TOP 9 Geriausi įrankiai, skirti Mobilių aplikacijų UI dizainui sukurti

Naudotojo sąsajos (UI) dizainas yra svarbi bet kurios aplikacijos sėkmės lygties dalis, nepaisant jos vertės pasiūlymo. Todėl internetinių svetainių projektavimo ir kūrimo įmonei svarbu nesugadinti paviršiaus, nesvarbu ar tai būtu programinė įranga, mobili aplikacija, ar individualus projektas.

Yra tam tikrų mobilių aplikacijų, kūrimo įrankių skirtų UI, kurie yra nenuginčijami. Jie padeda dizaineriams padaryti UI dizainą unikalų. Jie naudojami visame projektavimo procese: tyrimo, konceptualizacijos ir įgyvendinimo etapuose.

Nors daugelis dizainerių teikia pirmenybę įvairiems įrankiams, yra sudarytas devynių populiarių įrankių sąrašas. Prieš pasinerdami į šiuos mobilių aplikacijų vartotojo sąsajos projektavimo įrankius, apibrėžkime, kas lemia gerą vartotojo sąsają, ir nustatykite kontrolinį sąrašą, kuris padės jums padaryti teisingą pasirinkimą.

Kas padaro gerą vartotojo sąsają (UI)?

UI dizaino idėja yra sukurti į vartotoją orientuotas tam tikras sąsajas. Tai reiškia, kad sąsajos yra pritaikytos ir sukurtos atsižvelgiant į vartotojo poreikius ir galimą sąveiką su minėta sąsaja.

Suprojektuoti aplikacijos išvaizdą nėra lengva užduotis. Aplikacijos kūrimas reikalauja daug pastangų, kūrybiškumo ir patirties. Dizaineriams sukurtos specialios gairės, padedančios jiems teisingai kurti „iOS“ ir „Android“ vartotojo sąsajos dizainus. Tačiau jie neapima visko; profesionalus dizaineris turėtų turėti gerą skonį ir nuolat mokytis.

Tikriausiai jums įdomu, kaip sukurti geros kokybės mobiliosios aplikacijos vartotojo sąsają (UI). Mes žinome atsakymą. Gerai sukurtos aplikacijos sąsajos dizaino kriterijai yra šie:

  • Tai paprasta, nesudėtinga
  • Jame yra bendrų elementų
  • Jis turi kruopščiai apgalvotą puslapio išdėstymą
  • Jo spalvos ir stilius išryškina svarbius elementus
  • Yra pakankamai sistemos pranešimų, kurie informuoja vartotoją apie veiklą sistemoje

Tarp dalykų, su kuriais programuotojas turėtų dirbti, kurdamas puikius dizainus, yra speciali UX/UI projektavimo programinė įranga. Galimų įrankių pasirinkimas yra didžiulis. Žinoma, dizaineriai greičiausiai pasirinks naudoti įrankius, palengvinančius jų gyvenimą ir atitinkančius visus jų poreikius ir reikalavimus.

Šiame straipsnyje pateiktas sąsajos projektavimo įrankių sąrašas yra pagrįstas kitų patirtimi, įgyta per ilgametį atkaklų darbą ir praktiką. Tačiau pirmiausia apibrėžkime, į kokius kriterijus reikia atsižvelgti renkantis tokią programinę įrangą.

Kaip pasirinkti geriausią vartotojo sąsajos (UI) dizaino įrankį

Tiesą sakant, nėra „geriausio“ įrankio, nes yra daug skirtingų žmonių ir daug skirtingų nuomonių. Jei atliksite apklausą ir paklausite dizainerių, ką jie galvoja, jų atsakymai skirsis. Tiesą sakant, norint apibrėžti, kurie projektavimo įrankiai jums tiks, svarbu visiškai suprasti savo reikalavimus ir žinoti savo įgūdžių lygį. Tačiau tai dar ne viskas. Ar norite sužinoti daugiau? Tada eikite žemyn.

Geros vartotojo sąsajos (UI) kūrimo įrankio pasirinkimo kriterijai

Toliau pateikiami pagrindiniai dalykai, į kuriuos reikia atkreipti dėmesį, kai nuspręsite, kokį įrankį naudoti būsimoms mobilioms aplikacijoms sukurti:

  • Pagrindiniai išskirtinumai ir funkcijos
  • Mokymosi kreivė
  • Bendradarbiavimo galimybė
  • Integracija į jūsų programavimo procesą
  • Dokumentacijos prieinamumas
  • Platformos suderinamumas
  • Kaina
  • Naudojimo patogumas

Čia yra išsami informacija apie kiekvieną tašką.

Pagrindiniai išskirtinumai ir funkcijos
UI įrankių funkcionalumas yra vienas iš gyvybiškai svarbių veiksnių. Turėtumėte atidžiai jį išanalizuoti, kad sužinotumėte, ar jis atitinka visus jūsų reikalavimus ir dizaino poreikius.

Mokymosi kreivė
Rinkdamiesi iš programinės įrangos sąsajos projektavimo įrankių, atsižvelkite į tai, ką jau žinote. Taip pat turėtumėte pagalvoti, kiek laiko jums reikės, kad užpildytumėte žinių spragą, jei tokia yra, ir išmoktumėte naujų funkcijų.

Bendradarbiavimo galimybė
Turėtumėte sužinoti, ar įrankis leidžia dalytis savo darbais. Jei dirbate komandoje ir kuriate vartotojo sąsają aplikacijai, jums tikrai reikės jų atsiliepimų. Komandinis darbas yra labai svarbus, taip pat yra tame pačiame puslapyje su kitais UX/UI dizaineriais.

Integracija į jūsų projektavimo procesą
Jei jau pradėjote kurti mobilią aplikaciją, pasirinktas UI įrankis turėtų būti sklandžiai integruotas į ją. Jis taip pat turėtų gerai veikti su bet kokiu naudojamu įrankių rinkiniu.

Dokumentacijos prieinamumas
Pakankamas informacijos pasiekiamumas apie vartotojo sąsajos projektavimo įrankį kiekis tikrai yra naudingas, nes tai rodo, kad kūrėjai rūpinasi naudotojais ir paaiškina skirtingus darbo, su savo programine įranga, aspektus. Kuo daugiau dokumentacijos, tuo geriau.

Platformos suderinamumas
Nereikia nė sakyti, kad jei įrankis nepalaiko jūsų naudojamos operacinės sistemos, jo pagalba nebus galima sukurti jokios mobiliosios aplikacijos sąsajos. Nepamirškite patikrinti suderinamumo.

Kaina
Šie kriterijai labiau susiję su asmeniniais ar verslo reikalais. Pagalvokite, kiek esate pasiruošę mokėti už vartotojo sąsajos prototipų kūrimo ar maketavimo įrankį, ir atsargiai rinkitės visus siūlomus sprendimus.

Naudojimo patogumas
Pasirinkite programos UI projektavimo programinę įrangą, kuria būsite patenkinti. Programinė įranga turėtų padėti jums pašalinti galimas problemas ir suprojektuoti mobiliosios aplikacijos išdėstymą, kurį įsivaizduojate mintyse.

UI projektavimo programinės įrangos tipai

Visi vartotojo sąsajos projektavimo įrankiai gali būti suskirstyti į įvairias kategorijas.

Atsižvelgiant į platformą, kurioje jie veikia, šie įrankiai gali būti darbalaukio (įrašomi į kompiuterį), internetiniai (per naršykles) ir mobilieji.

Jei įrankiai sugrupuojami pagal jų išskirtinius rezultatus, galima įvardyti šias kategorijas:

  • UI maketas ir prototipų kūrimo įrankiai
  • Interaktyvių prototipų įrankiai
  • Bendradarbiavimo įrankiai
  • Kiti sprendimai

Iš čia pereiname prie geriausių vartotojo sąsajos projektavimo programinės įrangos sąrašo.

Populiariausi maketų ir prototipų kūrimo įrankiai

Nesivaržydami sužinokite, kuri programinė įranga naudojama UI dizainui:

  • Adobe Photoshop
  • Adobe Illustrator
  • Sketch
  • InVision
  • Avocode
  • Zeplin
  • Figma
  • 3ds Max
  • Adobe After Effects

Maketų kūrimo ir prototipų kūrimo įrankiai

Šis įrankių rinkinys yra tinkamas kuriant mobilių aplikacijų maketus ir programų prototipus:

Adobe Photoshop

OS suderinamumas: „Windows“ ir „MacOS“

Kaina:
Bandomasis laikotarpis – nemokamas
„Adobe Photoshop CC Single App“ – 20,99 USD per mėnesį
Fotografijos planas – 9,99 USD per mėnesį
Mokiniams ir mokytojams – 19,99/mėn
„Creative Cloud“ visos programos – 52,99 USD per mėnesį

Ilgą laiką „Photoshop“ buvo laikomas vienu iš svarbiausių dizainerių įrankių. Iš tiesų, daugelis klientų yra vienodai susipažinę su PSD failais ir paprastai prašo galutinių PSD projektų. PSD failai susideda iš sluoksnių, todėl su jais lengva dirbti.

Dalis „Photoshop“ populiarumo priežasčių kyla iš jo, visų pirma, kaip nuotraukų redagavimo įrankio, kai jis buvo išleistas, istorijos. Tačiau nuo „Photoshop CC 2014“ išleidimo jo šlovė tapo ne tik nuotraukų redagavimo įrankiu, bet ir draugišku bei galingu skaitmeninio dizaino įrankiu. „Photoshop“ plačiai naudoja dizaineriai ir interneto dizaino bei kūrimo įmonės, ypač kurdami UX wireframes ir UI maketus.

Kai kurios funkcijos, dėl kurių „Adobe Photoshop“ yra naudingas kaip mobilių aplikacijų vartotojo sąsajos kūrimo įrankis, yra šios:

Protingi objektai
Išmanieji objektai yra panašūs į „Photoshop“ bibliotekas. Jie gali būti pakartotinai naudojami įvairiems dalykams ir įvairiose situacijose, neatsižvelgiant į tai, ar jie yra pavieniai, ar keli failai.
Išmanieji objektai taip pat padeda išlaikyti vaizdo kokybę, išsaugodami jo šaltinio turinį kartu su visomis papildomomis savybėmis. Tai leidžia dizaineriams atlikti neardomąjį vaizdo sluoksnio redagavimą. Pavyzdžiui, dizaineris gali sukurti logotipą „Adobe Illustrator“ įrankyje ir perkelti failą į „Photoshop“. Ten jie gali sudėti atskirus elementus į maketus arba sukurti prototipus.

Bibliotekos
Tai yra turtas, kurį galite perkelti į debesies paskyrą ir ją išlaikyti, kurią galima vėl ir vėl naudoti kitoje „Adobe“ programinėje įrangoje. Šis turtas arba failai gali būti pakartotinai naudojami esamiems ir būsimiems projektams.

Sluoksnių kompozicijos
Naudodamas sluoksnių kompozicijas, dizaineris gali pakeisti dizainą, tiesiog pakeisdamas padėtį, atributus ir kitus elementus, nesijaudindamas, kad reikia dirbti su keliais failais. Tokiu būdu dizaineriai gali naudoti tuos pačius dizainus keliuose projektuose ir tiesiog koreguoti smulkias detales, taip sutaupydami laiko. Ši funkcija išskiria „Photoshop“ iš kitų vartotojo sąsajos kūrimo įrankių.

Tam tikrų vietų ištraukimas
Dizaineriai gali naudoti tokius papildinius kaip „Cut & Slice“ ir „DevRocket“, kad iš internetinės svetainės ir mobiliųjų elementų ištrauktų tam tikras vietas, pvz.: elementus, objektus ir vaizdus, net jei ir įtraukėte išsamias funkcijas.

2015 metais „Photoshop“ kūrėjai taip pat pridėjo galimybę dirbti su piešiniais (“dailės lentomis”). Ši funkcija palengvino dizainerių gyvenimą, nes jiems nebereikėjo perjungti sluoksnių ir juos slėpti. Piešiniai dabar leidžia dizaineriams matyti visus programų ekranus vienu metu.

„Photoshop“ yra vienas galingiausių UI maketavimo įrankių. Nors jis turi savo apribojimų, negalima paneigti jo svarbos bet kurio dizainerio įrankių rinkinyje. Be to, dizaineriai gali išplėsti „Photoshop“ funkcionalumą naudodami papildinius, leidžiančius dar labiau išplėsti savo vaizduotę ir kūrybiškumą.

Adobe Illustrator

OS suderinamumas: „Microsoft Windows“ ir „MacOS“
Kaina:
Bandomasis laikotarpis – nemokamas
„Adobe Illustrator CC“ viena programa – 20,99 USD per mėnesį
„Creative Cloud“ visos programos – 52,99 USD per mėnesį
Mokiniams ir mokytojams – 19,99 USD per mėnesį
Verslas – 33,99 USD per mėnesį

1987 m. „Adobe Systems Incorporated“ pirmą kartą išleido „Adobe Illustrator“. Rašiklio įrankis buvo viena iš svarbiausių jo savybių, nes jis leido dizaineriams sukurti didelės skiriamosios gebos elementus ir piešti aptakias kreives. Nuo to laiko „Illustrator“ išliko viena svarbiausių maketavimo ir vartotojo sąsajos prototipų kūrimo priemonių.

Ši svarba yra įtraukta į daugybę programų, kurias galite rasti, įskaitant:

Remiantis vektoriais
„Adobe Illustrator“ yra vektorinė programa. Skirtingai nuo pikselių „Photoshop“, ji naudoja matematinius principus kurdama vektorinę grafiką. Tai reiškia, kad „Illustrator“ vaizdams kurti naudoja kelius, o ne bitų žemėlapius ar pikselių eilutę.

Dėl šios priežasties „Adobe Illustrator“ naudojama iliustracijoms ir piktogramoms kurti, kurios gali būti naudojamos keliais kanalais ir įvairaus dydžio, nesumažinant vaizdo kokybės. Paprasčiau tariant, „Adobe Illustrator“ produkcija nepriklauso nuo skiriamosios gebos.

Prijunkite prie „Pixel“ galimybių
Ši funkcija leidžia dizaineriams, naudojantiems „Adobe Illustrator“, suderinti savo dizainą pagal tikslias pikselių ribas. Dėl to dizainas yra ryškus ir žavus skaitmeniniuose įrenginiuose su „skirtingais brūkšnių pločiais ir derinimo galimybėmis“.

Yra trys „Snap to Pixel“ parinktys: piešiant, judinant ir keičiant mastelį. Ši funkcija tinka tiek vektorinėms formoms, tiek kelio segmentams. Objektai, sukurti naudojant šią funkciją, neturi pikselių ar neryškių šešėlių, todėl jie yra aiškūs.

Artboard“ įrankis
„Artboard“ įrankis leidžia dirbti su dizainu, kuris vienu metu gali veikti skirtinguose įrenginiuose ir ekranuose. „Artboard“ yra panaši į drobę, ant kurios galima kurti meno kūrinius. Dirbdami dizaineriai gali rinktis iš įvairių iš anksto nustatytų dydžių, taip pat sukurti tinkintų dydžių lentas.

Be to, „Adobe Illustrator“ leidžia naudoti kelis piešinius. Dizaineriai gali juos naudoti atskiriems elementams, kurie gali būti naudojami kitose „Adobe“ programose, pvz., „Adobe After Effects“.

Kitos „Adobe Illustrator“ funkcijos apima „Live Trace“, „Live Paint“, redagavimą sluoksniais, bitmap atvaizdo aptikimą ir konvertavimą, kelis eksportavimo formatus ir integraciją su „Adobe Creative Cloud“. Dizaineriai daro renkasi kuriant programos vartotojo sąsajos dizainą ir vektorinę grafiką.

Sketch

OS suderinamumas: macOS
Kaina:
Bandomasis laikotarpis – nemokamas
Viso gyvenimo planas su metų atnaujinimais – 99 USD per metus

Pastaraisiais metais „Sketch“ tapo viena iš pirmaujančių mobiliųjų interaktyvių vartotojo sąsajos dizaino įrankių, nepaisant to, kad ji prieinama tik „Mac OS“ vartotojams. Daugeliu atžvilgių „Sketch“ yra panašus į „Photoshop“, tačiau išsiskiria unikaliomis savybėmis ir galimybėmis.

Šios funkcijos daro „Sketch“ išskirtinį:

Remiantis vektoriais
Daugėjant išmaniųjų telefonų, vis daugiau dėmesio skiriama mobiliesiems telefonams pritaikytiems dizainams. Tai išryškino reaguojantį dizainą, kuriame vektoriai atlieka svarbų vaidmenį. Dizaineriai turi apsvarstyti, kaip jų dizainas pasirodys keliuose įrenginiuose – dideliuose ir mažuose ekranuose, didelės skiriamosios gebos ir mažos skiriamosios gebos ir kt.

Todėl vartotojo sąsajos maketams būtina turėti dizainą, kuris gali būti keičiamas, neprarandant kokybės. Be vektoriniu dizainu, dizaineris turėtų sukurti atskirus kiekvieno galimo prietaiso matmenų rinkinio dizainus, o tai reikalauja daug laiko. Eskizas pašalina šį galvos skausmą, nes dizaineriai gali keisti objektų dydį.

Tipografija programoje „Sketch App“
Tipografija yra svarbi programų mobiliesiems kūrimo dalis, o „Sketch“ leidžia lengvai sukurti tipografinius elementus. Be to, sukurtą teksto stilių galite pritaikyti keliuose dokumentuose. Jei dėl kokių nors priežasčių turite pakeisti tipografijos dizainą, jums tereikia jį pakeisti „šaltinyje“ ir visi kiti su teksto stiliumi susiję dokumentai bus atnaujinti.

Papildomas „Sketch“ pliusas, susijęs su teksto stiliais, yra tas, kad jis naudoja savąjį atvaizdavimą, o tai reiškia, kad jūsų tipografiniai elementai visiškai nepasikeičia, net kai pereinate prie žiniatinklio naršyklių.

išdėstymo tinklelis
Skirtingai nuo „Photoshop“, kur jūs turite priklausyti nuo gairių ir papildinių, kad sukurtumėte laikiną tinklelį, kurį sunku redaguoti, „Sketch“ yra su integruotu išdėstymo tinkleliu. Be to, galite lengvai redaguoti ir keisti stulpelių ir latakų dydžius, taip pat prisegti skaidrų išdėstymo vadovą.

Kodui pritaikyti dizainai
„Sketch“ leidžia lengvai pereiti nuo projektavimo prie kūrimo, nes tai leidžia jūsų dizainą įgyvendinti CSS ir atvirkščiai. Nors „Sketch“ nėra vienintelis programos mobiliesiems vartotojo sąsajos projektavimo įrankis, kuris tai įgyvendina, tačiau tai leidžia lengviau kopijuoti CSS tiesiogiai, nekeičiant dizaino.

Tiesa ta, kad eskizas turi daugybę funkcijų, išskyrus tas, kurios išvardytos aukščiau. Tiesiog pagalvokite apie „Sketch“ stiliaus inventoriaus papildinį, kaip lengva eksportuoti turtą, turinio generatoriaus papildinį, dinaminius mygtukus ir daug daugiau. „Sketch“ yra pritaikytas vartotojo sąsajos dizainui, o jo sąsaja tai atspindi su nedideliu netvarkingumu ir nepriekaištingomis funkcijomis.

Įrankiai, kurie skirti kurti interaktyviems prototipams

Tiems, kurie mėgsta maksimaliai išnaudoti savo mobilios aplikacijos UI dizainą, yra įrankis, kuris gali sukurti patrauklius prototipus:

InVision

OS suderinamumas: internetinis programų kūrimo įrankis
Kaina:
Nemokamai – 0 USD per mėnesį
Pradžia – 15 USD per mėnesį
Profesionalus – 25 USD per mėnesį
Komanda – 99 USD per mėnesį
Įmonė – individuali kaina

„InVision“ yra puikus įrankis mobilių aplikacijų prototipų kūrimui. Su jo pagalba galite greitai ir lengvai sukurti interaktyvius ir spustelėjamus prototipus ir maketus. Kai tai bus padaryta, dizaineriai programoje gali bendrinti dizaino failą su savo klientais ir (arba) projekto komandos nariais. Tai efektyviau nei dalytis PDF failais ir ekrano kopijomis, todėl projektai gali būti vykdomi greitai. Be to, klientai gali palikti atsiliepimą ir aptarti dizainą programoje.

Funkcijos, dėl kurių „InVision“ yra puikus makiažo ir prototipų kūrėjas, yra šios:

Bendradarbiaukite realiuoju laiku su komanda
„Live Share“ yra funkcija, leidžianti dizaineriams, projekto nariams ir klientams bendradarbiauti realiuoju laiku. „Live Share“ sąsaja yra gana interaktyvi, kiekvienas komandos narys gali nurodyti konkrečius dizaino elementus ir kalbėtis. Be to, naršyklėje taip pat yra VOIP pokalbis arba nuoroda į kitą konferenciją

Mobilios aplikacijos prototipų kūrimas naudojant gestus
„InVision“ galite pridėti viešosios interneto prieigos taškų nuorodų visuose ekranuose, o tai padeda valdyti gestus mobiliesiems ir pridėti perėjimų. Naudodami tai galite imituoti įprastus veiksmus mobiliesiems, tokius kaip dvigubas palietimas, braukimas ir slydimas į kairę arba į dešinę. Ši funkcija yra ypač patogi, kai kuriate kelių platformų dizainą ir bandote pritaikyti dizainą pagal tinkamo dydžio mobiliuosius įrenginius.

Vilkimo ir nuleidimo funkcija
Pradėti projektus „InVision“ yra paprasta ir paprasta dėl vilkimo ir nuleidimo funkcijų, kurios taip pat daro mokymosi kreivę ne tokią stačią. Tai ypač svarbu, jei sukūrėte dizaino elementus kitoje programoje ir tiesiog turite juos sudėti naudodami „InVision“.

Yra ir kitų „InVision“ funkcijų, kurios daro jį populiariu maketų ir prototipų kūrimo įrankiu, pavyzdžiui, komentarus ir atsiliepimus paverčiant darbų sąrašu, prie kurio galite grįžti ir pradėti išjudinti elementus, kai išsprendžiate problemas. Taip pat yra užvedimo būsena, kurią galite naudoti norėdami sukurti įrankių patarimus, meniu ir imituoti slankiojantį veiksmą virš mygtuko.

UI dizaino bendradarbiavimo įrankiai

Ši UI programinė įranga paprastai naudojama bendradarbiaujant tarp komandų ir klientų:

Avocode

OS suderinamumas: internetinis vartotojo sąsajos kūrimo įrankis
Kaina:
Bandomasis laikotarpis – nemokamas
Pro – 16 USD per mėnesį
Komanda – 36 USD per mėnesį
Įmonė – 100 USD per mėnesį
Įmonė – individuali kaina

„Avocode“ nepriklauso tipiniams vartotojo sąsajos projektavimo įrankiams. Su juo negalite kurti dizaino ar prototipų. Šis įrankis leidžia peržiūrėti ir patikrinti „Photoshop“/„Sketch“ sukurtus dizainus. „Avocode“ galite eksportuoti vaizdo išteklius, kopijuoti tekstą ir CSS, patraukti spalvas, nuolydžius ir šrifto informaciją, išmatuoti atstumus tarp elementų ir išsaugoti optimizuotus vaizdo išteklius gamybai.

Pagrindiniai Avocode naudojimo privalumai yra šie:

Palaiko daugybę dizaino formatų, įskaitant eskizą
„Avocode“ suteikia vienodą patirtį visiems kūrėjams, nesvarbu, kokią dizaino programinę įrangą jie naudoja. Dizaineris gali naudoti vartotojo sąsajos dizaino įrankius, tokius kaip „Photoshop“ ar „Sketch“, ir vis tiek pasidalyti savo dizainu su klientu „Avocode“.

Kelių platformų
Dirbdami su „Photoshop“ negalite pereiti prie „Linux“, o dirbdami su „Sketch“ galite naudoti tik „Mac“. Gali būti erzina perjungti kompiuterius, kad būtų galima gauti vaizdą iš PSD. Naudodamas „Avocode“, dizaineris gali dirbti su bet kokiu dizaino formatu ir bet kokia operacine sistema.

Automatinis sinchronizavimas
Naudojant „Avocode“, kiekvieną kartą eksportuojant tam tikrus dalykus, sistema jį įkelia į privataus dizainerio serverį arba CDN. Tokiu būdu kiekvieną kartą, kai dizaineris pakeičia projektą, „Avocode“ automatiškai sinchronizuoja.

Laiką taupantis
„Avocode PS Plugin“ leidžia dizaineriui greitai ir lengvai dalytis dizainu.

Remiantis kitų patirtimi, „Avocode“ yra patogus ir tvirtas įrankis, palengvinantis dizainerių darbą.

Zeplin

OS suderinamumas: „Online“, „Mac“ ir „Windows“ programos
Kaina:
Nemokamai – 0 USD per mėnesį
Pradžia – 19 USD per mėnesį
Augantis verslas – 29 USD per mėnesį
Organizacija – 144 USD per mėnesį

„Zeplin“ buvo išleistas šiek tiek neseniai, tačiau jis jau nuolat auga ir įgauna reputaciją kaip vienas iš geriausių mobiliojo vartotojo sąsajos dizaino įrankių. Programinė įranga palengvina kūrėjų ir dizainerių bendradarbiavimą. Pavyzdžiui, dizaineriai gali pataisyti savo dizainą, o projekto dokumentacija atnaujinama automatiškai. Tai taupo dizainerių laiką, kurį jie anksčiau būtų skyrę rankiniams atnaujinimams.

„Sketch“ taip pat galite naudoti „Zeplin“ papildinį, kuris sukurs dizaino specifikacijos dokumentą, įskaitant gaires ir išteklius. Tam suteikiamos tam tikros funkcijos, įskaitant: lengvą turto generavimą, pranešimus apie projekto atnaujinimą, skyrius ir keturis projekto režimus („iOS“, „Android“, žiniatinklis ir eksperimentinis). Dirbant su „Sketch“, „Zeplin“ yra geresnis pasirinkimas nei „Avocode“.

Kiti sprendimai

Kad būtų patenkinti visi reikalavimai kuriant aplikacijos vartotojo sąsają, aukščiau aprašytos programinės įrangos sąsajos kūrimo priemonės turėtų viena kitą papildyti. Galbūt manote, kad būtų patogiau turėti sprendimą, galintį padaryti viską, ko jums reikia be papildomos pagalbos, ir jūs būtumėte teisūs. Geros naujienos yra tai, kad yra toks UI dizaino įrankis mobilioms aplikacijos.

Figma

OS suderinamumas: „Online“, „Windows“, „MacOS“, „Linux“
Kaina:
Pagrindinis – nemokamas asmenims
Profesionalus – 12 USD per mėnesį vienam redaktoriui
Organizacija – 45 USD per mėnesį vienam redaktoriui

„Figma“ yra daugiafunkcinis įrankis, skirtas mobilioms aplikacijoms sukurti ir sukurti prototipus. Be to, jis gali būti naudojamas UX dizainui, grafiniam dizainui ir kt. Skamba puikiai, ar ne?

Jei esate fizinis asmuo, „Figma“ yra nemokama programos mobiliesiems vartotojo sąsajos kūrimo priemonė. Įmonėms kaina yra gana prieinama, o tai yra didžiulis šios programinės įrangos pranašumas, atsižvelgiant į užduotis, kurias ji gali atlikti. Tai leidžia greitai bendradarbiauti, gauti atsiliepimų ir per trumpesnį laiką sukurti programos UI dizainą.

Šios funkcijos daro „Figma“ puikiu vartotojo sąsajos kūrimo įrankiu:

Greiti įrankiai, skirti programos sąsajos dizainui redaguoti
„Figma“ suteikia UX/UI dizaineriams galimybę naudoti vektorinius tinklus, įvairias operacijas, interaktyvius metodus, peržiūras ir eksportą.

Komandos bibliotekos
UX/UI kūrėjai gali bendrinti dizaino komponentus komandos bibliotekoje, kad galėtų juos naudoti kolegos. Kai pakeičiami bendrinami komponentai, komandai pranešama.

Greitai paversti dizainą kodu
Naudodami „Figma“ dizaineriai gali dalytis failais su kūrėjais, kad jie galėtų juos patikrinti ir toliau koduoti. Programuotojai gali nukopijuoti kodo fragmentus tiesiai iš failų, nesvarbu, ar tai būtų „Android“ vartotojo sąsajos dizainas, ar „iPhone“ programos sąsajos dizainas, ar internetinės svetainės vartotojo sąsajos dizainas.

Lankstumas
Įrankio leidimai leidžia vartotojams dalytis savo failais, kai tik nori, ir su skirtingomis prieigos parinktimis. Visi dizaino pakeitimai išsaugomi ir juos galima peržiūrėti istorijoje. Naujausi „Figma“ atnaujinimai leidžia atkurti ankstesnes failų versijas.

Išvada yra tokia: jei ieškote tvirtos ir greitos programinės įrangos vartotojo sąsajos projektavimo programinės įrangos, kuri gali būti jūsų vienintelė vieta kuriant aplikacijas, „Figma“ yra puikus pasirinkimas.

Yra vartotojo sąsajos projektavimo įrankiai, kurie vartotojams suteikia specialių rezultatų. Juos dažniausiai naudoja dizaineriai, kai jų klientams reikia tinkintų elementų, skirtų jų programos vartotojo sąsajos dizainui.

3ds Max

OS suderinamumas: „Windows“
Kaina:
Bandomasis laikotarpis – nemokamas 30 dienų
Mėnesio planas – 190 USD per mėnesį

„3ds Max“ yra vienas iš populiariausių programų kūrimo įrankių, naudojamų animacijai, 3D modeliavimui ir atvaizdavimui. Programa buvo specialiai sukurta žaidimams ir dizaino vizualizacijai. 3ds turi daugybę funkcijų, įskaitant:

Darbo eigos funkcija
Ši ypatybė padeda konvertuoti scenas, kad būtų galima pakeisti tokius elementus kaip medžiagos, šviesos ir objektai, siekiant pagerinti jų kokybę. Tai palengvina galimybė naudoti atvaizdavimo funkcijas, tokias kaip tikslūs nustatymai ir naujos fizinės medžiagos.

Peržiūros atvaizdavimas
Kai vartotojai suaktyvina „ActiveShade“ naudodami „3ds Max“, jie gali matyti, kaip apšvietimo ir medžiagos pakeitimai paveiks jų galutinį dizainą naujame lange.

Medžiagos redaktorius
Ši funkcija leidžia vartotojui pritaikyti atspindžius, kūrybines tekstūras ir kitus efektus, kai jie nurodo medžiagą savo sukurtiems objektams.

Keli animacijos valdikliai
Dizaineriai gali išsaugoti pagrindinius animacijos nustatymus, procesus ir praktiškai viską, kas sukurta programoje, naudojant kelis animacijos valdiklius. Be to, kurdami objektus „3ds Max“, galite juos susieti ir sudaryti grandines ar hierarchijas. Galite juos pakartotinai naudoti įvairiems projektams.

Yra daug funkcijų, dėl kurių „3ds Max“ yra pritaikytas kūrybiškoms mobiliosios vartotojo sąsajos formoms. Be aukščiau išvardytų, turite ir kitų funkcijų; tai maksimalios kūrimo grafikos valdikliai, paprastas modeliavimo duomenų importavimas, „Autodesk Raytracer Renderer“ (ART), pritaikomos darbo vietos ir daug daugiau.

Adobe After Effects

OS suderinamumas: „Microsoft Windows“ ir „MacOS“
Kaina:
Bandomasis laikotarpis – nemokamas
„Adobe After Effects CC“ viena programa – 20,99 USD per mėnesį
„Creative Cloud“ visos programos – 52,99 USD per mėnesį
Mokiniams ir mokytojams – 19,99 USD per mėnesį
Verslas – 33,99 USD per mėnesį

Kadangi „Photoshop“ yra svarbus fotografams, „Adobe After Effects“ yra svarbus vaizdo įrašų profesionalams, animatoriams ir vartotojo sąsajos dizaineriams. Dizaineriai naudoja programą kurdami dizainą – nuo kompozicijos iki personažų animacijos, pavadinimo ir daug daugiau. Dėl daugybės funkcijų animacijos ir mobiliosios vartotojo sąsajos dizaino kūrimas yra lengvas ir reikalaujantis daug laiko, kaip matysite toliau.

Nors „After Effects“ yra panaši į daugumą vaizdo įrašų redagavimo programinės įrangos, ji skiriasi ta prasme, kad neturi funkcijų, leidžiančių atlikti įprastas redagavimo užduotis; jis gamina specialiuosius efektus ir kompozitus.

Kai kurios funkcijos, dėl kurių „After Effects“ tampa pramonės lyderiu, yra šios:

Duomenimis pagrįstos animacijos
Tai viena iš naujausių „After Effects“ funkcijų. Tai leidžia dizaineriui keisti animaciją pagal pateiktus duomenis. Naudodami šią funkciją galite importuoti JSON duomenų failus tiesiai į bet kurią programą ir paversti juos animacija.

Pvz., Ši funkcija yra svarbi programų scenarijams, kai svarbūs tiesioginiai atnaujinimai, pvz., Rinkimų rezultatai ir statistika, orų ataskaitos, apklausos ar apklausos. Tada importuoti duomenys gali būti naudojami kuriant animuotus simbolius, grafikus ir kitus judančius elementus.

Įvairūs virtualios realybės įrankiai
„After Effects“ taip pat turi įvairių įrankių, padedančių kurti virtualios realybės programas. Vienas iš jų yra „Virtual Reality Video Composition Editor“, skirtas 260 ar virtualios realybės vaizdo įrašams redaguoti. Kitas yra „VR aplinkos kūrimo įrankis, skirtas virtualios realybės aplinkai kurti. Yra ir kitų įrankių, specialiai naudojamų dinamikos ir efektų pridėjimui prie virtualios realybės vaizdo įrašų.

Vaizdinės klaviatūros nuorodų redaktorius
„After Effects“ vartotojai gali suasmeninti savo darbo vietą sukurdami reguliariai naudojamų komandų sparčiuosius klavišus per vizualiųjų klaviatūros nuorodų redaktorių. Redaktorius redaguoja esamas sparčiųjų klavišų komandas arba sukuria naujas komandas, kurios gali būti naudojamos animacijai redaguoti arba kurti.

Išvados

Daugelis dizainerių ir programų kūrėjai bei pačių įmonių turi savo unikalią darbo eigą ir įrankius, kuriuos naudoja. Ką tik išvardinome populiariausius programų mobilių aplikacijų vartotojo sąsajos kūrimo įrankius, kuriuos naudoja dauguma kurdami nuostabias mobilias aplikacijas ir internetinius projektus.

Jei jus domina mobilios aplikacijos ir internetinio tinklapio sukūrimas, mūsų komanda gali jums padėti. Nesvarbu, ar norite antros nuomonės apie būsimą projektą, ar norite atnaujinti savo senus dizainus, mes norėtume pasiūlyti savo patirtį.

Susisiekite su Mumis

Contact Us