(VIRTUALIOS REALYBĖS) akiniams

Virtualios realybės kūrimas VR

Virtualios realybės (VR) akiniai yra išmanusis įrenginys, kuris leidžia vartotojams patirti skaitmeninį pasaulį interaktyviai ir imersyviai. Šie akiniai įtraukia galvos sekimo technologijas, aukštos raiškos ekranus ir integruotas garso sistemas, siekdami sukurti įtraukiančią skaitmeninę aplinką.

Ką iš tiesų reiškia virtuali realybė?

Žmogus užsideda VR akinius su ausinukais ir … – visiškai pasineria į kitą pasaulį, nes atsiduria visiškai naujoje aplinkoje-virtualioje realybėje. Tai lyg peržengti slenkstį ir užmiršti, kas liko už durų. Įprastas klausimas – kodėl VR tokia įtraukianti? Todėl, kad akys ir klausa visiškai atskirti nuo išorinio pasaulio ir jo veiksnių, dirgiklių. Galimybė būti panardintam į virtualią realybę – šių dienų bene populiariausia technologija, dėl kurios tampa ranka pasiekiama tai, kas dar neseniai buvo tiesiog neįmanoma.

Virtuali realybė (VR) – dirbtinai sukurta tikroviškai atrodanti aplinka panaudojant informacines technologijas ir specialią įrangą, kad žmogus justų ir patirtų naują virtualią realybę taip lyg tai būtų tikrovė. Atsidurti kitame pasaulio kampelyje ir pamatyti pasaulį nekeliant kojos iš namų. Po to nukeliauti į kosmosą ir apžiūrėti planetas. Arba pasisveikinti su banginiu ar vilku. Tai ir dar daugiau įmanoma su VR – pamatyti ir patirti naujus judesio ir erdvės pojūčius.

Ką pagalvos žmogus išgirdęs žodžius – virtuali realybė arba VR akinius? Prieš akis jam iš karto iškils VR café arba kompiuteriniai žaidimai. Tai yra tai, prie ko žmonės jau yra įpratę. Nors kuo toliau, tuo virtualios realybės galimybės tampa neribotos. Ir jau greitai VR (virtuali realybė) ir AR (augmentinė realybė) žmonėms asocijuosis su žymiai daugiau dalykų. Tuo labiau, jog virtuali realybė gali pavirsti neatsiejama gyvenimo dalimi.

Dizainerių idėjos Jūsų būsimiems
augmentinės ir virtualios realybės projektams

Virtualios realybės verslas

Įvykus virtualios realybės revoliucijai atsirado VR rinka. Todėl, kad kiekviena didžiulė kompanija užsigeidė sukurti savo VR. Tad virtuali realybė įplaukė į didelius verslo vandenis ir kuriami vis naujesnės VR. Ši technologija išsivystė taip, kad virtualią realybę sudėtinga atskirti nuo tikro pasaulio – realios tikrovės.

Virtuali realybė – nuolat tobulėjanti technologija, suteikianti naujas galimybes

Virtuali realybė kaip tokia „gimė“ ne pastaraisiais metais ir net ne prieš 10 metų, o gerokai anksčiau – praėjusio amžiaus 7-ajame dešimtmetyje. Tačiau tai buvo pradžia-bandymai, po kurių pasaulį išvysdavo vis daugiau VR sprendimų – geresnių už ankstesnius, bet turinčių tikslą – dar labiau tobulinti. Ir tas tobulėjimas vyksta iki šiol, o VR pritaikymo sąrašas nuolatos plečiasi.

VR (virtuali realybė) – technologija, kuri tiesiog turbo greičiu veržiasi į mūsų gyvenimą: laisvalaikį (VR žaidimai), mokymąsi, darbą ir verslą. Be kurios (VR) tam tikrų sferų verslininkai jau neįsivaizduoja užtikrintų stabilių pajamų ir didesnio savo pelno. Tuo labiau, jog žymiai profesionaliau darbus atlieka specialistai, kuriems buvo skirti VR apmokymai ir treniravimasis (pvz., pilotavimas) naudojant VR simuliatorius.

Be to, darbas nuotoliniu būdu kaip niekad realistiškas dėl susitikimų nuotoliu ir telekonferencijų pasitelkiant VR. Tai jau nebe susirinkimas per Zoom‘ą, kai kolegos matomi mažuose kvadratėliuose ekrane. Tai beveik realybė, kai jauti save sėdintį ir matantį kitus kolegas taip pat sėdinčius prie vieno stalo. Toks susirinkimas ir toks komandinis darbas gali būti žymiai produktyvesnis nei nuolatinis susirašinėjimas ar susitikimai per Zoom/Skype esant pandemijai ar specialistams gyvenantiems įvairiuose pasaulio kampeliuose.

Virtuali realybė tampa neatsiejama nuo mūsų kasdienio gyvenimo / buities ir profesinio tobulėjimo bei verslo. Šią technologiją galima išnaudoti be galo, pradedant nuo įvairių virtualių žaidimų iki mokomųjų, informacinių programų, kurios palengvintų darbą, optimizuotų Jūsų kaštus ir laiką.

Virtualios realybės verslas
Kai virtualus pasaulis nesiskiria nuo realaus

Kai virtualus pasaulis nesiskiria nuo realaus

Arba kaip veikia išsvajotoji technologija?

Virtuali realybė sukurta VR akiniams – visiškai naujas dalykas lyginant su jau sukurtais žaidimais ar programomis, kurie skirti kompiuteriams. Norint sukurti VR iš pradžių svarbiausia buvo suvokti, kaip veikia žmogaus pojūčiai (regėjimas, klausa, uoslė, skonis, lietimas), nes kiekvieną tikrovės elementą galima pažinti tik per pojūčius. Todėl buvo siekiama atrasti tokius sprendimus, kurie sugebėtų „apgauti“ žmogaus pojūčius. Vienas iš efektyviausių ir populiariausių būdų yra specialūs VR akiniai, kuriuos užsidėję matome pasirinktą vaizdą, kuris yra ne tik ekrane, bet ir šonuose. Tai leidžia visiškai „atsijungti“ nuo tikroviško pasaulio ir panirti į virtualią realybę. VR kūrėjai turėjo atsižvelgti ne tik į pojūčius, bet ir į žmogaus fiziologiją. Pvz., jog žmogus mato 180° kampu arba į tai, jog mūsų protas ieško matomo vaizdo patvirtinimo klausos pojūčiu. Tolesnis svarbus iššūkis – užtikrinti sklandų technologijos veiksmingumą. Todėl, jog programinė įranga turi reaguoti į visus vartotojo veiksmus realiu laiku tam, kad būtų užtikrintos natūralios ir malonios patirtys. Taip pat nuolatos kuriami ir tobulinami sprendimai, su kuriais VR dar labiau realistiškesnė. Tai yra ausinės, pirštinės ir kita, dėl kurių daugiau ir labiau pažadinami žmogaus pojūčiai, teigiamai veikiamas pažinimo procesas ir šitaip sukuriama tikroviškai atrodanti realybė virtualioje aplinkoje.

Virtualios realybės žaidimų kūrimas su Unity

VR žaidimai – populiarus laisvalaikio praleidimo būdas.

Kompiuterinė technologija leidžianti atsidurti neegzistuojančiose (virtualiose) situacijose, bet būti ne stebėtoju, o taip lyg žmogus būtų pačiame įvykių sūkuryje. Virtualios realybės žaidimų kūrimas su įvairiaplatformiu Unity. Tai įrankis, kuris skirtas virtualios realybės žaidimų kūrimui. Žaidimų aplikacijų kūrimas su Unity žaidimų varikliu yra labai populiarus. Unity palaiko daug platformų ir turi viską, ko reikia žaidimų kūrimui: programavimų sąsajas, fizikos variklį, tekstūrų ir rezoliucijų kūrimo įrankius, programos žaidimų variklio skriptams, taip pat palaiko programavimo kalbas. Bene didžiausi Unity programavimo privalumai – leidžia kurti įspūdingus 3D žaidimus taupant programuotojų laiką.

Virtualūs pasauliai sukuriami naudojant kompiuteriu sugeneruotų stereoskopinių vaizdų 3D, kurie su lengvu poslinkiu pateikiami kairei ir dešinei akiai. Sudėjus abudu smegenys sudaro trimatį vaizdą. Tačiau, kad būtų tinkamas realumo efektas būtina „atpjauti“ visus išorinius dirgiklius. Tad tam naudojama visa reikalinga speciali VR įranga (akiniai, simuliatoriai ir kt.).

Visais atvejais (pramogoms, mokymams, darbui ar kt.) įrangą sudaro akiniai ir ausinės, kurie nepraleidžia šviesos ir garsų iš išorės tam, kad žmogus atsiribotų nuo išorinio pasaulio. Realumo, trimačio vaizdo ir gylio įspūdį sudaro įmontuoti akiniuose du ekranai arba vienas padalintas į dvi dalis. Esantys jutikliai renka ir apdoroja visus gautus duomenis: vartotojo akių judesius, žvilgsnio kryptį ir galvos judesius ir perteikia į tai, ką mato vartotojas. Vartotojas gali įtakoti virtualią realybę naudodamas valdiklius, vairasvirtes, pirštines ar kt. Visi veiksmai yra iš karto lokalizuojami ir įtraukiami į virtualią realybę. Virtualios realybės dalyvis gali perstumti daiktus, atverti duris arba, pvz., išardyti ar surinkti iš detalių lėktuvo variklį.

Virtualios realybės žaidimų kūrimas su Unity
Gyvenimas su augmentiškumo prieskoniu

Gyvenimas su augmentiškumo prieskoniu

Arba – kaip atrodo papildyta realybė

Be virtualios realybės yra dar viena – augmentinė realybė (AR), kuri sujungia tikrovę su virtualiais elementais. Tai kitokia dirbtinai sukurta realybės versija arba paprasčiausiai papildyta realybė. Tokia panaudojama gamyklose, versle, švietime ir laisvalaikio sferoje. Tiesiog prie tikrovės – užfiksuotos su kamera realaus vaizdo – pridedami 2D ir / ar 3D elementai, kurie realiu laiku yra generuojami kompiuteriu. Tai gali būti daiktai, personažai, bet dažniausiai tikrovė papildoma schemomis, informaciniais laukeliais. Tokie elementai taip pat gali būti interaktyvūs – tuomet galima naudoti standartinius virtualios realybės akinius ar kitą sistemą savo išmaniajame telefone, kad būtų sugeneruotas atitinkamas vaizdas.

Patirk realybę virtualiai

Arba – kaip veikia augmentinė realybė

Augmentinės realybės (AR) veikimas itin paprastas. Yra panaudojamas GPS modulis, kad būtų nustatyta tiksli vartotojo pozicija. Tuomet tiesiog reikia nukreipti objektyvą į norimą objektą, gatvę, pastatą ar kt., kad programa atpažintų ir pridėtų informaciją ant ekrane matomo objekto.

Jei tai komercinio pobūdžio augmentinė realybė, tai gali būti informacija apie pastatus, pvz., kur yra bankomatas, kavinė ar kt. Jei tai žaidybinė augmentinė realybė – tuomet galima realybę papildyti piešiniais ir animaciją, tai leidžia patys naujausi išmanieji telefonai, nes pateikia aukščiausios kokybės grafiką.

Taip pat augmentinė realybė puikiai panaudojama marketingo tikslais. Todėl, kad paprasta pridėti individualizuotą informaciją į AR pasaulį, nes lokalizacijos duomenys leidžia gauti informaciją apie visus objektus esančius aplink vartotoją ir reikiamu laiku pateikti ją išmaniojo įrenginio ekrane.

Švietimas – dar viena sfera, kurioje labai pravarti ir naudinga yra augmentinė (papildyta) realybė. Nuo mažiausiųjų iki vyresniųjų ir specializacijos mokymo procese aiškinant ir įtvirtinant žinias. Ypač, kai žinios geriau įsisavinamos regimuoju ar pasitelkiant visus pojūčius. Pvz., mokantis anatomijos, biologijos pamokose matyti, iš ko sudarytas organizmas arba studijuojant inžineriją – matyti, kaip atrodys pastatas, jei prie jo bus priestatas ar kt.

Pagerinkime tikrovę – papildykime ją augmentine realybe!

Patirk realybę virtualiai
VR (Virtuali realybė) versle

VR (Virtuali realybė) versle

Arba – kokią naudą atneša virtuali realybė į nekilnojamo turto rinką?

3D virtualūs turai, 360° panoraminiai turai, stereoskopiniai vaizdai – virtualios realybės panaudojimo būdai, kurie atveria naujas pardavimų galimybes nekilnojamo turto rinkoje ir tai yra naujas pajamas užtikrinantis būdas.

Pamatys, pajaus ir iš karto nupirks!

NT rinkoje, pvz., buto pardavimas gali priklausyti nuo to, ar galima apžiūrėti butą nuotoliniu būdu (ypač karantino atveju ar esant užsienyje) ir tai nėra tiesiog paprastas skelbimas su nuotraukomis. Tad virtuali realybė nekilnojamo turto rinkai gali turėti įtakos ir padidinti pardavimus. Todėl NT verslui VR ypač svarbi.

Žmonėms tai labai naudinga, nes kiekvienas prieš įsigydamas namą, butą ar kitą nekilnojamo turto objektą norėtų pamatyti jį ne tik kaip realiai atrodo, bet ir pasijusti, lyg būtų jame. Pvz., spausti čia.

Be to, virtuali realybė labai praverčia, kai pastatytame name bus įrenginėjamas vidus ir labai norisi pamatyti būsimą namo vidaus dizainą, pakaitalioti daiktus ir padaryti išvadas, ką dar galima būtų tobulinti interjere. Pvz., spausti čia.

Taip pat 3D turai ir 360° turai naudojami viešbučių, restoranų, muziejų ir kitose sferose. Tai paslaugų, prekių, parduodamų objektų pardavimų didinimas. Tokie turai yra kaip populiarinimo ir pasitikėjimo įrankiai, nes tai yra realūs vaizdai, bet ne kažkokios nuotraukos, kurios kartais net neatitinka tikrovės.

3D virtualių turų pranašumai ir palyginimas su 360° panoraminiu turu

Taip tik atrodo, jog 3D ir 360° turai tokie patys, bet yra esminis skirtumas. 3D virtualus turas suteikia galimybę pasijusti esant nekilnojamo turto (buto, namo ar kt.) viduje ir vaikščioti po jį, o ne vien tik stebėti. Įsivaizduokite, jog tikrai žinote, ką perkate, nes virtualiai pasivaikščiojote po savo būsimą namą.

3D turo pranašumai:

  1. Pilnavertis „pasinėrimo“ pojūtis;
  2. Virtualus vaikščiojimas po objektą;
  3. Jokių iškraipytų vaizdų ir matmenų;
  4. 3D turų papildymas tekstine ar vaizdine medžiaga;
  5. Paprastas naudojimasis, dalijimasis, talpinimas.


Kuo naudingas 3D virtualus turas?

  1. Patalpinus į skelbimą, savo e. svetainę ar kitur yra sulaukiama žymiai daugiau vartotojų dėmesio ir jų laiko. Padidėja susidomėjimas ir pardavimai.
  2. 3D turus galima peržiūrėti per išmaniuosius įrenginius.
  3. Google Maps ir Google paieška iš karto pateikia virtualius turus, tad pagal tai Jūs ir Jūsų įmonė būtų labiau randama paieškos sistemose.
  4. Socialiniai tinklai – greitai, patogiai ir įtraukiančiai pasiekiamos didžiulės auditorijos ir sudominami potencialūs klientai.


Realybė prieš iliuziją

Suintriguoti ir sudominti potencialų klientą, kad pamatytų ir pajaustų prekę lyg ją turėdamas, kad suvoktų visą jos grožį ir privalumus.

Virtuali realybė lyg iliuzija pateikia viską taip tikroviškai, jog neįmanoma atskirti. Lengva patikėti, sunku atsisveikinti.

Kur tikrovė, o kur virtualybė? O gal tikrove net nekvepia? Virtualios realybės technologija, kuri prilygsta tikrovei, o gal net ją kartais aplenkia, kaip šiame video – spausti čia.

3D virtualių turų pranašumai ir palyginimas su 360° panoraminiu turu
Kiek kainuoja virtuali realybė?

Kiek kainuoja virtuali realybė?

VR būtinybė šiandien kaip niekad svarbi dėl daugelio priežasčių, nes ir nauda iš to nemaža. Tad tikrai verta investuoti. Tuo labiau, jo VR naudinga verslui ir žmogui. Verslas parduoda, o žmogus gauna, ko jam trūksta.

Virtualios realybės kūrimo kaina priklauso nuo daugelio aspektų: tikslo, paskirties, kokybės, naudojamų įrankių kūrimo procese, įrangos, specialistų kiekio ir jų laiko ir kt. Todėl yra labai svarbu žinoti poreikius, lūkesčius ir norus. Išsiaiškinus, ko iš tikrųjų reikia ir ko siekiama galima ieškoti tinkamiausio būdo įgyvendinti tikslą.

Susiekite su mumis ir mes sukursime virtualios realybės sprendimus pritaikytus VR akiniams pagal Jūsų poreikius!

 

Susisiekite su Mumis

Contact Us