Tam, kad suprastumėte, kaip kuriama internetinė svetainė, tiesiog įsivaizduokite, jog norite pasakiškai skanaus patiekalo. Ką darysite? Nuo ko pradėsite? Jau nusprendėte, koks patiekalas bus gaminamas? Kaip jis vadinsis? Kokių ingredientų reikės? Tuo labiau, jog tikrai skaniam patiekalui būtini itin kokybiški produktai! Ir svarbiausia, kas gamins??? Jūs? Ar profesionalus virėjas? Galbūt Jūs abudu? Juk tik Jūs žinote, ko norite, o kulinaras žino, kaip tai pagaminti.
Taip yra ir su internetine svetaine, tik kad būtų tikrai pasakiška – iš pradžių labai svarbu išsiaiškinti, ko būtent Jums reikia, kokie norai ir vizijos, tikslai ir poreikiai, galimybės ir finansai. Tuomet aišku, kaip turės atrodyti svetainė ir kokia informacija bus joje.
Kai jau pasiruošta svetainės kūrimo projektui – belieka jį įgyvendinti. Į interneto svetainių („web‘ų“), tinklapių (tinklalapių), internetinių (elektroninių) parduotuvių kūrimą įeina atitinkama IT sprendimų visuma, o verslo įrankio gaminimą galima suskirstyti etapais: dizaino kūrimas; logotipo kūrimas; programavimas; turinio rengimas; SEO; paleidimas (domenas, hostingas). Kas tai ir kodėl reikia tiek daug visko?
Žemiau pateikiame trumpus ir lengvai suprantamus šių terminų palyginamuosius apibrėžimus:
Interneto svetainė – karalystė.
Turinys – karalius.
Dizainas – karaliaus žmona-gražuolė.
Programavimas – karalystės fundamentas.
SEO – karalystės populiarinimo įrankis.
Domenas – karalystės pavadinimas.
Hostingas – raktas nuo karalystės durų.
Interneto svetainių kūrimo procesas vadinamas projektu, kuris sudarytas iš dažniausiai penkių darbų atlikimo etapų. Kiekvienas iš jų gali turėti savų niuansų ar variantų, dėl kurių tinklapių kūrimo kaina gali skirtis.
1-asis etapas. Interneto svetainės dizainas.
Sakoma, kad žmogų pasitinka pagal išvaizdą, o išlydi pagal protą. Šitaip galima pasakyti ir apie svetaines (taip pat ir apie elektronines parduotuves, tinklapius). Todėl būtina pasirūpinti unikaliu dizainu, dėl kurio būsite išskirtiniai rinkoje, o įtraukianti svetainės „išvaizda“ pritrauks žymiai didesnį lankytojų srautą.
2-asis etapas. Internetinių svetainių (web‘ų) programavimas.
Internetinė svetainė, kaip ir viskas internete, turi būti „sudėliota“ – suprogramuota iš daugybės kodų ir kodukų. Tam naudojamos programavimo kalbos, pvz., Java, C#, Matlab, JavaScript. Ši techninė dalis yra nematoma, bet ypač svarbi, nes geros svetainės pagrindas – tinkamas programavimas. Todėl, kad svetainė privalo ne tik gražiai atrodyti, bet puikiai funkcionuoti ir kad vartotojui būtų lengva naudotis ir naršyti. Svarbu žinoti, jog web programavimas priklauso nuo to, koks dizainas pasirinktas: individualus ar šabloninis, nes vienam reikia daugiau darbo laiko, o kitam mažiau. Tuo labiau, jog individualaus dizaino internetinių puslapių kūrimui prireikia ir įvairiausių IT sprendimų, kuriuos būtina įgyvendinti. Visa tai daro įtaką internetinės svetainės kūrimo kainai ir projekto laikotarpiui.
3-iasis etapas. Turinys internetinėje svetainėje.
Sukurtoje svetainėje ypač svarbus yra turinys, kuris dar vadinamas karaliumi. Todėl, kad jis daro įtaką populiarumui. Puslapių turinys (ang. content), tai: tekstai, iliustracijos, animacija, video. Ši informacija turėtų būti įtraukianti, informatyvi ir labai įdomi bei naudinga. Parengtą medžiagą reikia patalpinti į TVS – Turinio valdymo sistemą (ang. CMS – Content management system).
Dažniausiai šiomis sistemomis lengva naudotis. Tik reiktų žinoti, jog paveikslėliai turi būti „lengvi“, o tekstai maloniai skaitomi ir, žinoma, svetainę būtina nuolatos naujinti, pvz., papildyti nauja informacija ar keisti esamą.
Dar apie tekstus – kokie yra Jūsų veiklos raktažodžiai? Pagal kokius žodžius Google paieškoje ieško informacijos ir / ar Jūsų prekės / paslaugos? Turinį turi sudaryti SEO tekstai, kuriuose ir būtų šie žodžiai (raktažodžiai). Jei nežinote ar neturite tam laiko – skirkite tai SEO specialistui ir tekstų rašytojui. Tuomet nereikės vargti ir turėsite puikų turinį!
4-asis etapas. SEO.
SEO (ang. Search engine optimization) – optimizavimas paieškos sistemoms. Tam, kad Jūsų svetainė (ar e. parduotuvė, puslapis) turėtų visas galimybes būti aukščiausiose paieškos sistemų pozicijose ir padidinti lankomumą – vartotojų srautą.
Būtina turėti omenyje, jog optimizavimui paieškos sistemoms reikalingi SEO tekstai – įtraukiantys tekstai, kuriuose yra raktažodžiai ir / ar frazės su raktažodžiais. Todėl, kad juos įvedus į Google paiešką randamos svetainės su tokia informacija. Kuo daugiau geresnio turinio, tuo didesnė tikimybė iškilti į aukštesnes pozicijas.
Keletas SEO partnerių čia:
5-asis etapas. Baigiamieji darbai.
Baigus visų etapų darbus lieka tik – paleisti svetainę! Tam tereikia dviejų dalykų – domeno pavadinimo, t. y. svetainės www adreso ir hostingo, t. y. svetainės talpinimo serveryje. Po paleidimo būna TVS apmokymai, kad prireikus Jūs patys galėtumėte patalpinti informaciją į savo svetainę.
Puslapių dizainas kuriamas pasirinkus individualų svetainės dizainą arba šabloninį tinklapių dizainą. Šis pasirinkimas daro didelę įtaką interneto svetainės kūrimo kainai. Todėl, kad internetinių svetainių kūrimas kaip šios “rankų darbo papuošalai” su unikaliu dizainu kainuoja žymiai daugiau nei tinklapių kūrimas parenkant temą (šabloninį dizainą). Tačiau tai nereiškia, kad galima rinktis šabloninį, nes tai pigu. Nors šabloninio dizaino internetinių svetainių kūrimas ir yra pigus, bet šiuo atveju dažniausiai yra daugiau minusų nei pliusų. Toks variantas yra galimas tik retkarčiais, kai tikrai to pakanka. Tačiau dauguma atvejų puslapių kūrimo projektas vykdomas pasirinkus individualų dizainą, nes tokia svetainė turi daugiau pranašumų ir geresnius rezultatus.
Palyginimui pateikiami esminiai abiejų dizainų privalumai ir trūkumai.
Šabloninis dizainas
TRŪKUMAI
PRIVALUMAI
Individualus dizainas
TRŪKUMAI
PRIVALUMAI
Be abejonės verta rinktis individualų dizainą, jei norite, kad grįžtų investuoti pinigai ir padidėtų pelnas bei klientų kiekis.
Kartais sudėtinga apsispręsti, ko būtent reikia: interneto svetainės, elektroninės (internetinės) parduotuvės, o gal užtektų puslapio-vizitinės kortelės? Viskas priklauso nuo to, ką Jūs norite pateikti vartotojui. Jei tai produktai ir jų daug, tuomet reikia internetinės (elektroninės) parduotuvės (eshop). Jeigu norima pristatyti įmonę ir jos veiklą, paslaugas ir / ar nedaug prekių – tuomet tinkamiausia yra interneto svetainė. Taip pat ji („web“) tinka norint turėti patrauklią darbų galeriją (portfolio). Tačiau norint turėti ypatingą „vizitinę kortelę“ pakaks puslapio ar asmeninės svetainės su išskirtiniu dizainu. Žinoma, yra ir kitų, pvz., bendruomeninės svetainės, naujienų portalai, specializuotos svetainės pagal tematiką ir kt.
Norint pasakyti, kokia yra internetinio puslapio kūrimo kaina – būtina žinoti, kokios svetainės Jums reikia ir kiek Jūs pasiryžę investuoti į tinklalapio kūrimą. Galima išskirti du interneto svetainės kūrimo variantus: brangesnį ir pigesnį. Svetainių kūrimo kaina dažniausiai skiriasi dėl dizaino ir / ar SEO. Todėl, kad šie etapai gali būti paprasti arba sudėtingi.
Į brangesnį interneto puslapio projektą įeina du pagrindiniai dalykai: individualus svetainės dizaino kūrimas ir „stiprus“ SEO. Taip yra todėl, kad unikalaus web dizaino paslaugos kainuoja žymiai daugiau vien dėl to, jog dizaineris kuria visiškai naują dizainą. Taip pat daugiau kainuoja web programavimas, nes reikia programuoti svetainę pagal naujai sukurtą dizainą. Kitas svarbus dalykas yra SEO. Specialistas (-ai) daug dirba ties tuo, kad būtų kuo geriau atliktas optimizavimas paieškos sistemoms (SEO), o tam dar ir reikalingas atitinkamas turinys ir priemonės/įrankiai.
Pigus svetainių kūrimas yra toks, kai pasirenkamas šabloninis dizainas ir paprastas SEO. Tinklapių dizainas pagal šabloną yra tikrai pigus. Tuo labiau, jog šabloninis interneto svetainių dizainas yra pritaikomas pagal Jūsų / įmonės veiklą. Tokių web svetainių kūrimo procese skiriamos mažiausios IT paslaugų ir IT sprendimų sąnaudos, nes programavimo paslaugos kainuoja žymiai mažiau. Šiuo atveju ir SEO atliekamas minimaliai.
Žinoma, dar gali būti vidutinis variantas. Pvz., individualus dizainas, tačiau minimalus SEO.
Jei turite mažai investicijų svetainės kūrimui, tai pradžiai galima sukurti paprastą puslapį (pagal šabloną), o po to, kai pamatysite ir pajusite interneto svetainės naudą ir privalumus – panorėsite geresnės interneto svetainės. Tuomet bus įmanomas internetinio puslapio kūrimas su individualiu dizainu ir žymiai geresniu SEO, nes jau turėsite tam reikiamų investicijų (juk interneto svetainė didina pelną). Ir Jūsų naujoji interneto svetainė ne tik bus ypatinga, bet ir atneš Jums dar didesnį pelną.
Viskas priklauso tik nuo Jūsų!
Nemokamas svetainės kūrimas yra įmanomas. Tačiau šiuo atveju Jūs patys renkatės šabloną, talpinate turinį, kurį taip pat patys sukuriate, t. y., tekstus ir parenkate reikiamas nuotraukas, o po to, jei galima, dar galite padaryti SEO, bet tik paprastą. Tuomet, kai baigsite kurti svetainę, turėsite ją „patalpinti“ į internetą, o tai jau yra mokama paslauga. Visiems šiems darbams atlikti Jums reikės skirti daug savo laiko ir dar neaišku, ar būsite visiškai patenkinti šitaip sukurta svetaine. Svarbu žinoti, jog tokiu atveju būsite labai apriboti ir suvaržyti, nes daugelio dalykų tokiose svetainėse neįmanoma padaryti. Pvz., jei kontaktų ir adresų turite daugiau nei vieną ir norėsite juos visus patalpinti kontaktų skiltyje, tai Jums to padaryti nepavyks, nes pagal šabloną dažniausiai vietos yra tik vienam kontaktų komplektui, kartais dviems (priklauso nuo šablono). Tačiau daugiau adresų su žemėlapiais įvesti jau negalėsite. Tai tėra vienas iš daugelio pavyzdžių. Žodžiu, pasiruoškite nuolatiniams apribojimams, jei jau tikrai panorėsite patys tuo užsiimti.
Beje, nemažai žmonių yra jau tai išbandę ir jie prieidavo išvadą, jog geriau interneto tinklapių kūrimą patikėti savo srities profesionalams. Todėl, kad tai visų pirma, užima žiauriai daug laiko. Ypač, jei norisi geresnio internetinio puslapio. Visų antra, vis tiek žmogus lieka nepatenkintas tokiu web puslapio kūrimo rezultatu. Tad itin svarbu labai gerai apsvarstyti savo galimybes (finansines, laiko ir kt.), poreikius ir lūkesčius. Visa tai tam, kad būtų minimalizuotos neigiamos pasekmės arba, kad jų išvis nebūtų.
Be to, svarbus momentas – skonio reikalas – tai, kas patinka Jums, nebūtinai patiks Jūsų klientams ir svetainės lankytojams-auditorijai. Beveik viską nulemia pirmosios sekundės – ar vartotojas liks svetainėje ir galiausiai nupirks, ar iš karto nueis pas konkurentus dėl atstumiančio Jūsų svetainės dizaino. Profesionalai kurdami interneto svetaines visada išanalizuoja ir atsižvelgia į vartotojų elgseną, marketingo niuansus, dizaino tendencijas, kliento poreikius ir pageidavimus. Tad gerai pagalvokite, norite dabar sutaupyti ar laimėti investavus?
Trumpai apie tai, kokia Jums nauda iš „web‘o“ (interneto svetainės) – solidus įvaizdis (įmonės veidas), geresnis matomumas, pasiekiamumas, efektyvesnė komunikacija, didesnis lankomumas – daugiau potencialių klientų. Nors mes gana jauni, tačiau turime ne vienerių metų patirtį ir puikiai suvokiame vartotojų elgseną. Savo veikloje remiamės mokslu – atliekame biometrinius tyrimus, o ne konstatuojame faktus burdami iš tirščių. Tad tikime, kad galime JUMS sukurti interneto (internetinę) svetainę, kuri dirbs JUMS, o ne Jūs jai. Mes, specialistai, siekiame suprasti savo klientus ir padėti jiems augti. Norime įsiklausyti į Jūsų poreikius, lūkesčius ir pagal tai sukurti Jums patogiausią ir priimtiniausią interneto svetainę, pritaikant tinkamiausią sistemą („WordPress“, „Prestashop“, „OpenCart“, individualias sistemas ir t.t.).
Dirbame ties internetinių svetainių kūrimu Vilniuje – mūsų sostinėje. Tačiau visada esame arti Jūsų, kad ir kur bebūtumėte!
Susisiekite su Mumis
Mes pasiruošę kalbėtis ir norėtume Jus išgirsti. Užpildykite esančią formą ir mes būsime vienu laipteliu arčiau Jūsų.
Apie Mus
Kontaktai