Kiek kainuoja sukurti aplikaciją 2021 m.?

Jei jau ieškojote informacijos apie aplikacijų kūrimą, pagrindinis klausimas, į kurį tikriausiai norite atsakyti, yra „kiek kainuoja sukurti programėlę?

Iš anksto norime paminėti, kad mobilios aplikacijos kūrimo išlaidas labai sunku įvertinti, o suma gali svyruoti nuo 15 000 € iki 300 000+ € už vieną platformą. Atminkite, kad minimalus biudžetas aplikacijai sukurti yra apie 10 000 € už labai paprastą projektą. Daugeliu atvejų ši kaina vidutiniškai padidės iki 60 000 € už pirmą paprastą aplikacijos versiją.

Tokį didelį aplikacijų kūrimo kainos neatitikimą lemia tokie veiksniai kaip programėlės tipas, funkcijų skaičius ir sudėtingumas, dizaino unikalumas, pasirinkto IT tiekėjo vieta ir įkainiai, rinkodaros išlaidos, kokybės užtikrinimas ir pan.

Išorinių sistemų tyrimai patvirtina, kad šis platus potencialių projekto išlaidų diapazonas yra nuo 5 000 € iki 500 000 € ir daugiau, o terminas yra nuo 1 iki 9 mėnesių. „Goodfirm“ tyrimai rodo, kad sudėtingos funkcijos programėlės sukūrimas kainuoja apie 70 000–150 000 €, o programėlės su minimaliu funkcijų rinkiniu – 40 000–60 000 €.

Šis vadovas skirtas išsamiai paaiškinti viską, kas sudaro aplikacijos kūrimo išlaidas, ir keletą naujausių programėlių kainų parinkčių, kurias galite pasirinkti.

Negaiškime daugiau laiko ir įsigilinkime tiesiai į temą.

Veiksniai, lemiantys aplikacijos kūrimo išlaidas

Kaip minėta, nėra tikslaus atsakymo į klausimą „kiek kainuoja sukurti programėlę? nes kaina priklauso nuo faktorių, būtent:

 • Projekto tipas (socialinis, pristatymas pagal pareikalavimą, el. prekyba, sveikatos priežiūra ir kt.)
 • Pasirinkto pardavėjo tipas (laisvai samdomi darbuotojai, IT agentūra)
 • Pardavėjo vieta (šalis)
 • Pardavėjo tarifas
 • Funkcijų skaičius ir sudėtingumas
 • Platformų skaičius („iOS“, „Android“, internetinė APP svetainė)
 • Dizaino sudėtingumas (pagrindinis, pritaikytas, animacijos naudojimas)


Šis sąrašas reikalauja tam tikrų paaiškinimų, ar ne? Toliau rasite išsamią informaciją apie kiekvieną.

Laisvai samdomi darbuotojai prieš mobilių aplikacijų kūrimo agentūrą

Du pagrindiniai kūrėjų tipai, galintys sukurti jums aplikaciją, yra laisvai samdomi darbuotojai ir agentūros.

Jei nuspręsite dirbti su laisvai samdomais darbuotojais kurdami programėlę, gausite šiuos privalumus:

 • Pigus programėlių kūrimas
 • Nuolatinis bendravimas tik su kūrėju

Tuo pačiu metu pasverkite riziką:

 • Poreikis rasti laisvai samdomus darbuotojus visoms reikalingoms paslaugoms
 • Žemesnė programinės įrangos kūrimo paslaugų kokybė
 • Ribota atskaitomybė ir skaidrumas
 • Komandos valdymas jūsų pusėje
 • Papildomi dokumentai

Priešingai, profesionalus aplikacijų kūrimas reikalauja komandinio darbo ir žmonių, kurie įpratę dirbti prie to paties projekto.

Jei pasirinksite dirbti su individualizuotos programinės įrangos kūrimo įmone, galėsite mėgautis šiais privalumais:

 • Patikimi santykiai
 • Pristatymo kokybė
 • Visos arba dauguma reikalingų paslaugų vienoje vietoje
 • Tvarkaraštis ir disciplina
 • Projektų valdymas
 • Atsakomybė

Darbo su programėles gaminančiomis įmonėmis trūkumai:

 • Didesni tarifai
 • Daugiau biurokratijos

Nepaisant to, kad tenka išleisti daugiau pinigų ir tvarkyti daugiau dokumentų, aplikacijų kūrimo įmonės paprastai suteikia saugumo ir pasitikėjimo jausmą, kuris yra vertas išlaidų.

Bendrą bendradarbiavimo su laisvai samdomais darbuotojais ir agentūromis patirtį galite apibendrinti žemiau esančioje lentelėje:

Laisvai samdomi programėlių kūrėjai ir kūrimo įmonės

Aplikacijų kūrėjų lokacija

Vieta yra kitas svarbus veiksnys, galintis turėti didelės įtakos aplikacijos kūrimo išlaidoms.

Populiariausios programėlių kūrimo vietos visame pasaulyje yra Šiaurės Amerika (daugiausia JAV), Lotynų Amerika, Rytų Europa (Lietuva) ir Azija (Indija).

Taigi, kiek kainuoja sukurti programėlę šiuose regionuose? Peržiūrėkite naujausius duomenis apie tai, kiek aplikacijų kūrėjai apmokestina per valandą, kad išsiaiškintume.

Darbuotojas Lietuva € Vakarų Europa € Šiaurės/Rytų Europa € Šiaurės Amerika €
Verslo analitikas 30-70 75-110 35-85 85-170
Architektas 35-80 90-150 40-90 90-220
Projektų vadovas 30-70 65-95 35-95 95-180
Jaunesnysis prog. 25-50 50-70 30-55 50-80
Vidurinio lyg. prog. 30-60 55-75 40-70 60-90
Vyresnysis prog. 40-80 70-110 50-90 85-210
Pagrindinis prog. 35-75 75-115 45-85 90-135
Jaunesnysis testuotojas (QA) 20-35 55-65 20-40 45-70
Vid. lyg. test. 25-45 65-75 30-50 65-85
Vyresnysis test. 35-55 70-85 35-60 80-140

Aplikacijų kūrimo išlaidos Indijoje, Pakistane ir kitose Azijos šalyse paprastai yra mažesnės nei 25 € per valandą. Bet ir tai jau sunku rasti tokias kainas. Ypač Indijos rinka susilygino su Europos šalių kaina, o daug kur ir brangiau. Pietų Amerikoje, kuri laikoma dar viena populiaria užsakomųjų paslaugų paskirties vieta, tarifai yra tarp Vakarų ir Rytų Europos tarifų.

Didžiausios kūrimo išlaidos bus reikalingos, jei pasirinksite tiekėjus iš JAV su 70–150 € tarifu. Šiaurės Europa, ypač Lietuva, pasiūlys jums patrauklesnę vidutinę aplikacijos kūrimo kainą nuo 30 iki 80 € per valandą. Šis regionas yra labai tinkamas skaitmeninio verslo plėtrai ir kūrimui: gausite gerą kokybę, už nedidelę programėlės kūrimo kainą ir nepermokėsite už įmonės prekės ženklą.

Paprastos funkcijos ir sudėtingas funkcijų rinkinys

Aplikacijos sudėtingumas apibrėžia, kiek laiko jums reikės kiekvienai funkcijai sukurti, taigi, kiek tai kainuos.

Šioje lentelėje pateikiamas apytikslis aplikacijos kūrimo laikas pagal sudėtingumą:

  Paprasto lygio Vidutinio lygio Sudėtingo lygio (didelės apimties – kelios platformos)
Pastabos pagrindinių funkcijų rinkinys (pvz., paprastas prisijungimas, el. pašto prenumerata
standartiniai, paprasti dizaino elementai
1 platforma
daugiau funkcijų (pvz., mokėjimai, integracijos, analizė)
sudėtingesnis dizainas
1 platformos
sudėtingas aplikacijų kūrimas (pvz., vaizdo įrašų transliavimas, duomenų šifravimas, režimas neprisijungus ir kt.) pritaikytas programėlės dizainas,
animacijos
programos palaikymas
2+ platformos
Laikotarpis 3-6 mėn. 4-9 mėn. 9+ mėn.

Sudėtingumas svarbus, kai kalbama apie aplikacijos kūrimo išlaidas. Jei jūsų biudžetas ribotas, pagalvokite, kaip teikti pirmenybę funkcijoms, kad jos atitiktų tą kainų diapazoną.

Be to, atminkite, kad Native aplikacijos (tos, kurios sukurtos specialiai veikti „iOS“ arba „Android“) yra daug geresnės nei tos, kurios yra įvairiose (Hybrid) platformose. Jie taip pat yra brangesni, tačiau dėl bendro rezultato ir jų našumo kaina yra verta jūsų lėšų.

Pagrindinės funkcijos, plačiai naudojamos daugelyje skaitmeninių projektų, yra šios:

 • Vartotojo prisijungimas/ registracija – el. paštu, Facebook, telefono numeriu su patvirtinimu. Patogiausias prisijungimo būdas yra socialiniame tinkle. Pagrindinis prisijungimo funkcijos įdiegimas trunka apie ~20–35 valandas.
 • Chat – P2P pokalbį galima sukurti per ~50 – 75 valandas. Ši laiko juosta taip pat priklauso nuo tokių funkcijų kaip pokalbių istorija, automatinis ištrynimas, režimas neprisijungus, jaustukai, failų perkėlimas ir kiti elementai. Grupiniai pokalbiai yra sudėtingesni ir gali užtrukti apie 80 ir daugiau valandų.
 • Paieška – vartotojai gali ieškoti prekių, informacijos ar paslaugų aplikacijoje pagal vieną ar daugiau kategorijų. Pagrindinę paieškos funkciją galima atlikti per ~12–20+ valandų. Sudėtingesnėms paieškos užklausoms reikia daugiau investicijų.
 • Push pranešimai – pagrindinis būdas, per kurį daugelis aplikacijų bendrauja su vartotojais. Įspėjimai, SMS pranešimai suteikia naudotojams aktualią ir naujausią informaciją (pvz., žinučių pranešimai). Paprasčiausią šios funkcijos teksto formą galima sukurti per ~12 – 20 valandų.
 • Mokėjimai – mokėjimai programėlėje gali būti atliekami kreditinėmis kortelėmis, tokiomis paslaugomis kaip PayPal, Payoneer, Apple ar Google piniginės arba net grynaisiais. Tokios technologijos kaip „Stripe“ ir „Braintree“ dažniausiai naudojamos mokėjimų funkcijoms įgyvendinti, todėl reikia mažiausiai 50–75 valandų.
 • Pirkiniai aplikacijoje – kitas variantas, leidžiantis gauti pajamų iš programėlės naudojant tokias parinktis kaip prekių ir paslaugų pirkimas, mokėjimas už prenumeratas, funkcijų pridėjimas, skelbimų pašalinimas ir pan. Vidutinis laikas šiai funkcijai sukurti yra apie 25–40 valandų.
 • „Analytics“ – renka duomenis apie naudotojų veiklą ir aplikacijų našumą, pasitelkiant integruotas paslaugas, tokias kaip „Flurry“, „Google Analytics“ ir kt. Paprasčiausią formą galima įdiegti per ~ 5 – 10 valandas.

Sudėtingesnės įgyvendinimo funkcijos yra šios:

 • Geografinė padėtis – pagrindinė programėlių, pvz., Uber, pažinčių aplikacijų, įmonių, kelionių produktų ir kt., funkcija. Galimybė nustatyti vartotojo įrenginio vietą ir naudotis GPS gali būti įdiegta maždaug per 37–58 valandas.
 • Integracijos (Google Maps) – gali būti integruotos į iOS ir Android programėles, papildančios geografines navigacijos ir maršruto nustatymo funkcijas; trunka apie 32-54 valandų.
 • Skelbimai – reklaminės ir rinkodaros medžiagos integravimas aplikacijoje priklauso nuo tipo (pvz., tekstas, reklamjuostė, viso ekrano iššokantis langas), pasirinktos bibliotekos, paslaugos ir API. Apytiksliai 10–24 valandų paprastai sugaištama paprasto reklamjuostės talpinimui.
 • Režimas neprisijungus (offline) – aplikacijos duomenų pasiekiamumas be interneto ryšio. Duomenų kiekis ir jų saugojimas (pvz., slapukai, vietinė saugykla, duomenų bazė) įtakoja kūrimui reikalingą laiką, kuris gali siekti iki 95 valandų.
 • Duomenų šifravimas – ši funkcija gali būti naudojama norint apsaugoti pranešimų siuntimą naudojant šifravimą, kai tik imtuvas turi reikiamą dekodavimo protokolą. Norint pašalinti neteisėtą prieigą, reikia mažiausiai 16–24 valandų, o procesas priklauso nuo šifruojamų duomenų (teksto, vaizdo, vaizdo įrašo ir kt.).
 • Vaizdo / garso srautinis perdavimas – tai gana sunku įgyvendinti, tačiau tai galima padaryti per 56–82 valandas. Šią laiko juostą įtakoja duomenų perdavimas, apdorojimas, programinės įrangos logika, failų formatai, srautinio perdavimo protokolai, serverio sąranka ir kiti nustatymai.
 • Ryšys su įrenginiu – aplikacija naudoja įrenginio aparatinę įrangą, pvz., NFC, Bluetooth, barometrus, giroskopus, akselerometrus ir kt. Šiai funkcijai sukurti reikia maždaug 20–34 valandų. Nereikia kurti jokios back-end.

Platforma: iOS arba Android

Kiek kainuoja sukurti aplikaciją iOS arba Android?

Platformos pasirinkimas taip pat turi įtakos programėlės kūrimo išlaidoms. Pagrindinis veiksnys, lemiantis, ar jums reikia sukurti aplikaciją , skirtą „iOS“, ar „Android“, yra auditorija, kurią norėtumėte pasiekti.

„Android“ ir „iOS“ rinkos dalis 2019 m

Yra mažiau įrenginių, kuriuose veikia „iOS“ nei „Android“. Gera rinkos analizė padės pasirinkti geriausias galimybes.

Jei jums reikia sukurti aplikaciją tik vienai platformai, aplikacijos kaina nelabai skirsis, nesvarbu, ar tai būtų „iOS“, ar „Android“. Tačiau jei nuspręsite sukurti mobiliąją programėlę abiem platformoms, būkite pasirengę išleisti daugiau pinigų.

Mobilios aplikacijos dizaino sudėtingumas

Programėlės dizainas turi įtakos visam aplikacijos kūrimo procesui. Kuo sudėtingesnis dizainas, tuo brangesnė jūsų APP.

Paprastas aplikacijos dizainas daugiausia susideda iš standartinių, konkrečiai platformai būdingų elementų, kuriuos gana lengva įdiegti ir neužims daug laiko. Pridėjus pasirinktinius elementus ir animaciją, dizainas tampa sudėtingesnis, taigi ir aplikacijos projektavimo išlaidos.

Pažvelkime į kelis įvairaus sudėtingumo aplikacijų ekranų pavyzdžius. Pirmame paveikslėlyje parodyta, kaip atrodo paprastas programėlės dizainas:

Paprasto aplikacijos dizaino pavyzdys

Pažangesnis jūsų APP dizainas gali būti toks:

Vidutinio sudėtingumo APP dizainas

Jei norite sukurti APP labai sudėtingai, peržiūrėkite šį pavyzdį, kad suprastumėte, ką reiškia brangūs dizaino elementai:

Sudėtingas APP dizainas

Dabar jūs suprantate, kokie yra skirtumai tarp trijų dizaino sudėtingumo lygių ir kaip jie įtakoja kūrimo išlaidas.

Kiek kainuoja sukurti aplikaciją: išlaidų suskirstymas

Jei galvojate apie aplikacijos kūrimą, turėtumėte suprasti, kad šis procesas apima daug daugiau nei APP kūrimą ir kodavimą.

Pateiksime išsamų atsakymą į klausimą „kiek kainuoja sukurti aplikaciją? Taigi, žingsnis po žingsnio.

1 – Verslo analizės išlaidos

Labai dažnai tokia paslauga kaip verslo analizė yra neįvertinama. Kai kurie žmonės nemato vertės, kurią ji gali suteikti programėlės kūrimo procese. Tiesą sakant, šis etapas yra privalomas, ypač jei nežinote, kaip iš savo idėjos sukurti aplikaciją.

Toliau pateikiamos pagrindinės veiklos, kurias verslo analitikas atlieka šiame etape:

 • Nustatykite problemą
 • Nustatyti ir apibrėžti projekto vertę
 • Apibrėžkite, supraskite ir patikrinkite verslo sritį
 • Analizuokite (minčių žemėlapis, konkurentų analizė ir kt.)
 • Sukurkite verslo sprendimą
 • Surengti seminarą (reikalavimų nustatymas ir valdymas, dokumentacijos kūrimas, testavimas, palaikymas)
 • Sukurkite geriausią įmanomą sprendimą pagal rinkos poreikius
 • Darbas su patobulinimais (pakeitimų valdymas, palaikymas)

Daug darbo, ar ne? Ar įmanomas ir efektyvus tolesnis programėlių kūrimas be jo? Atsakymas yra ne.

Kiek kainuoja sukurti aplikacijos strategiją? Remiantis vidutiniu valandiniu tarifu Lietuvoje (nuo 40 € per valandą), verslo analizė gali kainuoti nuo 2 500 €iki 15 000 € ir daugiau, atsižvelgiant į reikalavimus ir aplikacijos sudėtingumą.

2 – Aplikacijos dizaino kaina

Padarykime tai, ką darėme anksčiau, ir suskirstykime aplikacijų dizainą į tris kategorijas pagal sudėtingumą: paprastą dizainą, sudėtingesnį dizainą ir sudėtingą aplikacijos dizainą.

Remiantis aukščiau paminėtomis kategorijomis, apytikslės aplikacijos kūrimo išlaidos bus tokios:

  Paprastas dizainas Vidutinio lygio dizainas Sudėtingas dizainas
Projektavimo kaina (pvz. valandinis tarifas – 40 €) 5,000-10,000 10,000-20,000 25,000+

Atminkite, kad šie skaičiai yra labai apytiksliai ir kad turėsite pasikonsultuoti su profesionaliais aplikacijų kūrėjais, kad galėtumėte tiksliau suprasti, kiek gali kainuoti jūsų APP dizainas.

3 – Aplikacijos kūrimo kaina

“Kiek kainuoja sukurti aplikaciją?” yra sudėtingas klausimas, nes kiekviena aplikacija turi skirtingus poreikius, taigi ir biudžetus.

Nepaisant to, kad apytiksliai suprastumėte, kiek APP gali kainuoti, peržiūrėkite toliau pateiktą lentelę. Tai rodo aprašytas programėlės funkcijas ir apytikslę pagrindinio jų diegimo kainą.

Atkreipkite dėmesį: šiam pavyzdiniui skaičiavimui naudojamas tarifas 40 € per valandą.

APP funkcijos Aprašymas Komentaras Laikas (val.) Kaina back-end ir Android (€)
Registracija/prisijungimas Vartotojai gali užsiregistruoti/prisijungti el. paštu – Atkurti slaptažodį ~ 20 – 25+ 800 – 1,000
Apmokėjimas Vartotojai gali atlikti mokėjimus kredito kortele („Braintree“) Vartotojai gali pridėti/pašalinti kreditinę kortelę (kortelių sąrašą) prie/iš savo profilio ir su jomis atsiskaityti ~ 50 – 65+ 2,000 – 2,600
APP pačioje apmokėjimas Vartotojai gali atlikti pagrindinius pirkinius aplikacijoje – Viena nenaudojama programėlėje (pvz., atrakinti funkciją)
– Kiekviena programėlė prideda tam tikrą pradinio įvertinimo procentą
~ 20 – 30+ 800 – 1,200
Greitoji paieška Vartotojai gali ieškoti vieno tipo objektų pagal vieną kriterijų – Kiekvienas subjektas turi įtakos įvertinimui ~ 12 – 15+ 500 – 600
Vartotojo profilis Kaip vartotojas galiu valdyti profilį (pagrindinis) – Asmeninė informacija (teksto laukeliai, gimtadienis, lytis), 1 nuotrauka ~ 15 – 20+ 600 – 800
Chatas (susirašynėimai) Vartotojai gali susirašyti (pagrindinis) – Pokalbių sąrašas
– Siųsti tekstinį pranešimą ar vaizdą, pranešimų sąrašą (su laiku ir vartotojo avataru)
– Push pranešimai apie naują pranešimą ir naują pokalbį
~ 62 – 80+ 2,500 – 3,200
Pranešimai apie žalingą informaciją Vartotojai gali pranešti apie subjektą (turinį ar kitą naudotoją) – Sąrašas su galimomis pranešimo priežastimis
– Kiekvienas
subjektas padidina sąmatą
~ 10 – 12+ 400 – 500
Push pranešimai „Push“ pranešimų modulio integravimas (paslėptas vartotojui) – Konkretus tiesioginio pranešimo diegimas turi įtakos sąmatai
– Atsisakykite tiesioginių pranešimų prenumeratos, jei vartotojas yra atsijungęs
~ 12 – 15+ 500 – 600
Analitiniai Pagrindinė integracija su analize (paslėpta naudotojams) – Vienas „Analytics“ įrankis (išskyrus „Fabric“)
– „Flurry“ arba „Google Analytics“ / „Firebase“ arba „MixPanel“.
– Pagrindinė SDK konfigūracija (minimali analizė – OS versijos, įrenginiai ir kt.), „Android“ ekrano stebėjimas
– Kūrimas, pastatymas, gamyba
~ 2 – 5+
vienam įrankiui
100 – 200
TVS: administratoriaus įgaliojimas Administratoriai gali registruotis, prisijungti ir atsijungti – Prisijunkite, atsijunkite ~ 8 – 12+ 350 – 500
TVS: administratoriaus valdymas Administratoriai gali valdyti kitus administratorius – CRUD administratoriams
– Pilnas vardas, el. paštas
~ 6 – 10+ 250 – 400
TVS: vartotojų valdymas Administratoriai gali tvarkyti APP vartotojus – Įtrauktas pagrindinis rūšiavimas, filtravimas ir paieška (pagal vardą, el. paštą, pagal ID). ~ 20 – 37+ 800 – 1,500
TVS: subjekto, apie kurį pranešta, valdymas Administratoriai gali tvarkyti objektus, apie kuriuos pranešta – Vienas subjektas (nuotrauka arba vartotojas, arba įrašas), kiekvienas subjektas prideda % prie sąmatos
– Galima nuimti
– Rūšiavimas pagal pretenzijų sumą
~ 10 – 15+ 400 – 600

Pastaba: į apytikslę išvardintų funkcijų kainą neįskaičiuotas bendravimo su klientu, kokybės užtikrinimo specialistu ir projekto vadovu laikas.

Žinoma, aplikacijų funkcionalumo pasirinkimas yra daug platesnis. Tie, kuriuos pasirinksite, atspindės jūsų projekto specifiką, tipą, kuriam jis priklauso (pvz., socialinis, pristatymas pagal pareikalavimą, nakvynės programėlė ir kt.) ir apibrėžia bendras aplikacijos kūrimo išlaidas.

Trumpai apžvelkime funkcijas, kurios reikalauja sudėtingesnio diegimo, todėl užims daug laiko ir padidins jūsų mobiliosios programėlės kainą.

Funkcijos Komentaras Laikas (val.) Kaina (€)
Įrenginio techninės įrangos naudojimas (NFC, Bluetooth, barometrai, giroskopai, akselerometrai, širdies ritmo jutikliai) Nereik back-end 16 – 24 kiekvienam dalykui 650 – 1,000 kiekvienam dalykui
Geolokacija Back-end įtraukta 32 – 48 1,500 – 2,000
Integracija su Google Maps Back-end įtraukta 32 – 40 1,300 – 1,600
Skelbimai Labai priklauso nuo pasirinktos bibliotekos. Nereikia jokio foninio kūrimo. 8 – 16 350 – 700
Režimas neprisijungus prie interneto abai priklauso nuo APP duomenų kiekio. Funkcijai įdiegti nereikia jokio back-end, tačiau programėlė turi turėti galinę dalį duomenims rinkti. iki 80 Apie 3,500
Duomenų šifravimas Duomenų, perduodamų iš APP mobiliesiems į jos back-end, šifravimas turėtų būti atliktas pagal numatytuosius nustatymus. Įvertinsime duomenų šifravimą neprisijungus. 16 – 24 650 – 1,000
Vaizdo / garso transliacija Back-end įtraukta 56 – 72 2,300 – 3,000

Pastaba: duomenys apie laiką ir sąnaudas skaičiuojami tik vienai platformai, back end kūrimo poreikis skiriasi.

Taigi, kiek kainuoja sukurti aplikaciją? Iš aukščiau pateiktos informacijos tampa aišku, kad negausite tikslaus atsakymo, kol jūsų užklausa nebus aptarta su komanda ir nebus apibrėžti tikslūs techniniai aspektai.

Toliau apžvelgsime, ko dar reikia norint sukurti tinkintą aplikaciją ir kiek tai gali kainuoti.

4 – Projekto valdymo kaina

Projektų valdymas yra labai daug laiko reikalaujanti veikla, kuri taip pat įskaičiuota į programėlės kainą. Norėdami susidaryti bendrą supratimą apie tai, su kuo dažniausiai susiduria projektų vadovai, peržiūrėkite toliau pateiktą sąrašą:

 • Projekto biudžetas – užkirsti kelią biudžeto viršijimui
 • Darbo sritis – įsitikinkite, kad komanda tinkamai atlieka projektą ir turi tinkamas užduotis
 • Tvarkaraštis – pasirūpinkite, kad komanda laiku atliktų visas užduotis
 • Kokybė – užkirskite kelią įvairioms blogybėms ir nustatykite prioritetus klaidų taisymui ir patobulinimams
 • Ištekliai – pasirūpinkite, kad projekte būtų tinkami komandos nariai, kurie gerai atliks savo darbą
 • Rizika – užkirskite kelią joms arba būkite pasiruošę jas pašalinti, jei atsirastų
 • Bendravimas – užtikrinti, kad visi projekto nariai bendrautų vieni su kitais ir kad jų bendravimas atneštų projekto vertę
 • Problemų sprendimas – gebate išspręsti visas problemas, kurios gali kilti darbo procese

Paprastai visos geros programinės įrangos kūrimo įmonės siūlo projektų valdymą kaip paslaugą. Mokėjimo už šią paslaugą modeliai skiriasi; kai kurios įmonės taiko valandinį įkainį, kitos turi fiksuotą kainą, mokamą tam tikrą laikotarpį.

Jei apskaičiuojate maždaug 40 € per valandą, vidutinė kaina gali prasidėti nuo 7 000 € ir viršyti 35 000 €, priklausomai nuo projekto ir jo laiko juostos.

5 – Kokybės užtikrinimas: kiek tai kainuotų

Jei kas nors sako, kad gali sukurti aplikaciją be klaidų, tiesiog neįmanoma. Aprėpti visus įmanomus atvejus per testus yra nerealu.

Pagrindiniai bandymo tikslai yra šie:

 • Padidinkite tikimybę, kad bandoma APP veiks tinkamai bet kokiomis aplinkybėmis
 • Padidinkite tikimybę, kad testuojama programėlė atitiks visus nurodytus reikalavimus
 • Pateikite naujausią informaciją apie esamą aplikacijos būseną

Kaip matote, kokybės užtikrinimas tik padidina tikimybę, kad jūsų mobilioji programėlė veiks taip, kaip turėtų, tačiau niekas negali garantuoti, kad jos veikimas bus 100% tobulas.

Norint sumažinti APP kokybės problemas, būtina, kad kokybės užtikrinimo inžinierius patikrintų aplikaciją. Kuriant programėlę kokybės užtikrinimas paprastai susideda iš šių veiksmų:

 • Reikalavimų rinkimas
 • Testinės diskusijos ir planavimas
 • Testo kūrimas
 • Testo vykdymas
 • Bandymo suvestinė ataskaita

Didelis darbas, ar ne? Kiek kainuoja išbandyti programėlę?

QA paslaugos gali kainuoti nuo 5 000 € iki 25 000 € ir daugiau, remiantis 40 € per valandą tarifu. Jei norite, kad jūsų APP mobiliesiems veiktų gerai, šios išlaidos yra pagrįstos.

6 – Aplikacijos išleidimo kaina

Kiek kainuoja paleisti aplikaciją? Programėlių paleidimas rinkoje prasideda nuo jos pateikimo aplikacijų parduotuvėje. Palyginti su kitomis išlaidomis, APP išleidimo kaina nėra tokia didelė.

Kad galėtumėte pasiekti parduotuves, turite įsigyti kūrėjo paskyrą:

 • „Google Play“ parduotuvės mokestis yra 25 €, mokamas vieną kartą
 • „Apple Store“ mokestis yra 99 € ir turėtų būti mokamas kasmet

Jei norite platinti aplikaciją tik savo organizacijoje, „Apple App Store“ mokestis skirsis („Apple Developer Enterprise Program“ jums kainuos 299 € per metus), o „Google Play“ neapmokestins jokių papildomų pinigų.

Žemiau esančiame paveikslėlyje matysite informacijos, kurią reikėtų parengti prieš pateikiant, sąrašą.

Informacija, reikalinga norint įdėti APP į App Store

Kai kurios iš išvardytų funkcijų jums nieko nekainuos, o kitos bus visiškai priešingos. Teisiniai klausimai, tokie kaip autorių teisės ir privatumo politika, paprastai reikalauja šiek tiek laiko ir teisinių paslaugų, kurios nėra pigios.

Kiek kainuoja įdėti APP į aplikacijų parduotuvę, jei jums padeda kūrimo įmonė? APP išleidimas gali užtrukti skirtingą laiką, priklausomai nuo įmonės atliekamo darbo apimties. Kalbant apie kainą, ji bus skaičiuojama pagal valandinį įkainį.

Kiek kainuoja aplikacijos priežiūra?

Jūsų aplikacijai būtina priežiūra, net jei jūsų plane nėra naujų funkcijų: priežiūra yra daugiau nei tik funkcionalumo papildymas ir jokiu būdu negalima ignoruoti.

Aplikacijos priežiūra apima:

 • Atnaujinimas į naujausias OS versijas
 • Aplikacijos komponentų atnaujinimas į naujausias trečiųjų šalių paslaugų versijas
 • Programėlės atnaujinimas naudojant naujas technologijas
 • Klaidų taisymas
 • Kodo tobulinimas ir optimizavimas
 • Naujų funkcijų pridėjimas
 • Aplikacijos stabilumo valdymas
 • Serverių našumo kontrolė

Vystymasis yra nuolatinis procesas. Kaip sakoma, jūsų gyvenimas niekada nebebus toks, koks buvo, jei norite, kad jūsų APP būtų sėkminga.

Paprastai kūrimo įmonės siūlo keletą galimybių, susijusių su programėlės priežiūros išlaidomis:

 • Darbas visu etatu (nuolatinis) – už fiksuotą atlygį, mokamą kas mėnesį/pusę savaitę ir pan.
 • Paslauga pagal pareikalavimą – pagrįsta valandiniais įkainiais

Be to, neturėtumėte pamiršti šių reguliarių mokėjimų:

 • Domeno vardo registracija ir naudojimas – 10–15 € per metus
 • Hostingas serveriuose – 70-300 € per metus

Dabar išsiaiškinkime, ar gali būti naudinga nieko nesamdyti, o patiems bandyti susikurti.

Kiek kainuoja pačiam sukurti programėlę

Jei norite sužinoti, kaip sukurti aplikaciją nemokamai, galime jus tik nuvilti: nėra jokio būdo. Net ir pačiam sukurti programėlę vis tiek kainuos šiek tiek pinigų.

Šiuo atveju galimi du variantai:

 • APP planavimas, kūrimas ir testavimas naudojant savo techninius įgūdžius
 • Naudojant specialius aplikacijų kūrimo įrankius, kurie kuria šablonines aplikacijas

Kurdami programėlę patys, turite gerai išmanyti kodavimą ir žinoti, kaip teisingai išbandyti aplikaciją. Be to, turėsite įsigyti galingą kompiuterį, gerą kūrimo programinę įrangą ir mobiliuosius įrenginius su reikiamomis OS. Visi šie prietaisai bus dideli energijos vartotojai, už kuriuos taip pat turėsite sumokėti.

Taip pat galbūt norėsite išbandyti internetinių aplikacijų kūrimo įrankius. Kiek kainuoja sukurti programėlę internete?

Internetinių aplikacijų kūrimo įrankiai paprastai turi nemokamus bandomuosius laikotarpius, tačiau vidutinis mokestis yra 10–150 € per mėnesį. Brangesni gali kainuoti nuo 500 iki 1000 € per mėnesį.

Šie įrankiai siūlo vilkimo ir numetimo funkcijas (drag and drop), todėl nereikia jokių kodavimo įgūdžių. Tačiau dažniausiai jie turi ribotą funkcijų rinkinį, neturi galimybės pridėti papildomo ar individualaus dizaino ir prastesnės kokybės. Tikėtina, kad aplikacijų parduotuvės atmes tokiu būdu sukurtų aplikacijas. Nelabai daug žadanti perspektyva, ar ne?

Kiek kainuoja sukurti aplikaciją: tikri pavyzdžiai

Programėlių kūrimo įmonės kasdien sulaukia daug klausimų iš potencialių klientų, o pagrindinis – „kiek kainuoja sukurti tokią programėlę kaip „Uber“? arba „kaip sukurti tokią socialinės žiniasklaidos aplikaciją kaip „Instagram“.

Tai gali atrodyti kaip paprasti klausimai, į kuriuos reikia atsakyti, tačiau realiai taip nėra. Peržiūrėkime tikrus kai kurių pasaulyje žinomų aplikacijų pavyzdžius, kad palygintume apytiksles programėlių kūrimo sąnaudas, pagrįstas mūsų patirtimi ir realiais skaičiais.

 • Pradinis „Instagram“ finansavimas pradiniame etape buvo 500 000 $ tik „iPhone“ aplikacijai.
 • Uber“ per pradinį finansavimo etapą surinko 200 000 $ ir šie pinigai buvo išleisti jo beta versijai. BETA!
 • WhatsApp Messenger“ 2009 m. gavo 250 000 $ pradinį finansavimą. Šie pinigai buvo išleisti esamai beta versijai, skirtai „iPhone“, patobulinti ir 2011 m. ji tapo viena geriausių „iOS“ aplikacijų.
 • Postmates“, sėkmingą pristatymo pagal pareikalavimą programėlę, pirmiausia finansavo startuolių inkubatorius „AngelPad“ (20 000 $ iš savo ir 100 000 $ iš dviejų rizikos kapitalo įmonių).
Kiek kainuoja sukurti tokią programėlę kaip „Instagram“, „Uber“, „WhatsApp“ ar „Postmates“?

Kaip Okursa pateikia mobiliųjų aplikacijų kūrimo išlaidų sąmatą

Kiek kainuoja sukurti aplikaciją pas jus?

Pradinio bendravimo metu mūsų komanda dirba su techniniais ir jūsų verslo reikalavimais, jūsų projekto minčių, vizijos žemėlapiu ir pasiūlymu, kuriame pateikiamas geriausias sprendimas, detali atradimo etapo (Programinės įrangos kūrimo atradimo fazė – tai procesas, kurio metu detalizuojamas būsimas produktas, apibrėžiamos jo savybės ir visos galimos bei techninės specifikos) išlaidų sąmata ir apytiksle kūrimo etapo sąmata bei terminas.

Pirmasis bendradarbiavimo etapas yra atradimų etapas, kurio metu gausite tikslesnį atsakymą į klausimą: „kiek kainuoja sukurti programėlę jūsų projektui? Komanda, kurią sudaro verslo analitikas, programinės įrangos architektas, dizaineriai ir projektų vadovas, parengia:

 • Užbaigta projekto koncepcija
 • UX/UI dizainas
 • Produktų apžvalga
 • Funkcinė specifikacija
 • Projekto architektūros planas
 • Rinkos ir konkurentų analizė (pagal poreikį)
 • Tikslesnis aplikacijų kūrimo išlaidų suskirstymas ir laiko juosta

Atradimo etapas, kai komanda aptaria ir patvirtina darbų apimtį bei sąmatą ir išdėsto projekto vystymo planą. Šio darbo rezultatas – tikslus biudžeto apskaičiavimas – aplikacijos kūrimo išlaidų paskirstymas ir tiksli pristatymo data.

Kūrimo etape mūsų komanda įdiegia reikiamas funkcijas, pritaiko vartotojo sąsają ir paleidžia programėlę.

Bendra mobiliosios programėlės kūrimo kaina

Peržiūrėkime mobiliųjų programėlių kūrimo paslaugų kainą pagal aplikacijos sudėtingumą, atsižvelgdami į tai, kad programėlę kurs kūrimo komanda Lietuvoje.

  Pagrindinė (basic) versija (minimalus funkcijų rinkinys, 1 platforma) Visas produktas (daugiau funkcijų ir sudėtingesnio dizaino, 1 platforma) Didelė aplikacija (sudėtingas programų kūrimas, kūrimas ir palaikymas, daugiau nei 2 platformos)
UX/UI dizainas €5,000+ €15,000+ €25,000+
Individualus kūrimas €40,000+ €95,000+ €200,000+
Kokybės užtikrinimas €5,000+ €15,000+ €25,000+
Projektų valdymas €7,500+ €15,000+ €35,000+
Verslo analizė €2,500+ €10,000+ €15,000+
Iš viso: €60,000+ €150,000+ €300,000+
Laikotarpis: ~3-6 mėn. ~6-9 mėn. Daugiau nei 9 mėnesiai (tęsiasi)

Atminkite, kad šis aplikacijos kūrimo išlaidų suskirstymas nėra galutinis, nes kiekvienas atvejis skiriasi.

Kuo daugiau komanda žinos apie jūsų aplikaciją prieš pasirašant sutartį ir pradėdama su ja dirbti, tuo didesnė tikimybė, kad jų programėlės kūrimo išlaidų sąmata bus kuo tikslesnė.

Okursa kolektyvas laikosi individualizuotos programinės įrangos kūrimo ir į klientą orientuoto požiūrio, nes mes vertiname bendradarbiavimą su savo klientais, rūpinamės jų ilgalaike sėkme ir elgiamės sąžiningai. Jei jums patinka šie principai ir ieškote, kas gerai įvertintų jūsų projektą, mes visada pasiruošę jums padėti.

Susisiekite su Mumis

Contact Us