Nuo 2014 m. Uber API tapo atvira visuomenei. Kokią naudą tai iš tikrųjų duoda?
Pagrindinis pranašumas slypi paviršiuje. „Uber“ API suteikia galimybę pridėti naują naudotojo patirtį prie dabartinės APP arba pasinaudoti taksi pristatymo paslauga, susijusia su kitomis užsakomųjų projektų idėjomis.
„Uber“ daugelį metų kūrė sudėtingą API, plėsdama savo veiklą ir verslo modelį. Šis metodas tikrai pareikalavo daug techninių ir piniginių išteklių. Taigi, kodėl nepasinaudojus šia sukaupta Uber API dokumentacija?
Čia papasakosime daugiau priežasčių ir praktinių Uber integracijos į jūsų projektą pavyzdžių.
Pristatome Uber API
Pradėkime savo istoriją paaiškindami, ką iš tikrųjų reiškia API.
API yra programų programavimo sąsajos akronimas. Tai yra taisyklių ir mechanizmų rinkinys, pagal kurį viena programa arba komponentas sąveikauja su kitomis.
Tai galima geriau paaiškinti lyginant API su padavėju. Kaip padavėjas restorane perkelia užsakymą iš svečio į virtuvę ir patiekia svečiui patiekalą, API veikia kaip šalis, kuri perduoda ir iš programos ištraukia reikiamus duomenis, kurių vartotojas prašo.
Uber API yra RESTful API. Santrumpa REST reiškia reprezentacinį valstybės perdavimą. Vienas pagrindinis dalykas, kurį reikia atsiminti – REST nėra standartas ar protokolas, tai API rašymo metodas ar architektūrinis stilius.
Klientas ir serveris yra nepriklausomos programinės įrangos dalys, įskaitant pasirinktinių APP kūrimą. Čia REST formatas leidžia naudoti bet kurią programavimo kalbą šioms projekto dalims koduoti ar modifikuoti. Tai reiškia, kad Uber API galima pritaikyti įvairiose kodavimo aplinkose.
Panašiai „Uber“ aplikacija naudoja „Google Maps“ API, kad ištrauktų vietos duomenis. Bendrovė eksperimentavo su kitais žemėlapių tiekėjais, bet grįžo į „Google“ paslaugą.
Šiandien „Uber“ API dokumentacija yra visų funkcijų platforma su visiškai originalia vartotojo patirtimi. Funkcijos apima automobilio užsakymą, sąžiningos kainos sąmatos apskaičiavimą, važiavimo laiko sąmatą, kelionių istoriją, paskirties adresą ir pan.
Čia trumpai aprašome, ką gali pasiūlyti kiekviena Uber API dokumentacijos dalis:
— Važiavimo Uber API
Ši API pagerina sąveiką su dabartine paslauga ir galimybę gauti papildomo pelno. Rides Uber API siūlo greitos kelionės užklausos funkciją. Šią funkciją galima įdėti į jūsų aplikaciją arba įtraukti nuorodą į Uber APP.
— Vairuotojo Uber API
Vairuotojų Uber API leidžia kurti tam tikrus sprendimus užsakomoms paslaugoms. Jame yra dokumentai apie kelionės duomenis, sąmatas, mokėjimus, įvertinimus ir kt. Tai padidina produktyvumą ir supaprastina vairuotojų darbą.
Atminkite: šiuo metu prieiga prie tvarkyklių API yra ribota. Jei jus domina naudoti šią API, turite pateikti paraišką dėl prieigos tvarkyklių produkto puslapyje.
— Uber API Verslui
Ši Uber API dokumentacija suteikia galimybę gauti prieigą prie automatizavimo paslaugų organizacijoms. Tai apima verslo ataskaitų teikimą, atsiskaitymo sistemas, vartotojų valdymą ir kt.
Atkreipkite dėmesį: prieiga prie šios Uber API prieinama tik verslo klientams.
— Uber Rush API
Uber Rush API siekia išplėsti ir modernizuoti užsakomųjų paslaugų logistiką. Įrankis siūlo tokias funkcijas kaip stebėjimas realiuoju laiku, parašo patvirtinimas ir kt.
Ankstyvieji šios Uber API naudotojai išreiškė savo nepasitenkinimą neefektyvia paklausos prognozavimo funkcija. Ši paslauga šiuo metu tobulinama ir pasiekiama tik Niujorke, Čikagoje ir San Franciske. Sekime daugiau naujienų.
— Kelionės atsiliepimų Uber API
Ši Uber API dokumentacija sujungia klientus su mėgstamomis programomis jiems keliaujant į darbą ir atgal. Prieš integruojant Uber, kliento prašoma leidimo pasiekti kelionės informaciją.
Dėl kokių priežasčių „Uber“ atidarė savo techninę dokumentaciją?
Kadangi Uber turi sudėtingą infrastruktūrą, ji yra suskirstyta į mikropaslaugas, kurios leidžia išlaikyti atsparumą gedimams ir vienu metu dirbti su skirtingais komponentais. Šiuo metu prie platformos yra prijungta daugiau nei 10 000 aplikacijų ir šis skaičius auga kiekvieną dieną.
Viešoji Uber API yra dar viena galimybė plėstis į naujas rinkas ir plėsti kūrėjų bendruomenę.
Nuolatinis darbas Uber platformoje reikalauja vis daugiau technologijų išteklių. Bendrovė toliau renka naujus talentus ir plečia Uber plėtros komandą. „Uber“ taip pat rengia hakatonus visame pasaulyje, kad sukeltų susidomėjimą.
5 „Uber“ API naudojimo projekte pranašumai
Iš esmės bet kuri aplikacija, kuri planuoja integruoti žemėlapius, gali būti naudinga naudojant Uber API. Išorinės šalys gali sukurti naujos patirties aplikaciją arba pridėti naujų funkcijų prie esamų skaitmeninių produktų.
Štai pagrindinės priežastys, kodėl turėtumėte apsvarstyti galimybę naudoti Uber API:
1) Nereikia kurti naujos aplikacijos ir leisti pinigų kuriant programėlę visiškai nuo nulio. Didesnę infrastruktūros dalį jau sukūrė „Uber“ kūrėjų komanda. Liko pagrįstas prijungimas ir sistemos sąranka, padedant IT įmonėms, tokioms kaip Okursa, kuri teikia personalo papildymo paslaugas įvairioms techninėms užduotims atlikti.
2) Nereikia tvarkyti techninės dokumentacijos, ieškoti taksi partnerių, pasirašyti sutarčių su vairuotojais, spręsti teisinius klausimus ir t.
3) Galimybė spręsti transportavimo klausimus. Patenkite savo dabartinių klientų kelionių poreikį integruodami Uber API į savo aplikaciją. Pristatymo pagal pareikalavimą sprendimai taip pat gali būti ypač naudingi vietiniams mažmenininkams ar internetinėms parduotuvėms.
4) Galimybė gauti papildomų piniginių paskatų. Kartu su viešąja „Uber“ API įmonė pradėjo rekomendacijos, pakvietimų verslo modelį. Tai leidžia uždirbti kreditų (5 USD už kiekvieną naują JAV gyvenantį vartotoją) ir nemokamų kelionių.
5) Galimybė dalytis ir keistis esama vieta. „Uber“ API gali būti naudojamas kitiems vartotojams pranešti apie jūsų buvimo vietą realiuoju laiku. Šią informaciją galima pritaikyti įvairiems socialinių tinklų projektams ar žinučių siuntimo paslaugoms.
TOP 9 populiariausi Uber API integravimo atvejai
Viena pirmųjų „Uber“ integracijų buvo atlikta naudojant „Google Maps“ aplikacijas. Dabar Native „iOS“ ir „Android“ aplikacijos siūlo pavėžėjimo parinktį norint pasiekti norimą tikslą. Vartotojai gali iš anksto pasitikrinti kelionės kainą ir kelionės laiko sąmatas.
Atraskime kitas Uber integracijas su gerai žinomomis įmonėmis ir pažiūrėkime, kaip kiekviena iš jų gavo vertę iš šio bendradarbiavimo:
- Starbucks [tiesioginio taksi užsakymo funkcija]
Naudotojas gali paprašyti pasivažinėjimo automobiliu vienu mygtuko paspaudimu „Starbucks“ programėlėje ir mėgautis mėgstamu kavos gėrimu grįždamas namo. Tai išmani „Uber“ integracija, nes ji padidina kasdienį klientų lankomumą, didina lojalumą prekės ženklui ir siūlo naują patirtį.
„OpenTable“ aplikacija panašiai naudoja „Uber“ API. Programėlė naudojama rezervuojant staliuką restorane. Todėl kartu su staliuko rezervacija vartotojai gali užsisakyti kelionę tiesiai į vietą.
- „The Washington Post“ [papildoma paslauga kelionės metu]
Uber integracija su WP programėle suteikė pritaikytą patirtį važiuojant Uber. Skaitydami naujienų kanalą keliautojai gali stebėti savo kelionės eigą būsenos juostoje ekrano apačioje. Kitas būsimas atnaujinimas yra mokamos prenumeratos atsisakymas kelionės metu, o tai padidins naujų vartotojų susidomėjimą aplikacija.
Panašią Uber API integraciją Otto Radio naudojo podcast’ui ir radijo klausymui. „Hoodline“ aplikacija gali būti naudojama klausytis vietinių istorijų ir naujienų kelionių metu.
- TripAdvisor [lengva keliauti]
„TripAdvisor“ naudoja „Uber“ API, kad pasinaudotu taksi pristatymo paslauga. Tai suteikia visišką kelionių patirtį tik vienoje aplikacijoje. Vartotojai gali judėti nežinomame mieste ir lengvai pasiekti norimą vietą.
Panašiai Uber integracija naudojama ir programėlėje Expensify. Programėlė atnaujina naudotojus informacija apie skrydžius ir kitas rezervacijas. Todėl programėlė tiria nusileidimo laiką ir informuoja apie turimus Uber vairuotojus. Tai itin patogu, nes neįtraukiamas kabinos paieškos ir derybų su vairuotojais procesas. - Work Hard Anywhere [raskite ir patikrinkite paskirties vietą]
Šioje aplikacijoje pateikiamos pagrindinės darbo vietos maždaug 12 000 vietų visame pasaulyje. Naudodami Uber API žmonės gali lengvai atrasti geriausias darbo vietas netoliese.
Panašią Uber integracija naudojama Doblet programėlėje. Ši paslauga padeda rasti artimiausią telefono įkrovimo stotelę.
- BRAVO [kalbėk ir važiuok]
BRAVO programėlė padeda padavėjams, barmenams ir kitiems paslaugų profesionalams gauti reguliarius mokėjimus iš savo lojalių klientų. Įtraukus Uber API į BRAVO programėlę, galima saugiai rašyti žinutes, arbatpinigius ar mokėti už suteiktas paslaugas keliaujant taksi. Tuo pačiu metu galite stebėti važiavimo „Uber“ eigą.
Kita aplikacija „Firefly“ padeda vartotojui neatsilikti nuo draugų. Naudodama Uber API, programa realiu laiku žemėlapyje aptinka jūsų draugus ir leidžia siųsti jiems asmenines žinutes ir net pradėti grupinius pokalbius.
- StubHub [laiko valdymas]
„StubHub“ aplikacija yra paslauga, padedanti vartotojams gauti naujausią informaciją apie įdomius mieste vykstančius įvykius. Naudodami Uber integraciją, pirkdami bilietą į renginį, taip pat nustatote priminimą apie kelionę į renginio vietą. Kai artėja tinkamas laikas, vienu bakstelėjimu galite pateikti užklausą važiuoti. - Pebble & Alexa [naudojimas fiziniame ir išmaniuosiuose įrenginiuose]
Išmaniajame laikrodyje „Pebble“ yra „Uber“ API, kad naudotojai galėtų stebėti keliones iš įrenginio, nustatyti mėgstamą kelionės tikslą, stebėti atvykstantį automobilį ir net išsiregistruoti neturėdami rankose telefono.
Be to, „Amazon“ sukurta balso asistentė „Alexa“ integruoja „Uber“ į pavėžėjimo užklausos paslaugą. Naudotojas gali užsisakyti automobilį naudodamas paprastą balso komandą – „Alexa, paprašyk Ubero prašyti vairuotojo“.
- Suge app [paklausos prognozė]
Ši programėlė itin naudinga tiems, kurie nuolat naudojasi Uber judėjimu, nes prognozuoja galimą paklausos padidėjimą. Vartotojai gali nustatyti signalus keliose vietose ir daugumoje „Uber“ paslaugų, kad būtų pranešta, kai sumažės paklausa. - „Momento“ aplikaicja[kelionės santrauka]
„Momento“ programėlė leidžia naudotojams pažymėti ir peržiūrėti kelionės akimirkas pagal kelionių istoriją. Tai įmanoma dėl Uber integracijos šioje aplikacijoje.
Kaip integruoti Uber API į savo verslą
Techniškai nėra labai sunku integruoti „Uber“ funkcijas į aplikaciją. Procesas yra toks:
- Išsamiai patikrinkite ir ištirkite Uber API dokumentaciją
- Išstudijuokite reikiamos projekto platformos (iOS; Android, WEB ir kt.) SDK, kad galėtumėte integruoti
- Užsiregistruokite „Uber“ kūrėjų informacijos suvestinėje
- Įdiekite atitinkamą „Uber“ SDK, skirtą „Android“ arba „iOS“.
- Nustatykite ir pridėkite reikiamas funkcijas. Pavyzdžiui, padėkite kelionės užklausos mygtuką šalia adreso eilutės arba bet kokio ketinimo užsisakyti kelionę, kurią iš anksto nustatė aplikacijos navigacija.
Uber API integravimas gali užtrukti 2 – 3 dienas ar ilgiau, atsižvelgiant į jūsų poreikius.
Taigi, kaip galima gauti didžiausią naudą įtraukus Uber API?
Pirmiausia susikurkite aiškų savo projekto idėjos vaizdą. Daugeliu atvejų jums reikia atlikti rinkos tyrimą ir atskleisti rinkos poreikius, kuriuos galite patenkinti. Remiantis šiomis išvadomis, galima sudaryti pasiūlymą, kuriame Uber API būtų pagrindas.
Tikroji „Uber“ integracijos galimybė yra iš naujo pritaikyti savo verslo modelį kitoms paklausioms prekėms ir paslaugoms, kurias galima panaudoti daugelyje projektų. Pavyzdžiui, galite pasirūpinti vietine taksi vairavimo paslauga arba sukurti naują pristatymo sistemą arba sprendimą pagal pareikalavimą.
Taigi, Uber API integravimo idėjos gali būti tokios:
- Grožio industrija
- Sveikatos priežiūros paslaugų teikimas
- Vietinio maisto ir bakalėjos prekių pristatymas
- Pristatymo paslauga internetiniams mažmenininkams
- Valymas pagal pareikalavimą arba namų aptarnavimas
Ar turite savo idėją, kaip naudoti Uber API? Manome, kad, remdamiesi anksčiau minėtais pavyzdžiais ir priežastimis, suprantate galimus Uber integracijos naudojimo atvejus ir naudą.