasti APP kūrimo išlaidų formavimąsi. Jūs galėsite:

 • efektyviai valdyti savo APP kūrimo biudžetą
 • sumažinti aplikacijos išlaidas
 • atkreipti dėmesį į mobiliųjų programėlių išlaidas iš anksto

Pradėkime savo kelionę išsiaiškindami biudžetą, kurį turite investuoti į savo mobilios aplikacijos idėją.

APP kūrimo kaina: etaloniniai rodikliai

Šiomis dienomis labai naudinga sukurti ir paleisti į rinką APP. Didžioji dauguma gyventojų kasdienėje veikloje naudoja įvairias mobiliąsias programėles.

Tačiau kiek šiais laikais kainuoja sukurti aplikaciją mobiliesiems?

Aplikacijos mobiliesiems praleistas laikas

Patikimiausiuose mobiliųjų aplikacijų pramonės tyrimuose pateiktos šios APP kūrimo sąnaudų ir laiko juostos kainos:

 • Vidutinės aplikacijos kūrimo išlaidos yra apie 171 450 USD (150 USD per valandą), o tai reiškia 1 143 kūrimo valandas. Bendra APP kaina gali net padidėti iki 727 500 USD, jei įdiegtos sudėtingos funkcijos (Clutch Survey, 2015 m.)
 • Vidutinis minimalus programėlės kūrimo projektas yra nuo 5 000 iki 10 000 USD. Tikėtina, kad įprastos APP kūrimo išlaidos bus daug didesnės (Clutch Survey, 2017 m.)
 • Įmonės aplikacijos kūrimo kaina yra vidutiniškai 140 000 USD (VDC Research, 2017 m.)
 • Galimi mobilių aplikacijų kainų skaičiuotuvai nurodo kainų diapazoną nuo 267 000 USD iki 360 000 USD už sudėtingas, daug funkcijų turinčias APP mobiliesiems
 • Kalbant apie aplikacijos kūrimo terminą: daugiau nei 80 % APP mobiliesiems sukurti užtrunka 3 ir daugiau mėnesių; 40 % APP sukuriama per 6 ir daugiau mėnesių (Outsystems Survey, 2018–2019 m.)

Iš esmės jūsų APP idėja, taip pat verslo ir funkciniai poreikiai turi įtakos programėlės kūrimo išlaidoms.

Įtakingiausi veiksniai, lemiantys galutines aplikacijos kūrimo išlaidas:

 • Pardavėjo tipas ir vieta
 • APP funkcijų sudėtingumas ir skaičius
 • Back-end infrastruktūra ir prijungtos API
 • UX/UI dizaino sudėtingumas
 • Papildomų firminių vaizdinių elementų įtraukimas
 • Kūrimo metodas (Native, WEB mobiliesiems, Hybrid ir kt.)
 • Kurtų platformų skaičius (iOS, Android, WEB ir kt.)

APP kūrimo išlaidos 2020 m

Klausimas vis dar atviras. Kiek kainuoja sukurti programėlę 2020 m.?

Remiantis naujausiais pramonės tyrimais, pagrindinės išvados rodo, kad APP kūrimo išlaidos svyruoja nuo 5 000 iki 500 000 USD.

Šis straipsnis, kuriame pateikiami įvertinimai, pagrįsti plačiai naudojamomis APP funkcijomis, dizaino sudėtingumu ir programinės įrangos kūrimo etapais.

Išvados patvirtina pagrindines išvadas, susijusias su aplikacijos kūrimo 2020 m. sąnaudomis. APP su pagrindinių funkcijų rinkiniu kainuoja daugiau nei 60 000 €, o sudėtingų APP mobiliesiems kūrimo kaina prasideda nuo 300 000 €.

Toliau pateiktoje lentelėje parodytas aplikacijos kūrimo išlaidų diapazonas su atitinkamais laiko planais.

Paprasta APP 1 platformai (galimai gali būti ir ant 2 platfomų, tačiau priklauso nuo funkcionalumo)Pilna APP (daugiau funkcijų ir sudėtingesnis dizainas) 1 platforma (galimai gali būti ir ant 2 platfomų, tačiau priklauso nuo funkcionalumo)Didelė APP
(Sudėtingas APP kūrimas, kūrimas ir palaikymas 2 ir daugiau platformų)
Kaina~€60,000 -€150,000~€150,000 – €300,000+€300,000+
Laikotarpis~3 – 5 mėn.~4 – 9 mėn.9+ mėn.

Aplikacijos kūrimo kaina: pagrindų supratimas

Šie elementai turėtų padėti suprasti APP kūrimo išlaidas, kad galėtumėte daryti įtaką kainų diapazonui ir nustatyti projekto biudžetą.

 • Native vs. Hybrid APP

APP kūrimo metodas neabejotinai turi įtakos galutinei aplikacijos kūrimo kainai.

Programėlė, atitinkanti konkrečios operacinės sistemos gaires, vadinama Native. Taigi kiekvienai sistemai galite sukurti tik Native APP atskirai. Logiška, kad programėlės kūrimo kaina didėja proporcingai norimų sukurti platformų skaičiui.

Priešingai, hibridinė (Hybrid) arba kelių platformų APP veikia su keliomis operacinėmis sistemomis, o tai reiškia, kad galite sutaupyti pinigų sukūrę tik vieną aplikaciją visoms reikalingoms platformoms.

Tačiau dėl techninio pranašumo ir Native aplikacijų našumo didžioji dauguma APP kūrimo įmonių rekomenduoja šį metodą.

Android vs. iOS app

Taip pat galite paklausti, ar skiriasi APP kūrimo išlaidos, atsižvelgiant į platformą. Atsakymas yra ne.

Šiomis dienomis „Android“ ir „iOS“ aplikacijų kūrimo laikas yra beveik toks pat. Jei taikote pagal abi platformas, jūsų APP galima kurti vienu metu ir naudoti APK, skirtą iOS ir Android, todėl aplikacijas galima paleisti vienu metu.

Klaidingos nuomonės apie mobiliųjų programėlių kūrimo procesą

Du dažniausiai pasitaikantys kliedesiai kuriant APP yra tokie:

 1. Tikimasi, kad jūsų aplikacijos verslas taps dar vienu „Uber“

Dauguma skaitmeninių startuolių tikisi gerų rezultatų iš karto. Daugelis mūsų gaunamų užklausų skamba taip: „sukurkite tokią aplikaciją kaip Uber“ arba „noriu sukurti tokią programėlę kaip Instagram“.

Jūs tikrai sutiksite, kad šios APP pagrįstos tuo, kad įmonės ilgainiui vystėsi ir augo. Be to, tiesiog atsižvelkite į tai, kad „Instagram“ gavo 57,5 mln. USD investicijų APP kūrimui, kad būtų sėkminga.

Taigi, jei norite kito „Uber“ ar „Instagram“ – tikėkitės mokėti!

Patarimas: užuot dubliavus kažkieno sėkmę, svarbu sutelkti dėmesį į tai, kad rinkai būtų pateiktas kažkas naujo. Šiomis dienomis turite sukurti įpročius formuojančius APP produktus.

Rekomenduojame perskaityti „Hooked: How to Build Habit-Forming Products

Visi Silicio slėnyje kalba apie šią knygą. Knyga yra bestseleris ir ją būtina perskaityti visiems, norintiems sužinoti, ko reikia, kad APP taptų sėkminga.

 1. Galite pasisekti be tinkamo rinkos tyrimo

Labai svarbu įvertinti rinką ir užbaigti išankstinį APP koncepcijos planavimo etapą. Atidžiai atlikite namų darbus: išstudijuokite rinką ir suraskite jos skaudulius, kuriuos gali išspręsti jūsų APP idėja.

Brangių aplikacijų kūrimo priežastys

Lėktuvai ir automobiliai yra abi transporto rūšys, tačiau visomis priemonėmis skiriasi. Tą patį galima pasakyti apie APP. Tokios aplikacijos kaip „Uber“ kūrimo kaina labai skiriasi nuo tokios programėlės kaip „Today Weather“, kuri tiesiog naudoja trečiosios šalies API, kainos.

Kodėl žmonės linkę nuvertinti aplikacijos kurimą?

Ši painiava kyla dėl šių trijų veiksnių:

 • APP yra neapčiuopiamos – priešingai nei aparatinė įranga, programinės įrangos produktai laikomi ekranais. Norint parodyti šią informaciją, visas sunkus darbas atliekamas fone. „Kickstarter“ kampanijų analizė rodo, kad techninės įrangos projektai gauna daugiau finansavimo, o ne programinės įrangos idėjos. Įtariama, kad techninė įranga išlieka labiau pastebima, o programinė įranga yra nepastebėta ir todėl neįvertinta.
 • Neišmatuojama intelektinio kapitalo vertė – kūrybiškumą ir mąstymą projekto pradžioje sunku išmatuoti. Paprastai dalyvauja tarpdisciplininė komanda, kuri užtikrina, kad būtų apimta visa APP informacija ir procesai. Klientai nemato šio darbo rezultato, nes tai neduoda jokių apčiuopiamų rezultatų, o tik APP koncepciją. Todėl daugelį žmonių glumina galutinė pasirinktinės programinės įrangos kūrimo paslaugos aplikacijos kaina.
 • Neakivaizdūs pranašumai – vieni renkasi elegantiškus, paprastus ir intuityvius gaminius, o kiti ieško daugiau galios ir greičio savo programėlėse. Tai galima palyginti su „Mac“ naudotojais ir tais, kurie niekada nesuprato „Apple“ įrenginių teikiamos naudos.

Kaip apskaičiuojamos mobilių aplikacijų kūrimo išlaidos?

Kaip galite tiksliai įvertinti mobiliųjų programėlių kūrimo paslaugų kainą?

Pagrindinis APP išlaidų veiksnys yra aplikacijos funkcijos.

Funkcija – tai ypatinga veikla ar užduotis, pagal kurią programinė įranga turi veikti ir duoti laukiamą rezultatą. Tai gali būti prisiregistravimo mygtukas ekrane arba kažkas sudėtingesnio, pavyzdžiui, vaizdo transliacijos integravimas. Funkcijų skaičius ir jų įgyvendinimo sudėtingumas tiesiogiai koreliuoja su mobilios aplikacijos kūrimo išlaidomis.

Aplikacijos kūrimo sąnaudoms apskaičiuoti naudojama formulė yra tokia:

Prieš pradedant APP kūrimą, patikimos programinės įrangos kūrimo įmonės paprastai pateikia apytikslę programėlės mobiliesiems kūrimo išlaidų sąmatą. Kaina pagrįsta jūsų projekto aprašymu, verslo ir techniniais reikalavimais. Ši informacija yra sujungta ir sudaryta preliminariu funkcijų sąrašu.

Įmonės paprastai apskaičiuoja APP kūrimo išlaidas naudodamos:

 • Koncepcijos – pateikite funkcijų, kurias reikia atlikti, sumą
 • Pagrindas – išvardinkite visas koncepcijai sukurti reikalingas funkcijas
 • Taškai – parodykite APP kūrimo tempą ir sudėtingumą

Šios dalykai pateiki prekių likučių pavidalu.

APP naujų funkcijų sąrašas, esamų funkcijų pakeitimai – tai funkcijų, esamų funkcijų pakeitimų, klaidų pataisymų, infrastruktūros pakeitimų ar kitos veiklos, kurią komanda gali atlikti, kad pasiektų konkretų rezultatą, sąrašas.

Paprastai klientai apmokestinami už APP kūrimo paslaugas pagal šias parinktis:

 • Fiksuotas mokestis – mokėjimas, apimantis tam tikrą laikotarpį apmokestinamas išlaidas. Tai gali puikiai pasiteisinti mažesniems projektams, ypač tiems, kurių darbo sritis yra aiški ir gerai apibrėžta. Šios parinkties pranašumas yra tas, kad APP kūrimo kaina patvirtinama su klientu prieš pradedant kurti.
 • Laikas ir medžiagos – kainodaros struktūra, kuri nustatoma pagal projektui reikalingą laiką ir medžiagas, todėl paprastai apskaičiuojama pagal valandinį įkainį. Šis metodas suteikia lankstumo APP kūrimo procese ir tinka sudėtingesniems ir vykdomiems projektams.

Būtina suprasti laiko ir medžiagos pasirinkimo naudą, net jei pradžioje dėl to nerimaujate. Kadangi ši parinktis turi ir pradinę projekto sąmatą, ir galimybę proceso metu pakeisti apimtį, tai padeda kontroliuoti APP biudžetą ir, naudojant šį lankstumą, sukurti produktą, kuris patiks žmonėms.

Pastarasis iš tikrųjų yra jūsų pagrindinis tikslas, ar ne? 🙂

Kodėl ne visada tenkinamos pradinės mobiliųjų programėlių kūrimo sąnaudos?

Iš esmės yra dvi priežastys, kodėl apskaičiuotos aplikacijos kūrimo išlaidos neatitinka tikrovės:

 • Netikėtas programėlių kainas teikia žemos paslaugų kokybės programinės įrangos įmonė. Kai kurios įmonės neskiria pakankamai dėmesio ruošdamos sąžiningą sąmatą arba yra nesąžiningos ir tiesiog nori pasirašyti sutartį. Paprastai tai yra kėbulų komandos.
 • APP kūrimo apimties padidėjimas dėl pokyčių.

Jei pirmosios APP versijos biudžetas ribotas, turite tris parinktis:

 • Susitarkite dėl konkrečių funkcijų – nustatykite jas iš anksto ir laikykitės plano. Jei laikysitės šios taisyklės, išliks ta pati darbo apimtis, o programėlės kūrimo išlaidos taip pat išliks tokios pačios.
 • Mokėkite papildomus mokesčius – naudodamiesi papildomomis programėlės funkcijomis būkite pasiruošę, kad APP kūrimo išlaidos padidės.
 • Drop funkcija – kartu su savo kūrimo komanda galite teikti pirmenybę aplikacijos funkcijoms. Tokiu atveju galite pertvarkyti darbo apimtį, kad jame būtų būtinų funkcijų ir jis atitiktų biudžeto apribojimus. Pasiekite kompromisą, kad aplikacijos kūrimo išlaidos išliktų tokio paties lygio.

Mobilios aplikacijos kūrimo kaina pagal kūrimo etapus

Daugeliu atvejų mobiliosios programėlės kūrimo procesas susideda iš šių penkių etapų:

 • Išankstinis vystymasis (taip pat vadinamas atradimu arba tyrimu)
 • UX/UI dizainas
 • Programėlių kūrimas
 • APP testavimas ir diegimas
 • Nuolatinis palaikymas ir priežiūra

Pastaba: atsižvelgiant į APP tiekėją, šie veiksmai gali būti pervardyti, atlikti kita tvarka arba nurodyti šiek tiek kitokį formatą.

Dauguma programinės įrangos (APP) kūrimo pardavėjų (~ 70 %) pradeda projektą prieš tyrimą / atradimą (Šaltinis: Clutch.co, 2017).

Mūsų komanda nėra išimtis, nes šis veiksmas leidžia komandai išsiaiškinti visas aplikacijos ypatybes ir techniniu, ir verslo požiūriu.

Bendras supratimas ir pasitikėjimas formuojasi su klientu ir APP kūrimo pardavėju per asmeninius susitikimus.

Atradimo etapas suteikia šiuos privalumus:

 • Laiko ir kaštų taupymas
 • Reikalavimų patvirtinimas
 • Tikslu pagrįstas dizaino sprendimas
 • Rizikos draudimas
 • Produkto savininko (kliento) sinchronizavimas su komanda
 • Programėlės projekto užduočių prioritetų nustatymas

Didžiausia nauda, kurią gaunate po atradimo etapo, yra tikslus atsakymas į klausimą: „kiek kainuoja sukurti programėlę jūsų verslui?” Tikslus APP kūrimo biudžetas ir pristatymo data apskaičiuojami remiantis naudotojų istorijomis, pateiktomis produktų sąraše.

Prasidėjus atradimo etapui, projektui paskiriama daugiafunkcinė komanda. Komandą gali sudaryti verslo analitikas, projektų vadovas, programinės įrangos architektas, dizaineriai ir kt.

Tarp kitų galimų „Discovery Stage“ rezultatų yra:

 • Užbaigta projekto koncepcija
 • UX/UI dizainas
 • Produktų funkcijų papildymas, tobulinimas
 • Projekto architektūros planas (wireframe)
 • Rinkos ir konkurentų analizė (neprivaloma)
Atradimo etapo rezultatai ir vaidmenys

Vidutinė atradimo etapo kaina svyruoja nuo 10 000 € iki 15 000 €, o laikas yra 2–4 ​​savaitės. Šios išlaidos ir laikas yra susiję su vidutiniu APP projektu, trunkančiu 3–5 mėnesius. Priklausomai nuo projekto sudėtingumo, platformų skaičiaus ir funkcionalumo, atradimo etapo biudžetas gali padidėti iki 50 000 € ar net daugiau.

Vėlesniuose aplikacijos kūrimo etapuose naudojami atradimo etapo rezultatai. Atsižvelgdama į projektą, komanda gali tęsti APP kodavimo etapą arba užbaigti aplikacijos dizainą.

Prieš koduojant programėlę, būtina turėti vizualinį APP vaizdą. Apklausos apibendrina, kad programėlės dizainas vidutiniškai kainuoja apie 5000 € už 11–20 APP ekranų. Taigi, mobiliosios aplikacijos dizaino kaina koreliuoja su ekranų skaičiumi, dizaino sudėtingumu ir bet kokių individualių vaizdinių elementų naudojimu.

Panašiai funkcijų skaičius ir jų sudėtingumas, taip pat APP koncepcija ir tipas turi įtakos aplikacijos kainai kūrimo etape. Įprastos funkcijos, pvz., vartotojo prisijungimas / atsijungimas, tiesioginiai pranešimai, paieška aplikacijoje pagal vieną objekto tipą ir paprastas pokalbis „vienas su vienu“, kainuoja pigiau. Funkcijos, susijusios su turinio valdymo sistema (admin panel), vaizdo ir garso transliacija yra sudėtingos, todėl brangesnės.

APP testavimo etapas užtikrina tinkamą aplikacijos veikimą ir kokybę. Logiška, kad programėlės testavimo kaina yra tiesiogiai susijusi su mobiliosios aplikacijos funkcionalumu. Praktiškai APP testavimas užima apie 30 % aplikacijos išlaidų, išleistų kliento pusėje įdiegiant. Administratoriaus skydelio priekinė dalis kainuoja pigiau; apie 10 proc.

Diagrama iliustruoja vidutines APP kūrimo išlaidas kiekviename etape, remiantis duomenimis, surinktais iš 102 aplikacijų kūrimo įmonių. Kiekvienas kūrimo etapas sudaro bendrą mobiliosios APP kainą.

Aplikacijos kūrimo kaina, pagrįsta 8 aplikacijų tipais

Atkreipkite dėmesį: šios aplikacijos kūrimo išlaidos pateikiamos siekiant sukurti bendrą supratimą. Be to, kai kurių tipų APP gali turėti panašias funkcijas.

Atminkite: kiekvienas projektas yra unikalus, nes niekas neturi vienodų reikalavimų, verslo konteksto, technologijų ir dalyvaujančių žmonių.

1 – Paprasčiausia programėlės kūrimo kaina (Basic APP)

 • APP kaina: > ~15 000 €
 • Laikas: ~1 mėnuo
 • Pavyzdžiai: skaičiuotuvas, fotoaparatas, laikrodis, vietiniai žaidimai, SMS APPs, vietiniai garso / vaizdo grotuvai

Pagrindinės APP yra paprastos aplikacijos, turinčios 5–6 ekranus ir nereikalaujančios tinklo ryšio. Šios programėlės šiandien nėra tokios dažnos. Turėtų būti aiškus šio tipo aplikacijos kūrimo tikslas. Šiais laikais dauguma APP turi veikti su internetu, nes žmonės internete sunaudoja daug informacijos.

2 – Duomenimis pagrįstos aplikacijos kūrimo išlaidos (Data-driven)

Programėlės kaina: ~15 000+ €
Laikas: ~1-1,5 mėn
Pavyzdžiai: kalendorius, orai, akcijos, žemėlapiai

Duomenimis pagrįstos APP apibrėžiamos kaip tos, kurios naudoja ir apdoroja tik konkrečią informaciją. Pavyzdžiui, „Today Weather“ aplikacija naudoja trečiosios šalies API informaciją.

Šios aplikacijos šiandien taip pat nėra tokios dažnos, tačiau jos vis dar egzistuoja. Daugeliu atvejų šios programėlės yra didesnio programinės įrangos produkto plėtinys arba turi papildomų funkcijų.

Kiti šios kategorijos APP pavyzdžiai yra kalendoriaus arba akcijų aplikacijos. Atkreipkite dėmesį, kad šioms aplikacijoms gali prireikti atlikti tam tikro foninio darbo, todėl APP kūrimo išlaidos padidės.

3 – Autentifikavimo programėlės kūrimo kaina (Authentication app)

Aplikacijos kaina: nuo ~60 000+ €
Laikas: ~3-6 mėn
Pavyzdžiai: „McDonald’s“ lojalumo app, „Google“ diskas

Autentifikavimo APP vartotojas turi prisijungti, kad galėtų teikti visas aplikacjos funkcijas. Šio tipo programėlių kūrimo išlaidos didėja, nes yra daug antraeilių funkcijų. Čia vartotojas turi asmeninę paskyrą ir sąveikauja su duomenimis, kurie sinchronizuojami tarp įrenginių. Tam taip pat reikalingas atitinkamas administratoriaus skydelis turiniui ir naudotojams valdyti.

Patartina naudoti registraciją socialiniuose tinkluose (Facebook, Twitter ir kt.). Tai vieno žingsnio procedūra, kurią galima įgyvendinti greičiau. Mūsų komanda turi didelę patirtį kuriant APP su prisijungimo funkcija.

4 – Socialinių tinklų mobiliosios aplikacijos kūrimo kaina (Social networking app)

 • Programėlės kaina: ~60 000–300 000+ €
 • Laikas: nuo ~3–6 iki 9+ mėnesių vykdomam projektui
 • Pavyzdžiai: Instagram, Facebook, LinkedIn, Yummi

Logiškai mąstant, socialinių tinklų APP reiškia socialinę sąveiką, pokalbius ir dalijimąsi informacija. Todėl galinė infrastruktūra (backend) turėtų būti planuojama taip, kad būtų galima apdoroti daug duomenų.

Taip pat yra daug silpnų socialinių APP tipų, tokių kaip bendrinimas žiniasklaidoje, vartotojų apžvalgų APP, bendruomenės, tinklaraščiai, anoniminiai ir interesais pagrįsti tinklai, pažinčių APP ir kt.

Plačiausiai naudojamų socialinių produktų, tokių kaip „Instagram“, „Facebook“ ar „YouTube“, klonas nesukelia didesnės sėkmės. Šie produktai egzistuoja jau daugelį metų, o jūsų socialinė aplikacija tiesiog negali apimti visų jų funkcijų. Visi jie prasidėjo nuo MVP arba pirmosios pagrindinės versijos su pagrindinėmis funkcijomis.

Pavyzdžiui, iš pradžių „Instagram“ buvo programėlė, dirbanti su nuotraukomis – nuotraukos klijavimas į kvadratą. Tai žinoma kaip „Instagram MVP“ – pagrindinė funkcija, leidusi „Instagram“ sėkmingai vykdyti aplikacijų verslą. Pirmosios būsimo individualaus produkto versijos kūrimas yra puikus būdas pradėti bet kokį projektą.

5 – Elektroninės komercijos programėlės kūrimo kaina (E-Commerce app)

 • Programėlės kaina: ~60 000–300 000+ €
 • Laikas: nuo ~3–6 iki 9+ mėnesių vykdomam projektui
 • Pavyzdžiai: Amazon, eBay, Alibaba, ASOS, GoPuff

E-komercijos programėlės apima anksčiau minėtas funkcijas: vartotojo registraciją, vartotojo abonementą, socialines funkcijas. Šiose programėlėse yra išsamūs produktų katalogai, atskiri produktų puslapiai ir vartotojo atsiskaitymo sistema, užpildyta atliekant mokėjimo operaciją. Mokėjimams puikiai tinka integruoti tokias paslaugas kaip „Braintree“ ir „Stripe“.

El. prekybos aplikacijų infrastruktūra yra sudėtinga, nes norint valdyti vartotojus, užsakymus, katalogo puslapius, mokėjimus, atsargas ir kt., reikalinga gerai suplanuota vidinė dalis ir administratoriaus skydas.

6 – Aplikacijos kūrimo pagal pareikalavimą kaina (On-demand app)

Aplikacijos kaina: ~ nuo 70 000 iki 100 000+ € (pagrindinė, vienai platformai, aišku, gali būti ir ant dviejų, priklauso nuo funkcijų)
Laikas: ~5-7+ mėn
Pavyzdžiai: Uber, UberEATS, Postmates, Nimber, Melabiz

Užsakomosios APP taip vadinamos, nes jų tikslas yra patenkinti konkrečius poreikius ar norus. Žinomiausias tokio tipo programėlių, užkariaujančių rinką visame pasaulyje, pavyzdys yra Uber. „Uber“ projekto kainą galima nustatyti tiesiog pažvelgus į jo finansavimą. „Crunchbase“ informacijoje teigiama, kad įmonė gavo 1 300 000 USD vien per pradinį etapą.

Užsakomosios programėlės gali turėti tokias funkcijas kaip socialinių APP, pvz., prisijungimo arba ryšio komponentas – pokalbiai, skambučiai ir kt.

Panašiai kaip ir el. prekybos programėlėse, šiose programėlėse gali būti užsakymo, pristatymo ir mokėjimo funkcijų, skirtų prekėms ir paslaugoms įsigyti.

Be to, šiuos produktus paprastai sudaro dvi APP, turinčios visiškai skirtingą patirtį. Taigi skiriasi ir jų funkcionalumas; pvz. vairuotojo ir kliento aplikacija„Uber“.

Norėdami gauti daugiau informacijos apie taksi siuntimo paslaugos kūrimą, skaitykite straipsnį: Kaip sukurti mobilią aplikaciją, panašią į „Uber“: nuoseklus vadovas

Dėl to aplikacijos kūrimo išlaidos didėja kartu su kūrimo terminu. Būtina sukurti dvi atskiras aplikacijas su savo logika, UX/UI dizainu ir funkcionalumu. Tai ypač aktualu, jei planuojate paleisti tokio tipo aplikacijas tiek iOS, tiek Android.

7 – Marketplace programėlės kūrimo kaina

 • APP kaina: ~300 000+ € (WEB platforma)
 • Laiko juosta: ~9+ mėn
 • Pavyzdžiai: TripAdvisor, Booking.com

Prekyvietės programėlėje yra tiek el. prekybos, tiek užsakomųjų paslaugų funkcijų, nes tai yra plati šių aplikacijų versija. Marketplace programėlės koncepcija turi dvi ekonomikos puses – paklausą ir pasiūlą. Vartotojo patirties logika ir sąveika turi būti aiškiai apibrėžti. Šis procesas užtrunka, todėl tokio tipo programėlės kūrimo išlaidos yra didesnės.

Pavyzdžiui, Uber orientuojasi tik į transporto paslaugas. Priešingai, „TripAdvisor“ siūlo viešbučius, restoranus, lėktuvų bilietus ir daugiau paslaugų naudodama svetainę ir Native „iOS“ bei „Android“ aplikacijas.

8 – IoT ir aparatinės įrangos aplikacijų kūrimo išlaidos

Programėlės kaina: nuo ~60 000+ €
Laikas: nuo ~3-6 mėn
Pavyzdžiai: Beacons, Amazon Dash Buttons, WeMo, BELI spausdinimo tarnyba, Jo

Daiktų interneto aplikacijos (IoT) tam tikrus fizinius objektus ar įrangą sujungia su technologijomis. Pritaikius daiktų interneto technologiją, šie elementai laikomi „išmaniaisiais“. Tai gali būti medicinos įrankiai, naminių gyvūnėlių antkakliai, pagalbos namuose prietaisai ir pan.

Šios aplikacijos turi būti sujungtos su įrenginiu per „Bluetooth“ arba „WiFi“ technologiją. Tai padeda siųsti užklausas ir gauti duomenis.

Norint sukurti tokio tipo programėlę, būtina turėti paruoštą įrenginį ir išsamią jo dokumentaciją. Techninė įranga turi veikti tinkamai ir pagal dokumentaciją. Tada galima bent apytiksliai įvertinti APP kūrimo išlaidas.

Apibendrinant galima pasakyti, kad šioje lentelėje apibendrinama pagrindinė apytikslė APP kūrimo kaina ir informacija apie kiekvieno konkretaus tipo aplikacijos laiką.

APP kūrimo kainaLaikotarpis (mėn)Pavyzdžiai
Basic app> ~$15,000~1Skaičiuotuvas, Camera, Clock
Data-driven app~$15,000+ (Basic APP – pagrindinių funkcijų rinkinys, 1 platforma)~1-1.5Kalendorius, Orai, Akcijos
Authentication app~$60,000+ (Basic APP)
~3-6

McDonald’s lojalumo App, Google Drive
Social networking app~$60,000 – $300,000+~3-6 iki 9+Instagram, Facebook, LinkedIn
E-Commerce app~$60,000 – $300,000+ ~3-6 iki 9+ Amazon, eBay, Alibaba, ASOS
On-demand app~$70,000 – $100,000+ (basic, 1 platformai)~5-7+Uber, UberEATS, Postmates, Nimber, Melabiz
Marketplace app (daugiapakopė WEB platforma)~$300,000+~9+TripAdvisor, Booking.com
IoT & Hardware app
~$60,000+*
~3-6Beacons, Amazon Dash Buttons, WeMo, DirectTV,

Mūsų komanda parengė išsamų APP kūrimo išlaidų vadovą, kuriame pateikiami įkainiai ir kūrimo vietos bei plačiausiai naudojamų funkcijų išlaidos.

Sužinokite daugiau straipsnyje: Kiek kainuoja sukurti aplikaciją?

10 paslėptų mobilių aplikacijų kūrimo išlaidų veiksnių

APP evoliucijos procesą galima suskirstyti į šiuos etapus:

 • 1 etapas: pirmosios APP versijos kūrimas. Į šį etapą įeina dizaino kūrimas, funkcijos kodavimas, kokybės užtikrinimas ir t. t. Aplikacijos architektūra taip pat sutvarkyta vėlesnėms projekto versijoms, įskaitant tokius komponentus kaip hostinimas, tinkamos serverio galimybės, duomenų bazės, įvairios pagalbinės bibliotekos ir kt.
 • 2 etapas: nuolatinis aplikacijų kūrimas. Šis etapas apima būtinus aplikacijos atnaujinimus, naujų funkcijų diegimą, APP priežiūrą, klaidų taisymus ir kt.

Kai kurie elementai, ypač tie, kurie patenka į APP architektūros ir nuolatinio kūrimo kategorijas, kartais gali būti neįvertinti arba tiesiog paslėpti nuo kliento akių. Tai gali sukelti painiavą tarp klientų, nes šios dalys pastebimai paveikia APP kūrimo išlaidas.

Toliau pateikiamas elementų, turinčių didžiausią įtaką aplikacijos kainai, sąrašas:

 • Aplikacijos infrastruktūros paslaugos (serveriai, hostinimas, domenai)
 • Programėlės architektūros surinkimas: monolitinė vs. mikropaslaugų architektūra (pastaroji naudoja daugiau techninių resursų, bet ir yra efektyvesnė ilgalaikėje perspektyvoje)
 • Duomenų saugojimui naudojamos duomenų bazės (vartotojo duomenys, nuotraukų ir vaizdo įrašų turinys ir kt.)
 • Galinės (backend) infrastruktūros surinkimas (ypač tolesniam APP mastelio keitimui)
 • API ir trečiosios šalies paslaugų integravimas (pvz., mokėjimai, žemėlapiai, analizė ir kt.)
 • Aplikacijų administravimas (sudėtingi interneto portalai arba TVS aplikacijoms valdyti)
 • Naudojami kūrimo įrankiai ir bibliotekos
 • Duomenų šifravimas duomenims perduoti
 • Reguliarūs aplikacijų naujiniai ir klaidų taisymai
 • Vaizdo ar garso srautinio perdavimo funkcija

Taip pat atsižvelkite į: aplikacijų kūrimo pardavėjai apskaičiuoja dabartines APP kūrimo išlaidas, neįskaitant palaikymo ir programėlės priežiūros išlaidų.

Jei planuojate sukurti puikų APP produktą, turėtumėte atsižvelgti į nuolatines aplikacijos kūrimo išlaidas, kurias turėsite padengti.

Programėlės priežiūros ir palaikymo išlaidos yra daug didesnės nei biudžetas, išleistas kuriant pradinę mobilią aplikaciją.

Taigi, kiek kainuoja aplikacijospriežiūra?

Naujausi tyrimai, susiję su vykdomos APP kūrimo sąnaudomis:

 • Įprasta programėlių mobiliesiems kūrimas sudaro apie 35 % viso biudžeto, išleisto per ateinančius dvejus metus (Computerworld, 2012).
 • Tikėtis, kad po aplikacijos paleidimo tolesnės palaikymo ir APP priežiūros išlaidos bus apie 5 000–10 000 USD per metus (Clutch Survey, 2017 m.)
 • Maždaug 50 % APP kūrimo išlaidų bus išleista priežiūrai pirmaisiais metais, 25 % – antraisiais ir 15–25 % kiekvienais vėlesniais metais (Outsystems Survey, 2018–19)

Taigi prasminga nustatyti du skirtingus mobiliųjų aplikacijų kūrimo biudžetus; vienas skirtas pirmajai veikiančiai produkto versijai, o kitas – tolesniam aplikacijos palaikymui ir nuolatiniam vystymuisi.

Išvada: kaip susikurti aplikaciją naudojant protingai biudžetą

Manome, kad dabar žinote kai kurias apytiksles APP kūrimo išlaidas. Čia pateikiamas sąrašas, kuriame apibendrinama, kaip galima laikytis pradinio APP biudžeto, ir keletas naudingų rekomendacijų.

 1. Atlikite namų darbus. Atkreipkite dėmesį į aplikacijos reikalavimus (technologijas, platformą (-as)) ir atlikite savo rinkos tyrimą dėl programėlės idėjos, sprendimo ir tikslinės auditorijos.
 2. Pasirinkite tinkamą APP kūrimo komandą. Pasirinkite pardavėją, turintį patirties jūsų nišoje, dirbusį su gerai žinomais prekių ženklais ir turintį didelį portfelį.

Tikėtina, kad šie pardavėjai stengsis sumažinti aplikacijos kūrimo išlaidas, laiką ir:

 • kurti ir dirbti su savo atvirojo kodo bibliotekomis ir naudoti jas kurdami aplikacijas (nepažeidžiant licencijų teisių).
 • naudoti savo geriausią praktiką ir paruoštus sprendimus numatytoms funkcijoms (pvz., vartotojo registracijai, pokalbiams), kad sutaupytumėte laiko įprastinėms operacijoms.
 • taikyti tik patikrintas ir veikiančias bibliotekas ir trečiųjų šalių paslaugas, turinčias pakankamai dokumentų
 • panaudoti efektyvius projektų valdymo procesus ir priemones įmonės viduje
 • taikykite tik tinkamas technologijas ir kūrimo įrankius, kad pasiektumėte reikiamus rezultatus (pvz., Kotlin, programavimo kalba, skirta Android, kuri suteikia reikiamą funkcionalumą su mažiau kodo eilučių, palyginti su Java)
 1. Atsižvelkite į valandinius tobulinimo įkainius. Pirmenybė teikiama Šiaurės Europai (pvz., Lietuvai), nes tai užtikrina gerą kainos ir kokybės santykį.
 2. Pradėkite nuo mažo. Pradėti nuo pirmosios APP versijos kūrimo yra geras būdas pradėti plėtoti savo projektą.
 3. Naudokite paprastą APP dizainą. Taikykite lakonišką ir intuityvų APP dizainą pirmajai APP versijai.
 4. Stebėkite procesą ir dalyvaukite jame kaip produkto savininkas. Jūsų atsiliepimai yra labai vertingi komandai ir tik bendromis pastangomis galite pasiekti geresnių rezultatų.
 5. Planavimas yra labai svarbus. Nors jame gali nebūti vienos kodo eilutės, aplikacijos atradimo etapas yra vienas iš kertinių akmenų. Niekada nenuvertinkite šio etapo, nes jis vertas pradinės investicijos.
 6. Gauti detalią projekto sąmatą. Iškart po atradimo etapo turėtumėte gauti pagrindinę projekto medžiagą, o apytikslis APP įvertinimas turėtų tapti tikslus.
 7. Laikykitės programėlės taikymo srities. Kitu atveju būkite pasirengę mokėti papildomai arba pertvarkyti darbą su savo APP kūrimo pardavėju.

Apibendrinkime aplikacijos kūrimo išlaidų analizės rezultatus:

 • Aplikacijų kūrimo išlaidos vienai platformai gali svyruoja nuo maždaug 15 000 € iki 300 000+ €.
 • Pramonės tyrimai rodo, kad APP sukūrimas kainuoja nuo 5000 € iki 500 000+ €. Tai patvirtina faktą, kad mobiliosios aplikacijos kūrimo išlaidas sunku numatyti iš anksto.
 • APP kūrimo kaina priklauso nuo tokių veiksnių kaip aplikacijos kūrimo tiekėjas, funkcijų skaičius ir sudėtingumas, dizainas, kūrimo metodas ir platforma (-os).
 • Atitinkamai, APP kūrimo laikas svyruoja nuo 1 iki 9+ (vykdomo projekto) mėnesių.
 • Labai vertinga užbaigti atradimo etapą. Pirmosios APP versijos scenos kaina yra apie 10 000–15 000 € už 2–4 darbo savaites. Šios išlaidos gali padidėti iki 50 000 €, atsižvelgiant į projekto specifiką, sudėtingumą, platformų skaičių ir pan.
 • Atradimo etapo rezultatai – tai baigta aplikacijos koncepcija, produktų, kuriuose pateikiamos aplikacijos funkcijos, dizainas ir architektūros planas, sąrašas. Taip pat nurodytas tikslus APP kūrimo biudžetas.

Susisiekite su Mumis

Contact Us