Trumpas paaiškinimas apie „Blockchain“ technologiją
Kaip jau pastebėjote, „Blockchain“ technologija yra dėmesio centre dabartinėse naujienų antraštėse. Todėl daugelis ieško IT darbuotojų paslaugų, kad versle galėtų naudoti „Blockchain“ technologiją. Ši technologija buvo laikoma „žlugdančia“, o „Blockchain“ ateitis dažniausiai siejama su tokia, kuri galėtų „pakeisti gyvenimą, kokį mes dabar žinome“. Tačiau lieka šiek tiek painiavos dėl to, kas yra „Blockchain“ technologija, kur ji naudojama, kas ją naudoja ir kaip ji vystosi. Šiame straipsnyje bus išsiaiškinta ši painiava žmonėms ir pateikta svarbių įžvalgų apie „Blockchain“ ateities kryptį.
Kas yra „Blockchain“?
„Blockchain“ technologijos principai nėra tokie svetimi, kaip gali pasirodyti. „Blockchain“ yra decentralizuota ir saugi duomenų bazė, sukurta per saugų tinklą, naudojamą duomenims saugoti ir informacijai perduoti. „Blockchains“ blokuose įrašo ir perduoda informaciją bei sandorių duomenis. Šiuose sandoriuose dalyvaujančios šalys gali likti anonimiškos ir mėgautis saugumu, sandorių skaidrumu, greičiu ir ekonomiškumu.
Kaip veikia „Blockchain“?
Kaip atrodo blokų grandinė? „Blockchain“ duomenys įrašomi tiesine medžiaga, o kiekvienas naujas „Blockchain“ blokas turi duomenis iš visų ankstesnių blokų. Įsivaizduokite, kad blokas yra tarsi popieriaus lapas, užpildytas iš viršaus į apačią ir iš priekio į galą, nurodant datą ir laiką, bet lape užrašytas ilgas kodas.
Šių blokų duomenys yra šifruojami naudojant sudėtingus kriptografinius principus ir saugos algoritmus.
Prieš įtraukiant į „Blockchain“, operacijos turi būti patvirtintos. Šį patvirtinimą atlieka “kasėjai”. Už pastangas kasėjai gauna piniginį atlygį kriptovaliutų, tokių kaip „Bitcoin“, pavidalu.
Kaip daugelis žmonių jau pastebėjo, apie „Blockchain“ technologijos panaudojimą kyla nemažai ažiotažo – bet kodėl? Pradedantiesiems tai yra technologija, kuri pakeis pasaulį. Tai gali suteikti decentralizaciją. „Blockchain“ architektūroje esančių ir perduotų duomenų negali kontroliuoti vienas subjektas. Sandoriai ir juose saugoma informacija yra nekintami ir skaidrūs. Pridėjus operaciją, jos negalima pakeisti, panaikinti ar paslėpti. Kalbant apie skaidrumą, kiekvienas gali matyti, kas ir kada buvo išsiųsta. Galima daryti prielaidą, kad už „Blockchain“ sandorio yra du asmenys, bet tiksliai nežinant kas ir kodėl.
„Blockchain“ ir „Bitcoin“: ar yra skirtumas?
Yra keletas pagrindinių skirtumų tarp „Blockchain“ ir „Bitcoin“, nors neretai žmonės klaidingai sutapatiną tą patį. Būtina nubrėžti ribą tarp dviejų. „Blockchain“ yra platinama knyga, užtikrinanti skaidrumą, saugumą ir pasitikėjimą. Nors „Bitcoin“, kaip ir kitoms kriptovaliutoms, reikia „Blockchain“. „Bitcoin“ dar 2009 metais sugalvojo mįslingasis Satoshi Nakamoto. Pradinis tikslas buvo apeiti vyriausybės ir tarpininkų sandorių kontrolę. Visos „Bitcoin“ operacijos saugomos „Blockchain“. Iš esmės be „Blockchain“ negali būti „Bitcoin“.
Verta paminėti, kad „Blockchain“ technologijos ateitis gali viršyti kriptovaliutas. Jis gali būti naudojamas taip, kad gali sutrikdyti ar pakenkti dabartines pramonės šakas, bet tuo pačiu pagerindamas mūsų gyvenimo būdą. Pasinerkime į tai, kaip „Blockchain“ technologija galėtų pakeisti pasaulį, taip pat apie tai, kas šiandien naudoja „Blockchain“ technologiją.
Ką išsprendžia „Blockchain“?
„Blockchain“ technologija sprendžia problemas, pirmiausia susijusias su:
- tarpininkais
- skaidrumu
- decentralizacija
- pasitikėjimu
- duomenų saugumu
- tikslumų sandorių
- laisve
Panašiai kaip pasaulį pakeitė ir formavo interneto atsiradimas, „Blockchain“ technologijos ateitis pakeis pasaulį ir tai, kaip asmenys vykdo savo verslą.
„Blockchain“ įvesti duomenys ir operacijos yra nekintami ir nekeičiami, o tai reiškia, kad jie yra ir tikslūs, ir saugūs. Išsiuntus sandorį, jo nebegalima anuliuoti, todėl mokėjimų metu negali būti apgavimų ir sukčių. Skirtingai nuo realaus pasaulio, kuriame žmonės gali nepasitikėti vienas kitu, „Blockchain“ architektūroje pasitikėjimo problema pašalinama. Dėl decentralizuotos ir apsaugotos nuo klastojimo technologinės aplinkos, sandorių vykdytojai gali visiškai pasitikėti nesugadinama ir patikimu „Blockchain“.
Naudojant „Blockchain“ technologiją, gali tekti pasikliauti tarpininkais kaip mokėjimų teikėjais – galimai bankais ir įvairiomis kitomis finansų institucijomis. Vietoj to, kiekvienas, turintis interneto ryšį, gali sukurti kriptovaliutos piniginę, atlikti operacijas be trukdžių ir tvarkyti savo lėšas be tarpininko priežiūros. „Blockchain“ ateitis labai padeda sumažinti sandorių išlaidas ir padidinti operacijų greitį.
Dabartinės „Blockchain“ aplikacijos
„Blockchain“ technologija jau naudojama daugelyje pramonės šakų, kurios remiasi tiksliais, saugiais ir nekintamais duomenimis. Pramonės įmonės naudoja šią technologiją, kad įgytų konkurencinį pranašumą prieš konkurentus, kurie nėra „Blockchain“.
Populiarūs „Blockchain“ naudojimo atvejai
Galbūt galvojate: „šaunuoliai, “kasėjai,„ Blockchain “,„ Bitcoin “; taigi kas ir kam tai rūpi “. „Blockchain“ technologija su visomis jos funkcijomis gali būti labai naudinga nukreipiant ir sprendžiant daugybę problemų, turinčių įtakos mūsų gyvenimui. Dauguma jų yra susiję su skaidrumu, pasitikėjimu, duomenų saugumu ir sandorių tikslumu. Taip pat išvengiama poreikio pasikliauti trečiosiomis šalimis ir daug, daug daugiau.
Pradėkime nuo tiekimo grandinės pramonės – tokios, kuri apima viską, pradedant maistu ir vynu, iki ekrano, kuriame tai skaitote.
„Blockchain“ tiekimo grandinės naudojimo atvejai: Naudodami „Blockchain“ technologiją, gamintojai per tiekimo grandinės valdymo procesą gali nustatyti prekių kilmę, pristatymą ir gamybos veiklą. Tai gali suteikti paprastiems vartotojams galimybę patvirtinti įsigytų prekių ir daiktų šaltinį, o tai gali labai padėti atsisakyti padirbtų ar klaidingai pateiktų maisto produktų. Yra keletas pastebimų projektų, kuriuose tiekimo grandinės valdymo skaidrumui naudojama „Blockchain“ technologija, pvz., „Ambrosus“, skirta maisto produktų saugumui ir kilmei, ir „Vechain“ – „Blockchain“ pagrindu sukurta platforma, leidžianti vartotojams ir mažmenininkams patvirtinti produktų autentiškumą ir kokybę pirktų produktų.
„Blockchain“ sveikatos priežiūros srityje šiandien: dar viena pramonės šaka, kuriai svarbus „Blockchain“ teikiamas vientisumas ir skaidrumas, yra farmacijos pramonė. Kai dirbate su gydytojo receptais, vaistų įrašais, pacientų gydymo duomenimis ir brangios medicinos įrangos bei kitų vaistinių preparatų gabenimu, kurie gali įtakoti paciento sveikatos būklęį – skaidrumas, tikslūs duomenys, saugumas ir pasitikėjimas yra absoliuti būtinybė. „Blockchain“ visa tai suteikia. Kalbėdamas apie tai, DHL, pasaulinė logistikos lyderė, dirba kartu su pasauline valdymo ir profesionalių paslaugų kompanija „Accenture“, siekdama integruoti „Blockchain“ technologiją su farmacijos pramone, kad pagerintų tiekimo grandinės tikslumą.
„Blockchain“ ir energijos valdymas. Taip pat verta paminėti energetikos sektorių. Pavyzdžiui, „Power Ledger“ yra projektas, kuriame „Blockchain“ naudojamas kaip sprendimas, leidžiantis vartotojams tarpusavyje prekiauti elektros energija mainais už šifravimo mokėjimus. „Power Ledger“ platforma, įgalinanti „Blockchain“ saulės energijos valdymą, leidžia vartotojams parduoti perteklinius energijos rezervus saulės kolektoriuose siekiant pelno. Tai galėtų sumažinti tarpininkų ir elektros tiekėjų autoritetą, nes vartotojai veiktų aplinkoje, kurioje energija gali būti skaidriai paskirstyta tarpusavyje.
Be šių pramonės šakų, šios technologinės revoliucijos pritaikymai gali būti daug didesnis, įskaitant nekilnojamąjį turtą, muziką, politiką, švietimą, labdaros aukas ir daugelį kitų potencialių pramonės šakų. Pavyzdžiui, mes turime:
- „Aventus“ yra „Blockchain“ projektas, suteikiantis vartotojams galimybę iš naujo apibrėžti bilietų tiekimo grandinės taisykles.
- „Rentberry“ yra įmonė, kuri naudoja „Blockchain“ technologiją, kad ilgalaikės nuomos vietos gavimo procesas būtų saugesnis, skaidresnis ir ekonomiškesnis.
- „Helbiz“ naudoja „Blockchain“ technologiją, decentralizuotus debesų serverius ir išmaniosios užrakto aparatūrą, kad nebereikėtų tarpininkų ir trečiųjų šalių dalyvavimo automobilių nuomos procesuose.
- „HempCoin“ tikslas – padėti teikti bankininkystės paslaugas kanapių pramonei naudojant „Blockchain“ ir kriptovaliutas.
Pirmiau minėti projektai turėtų suteikti jums idėją apie „Blockchain“ potencialą ir „Blockchain“ poveikį verslui.
„Blockchain“ poveikis šalims
Nors „Blockchain“ technologijos naudojimas gali duoti didžiulės naudos, ne visos pasaulio šalys yra vienoje pozicijoje dėl jos priėmimo. Kai kurios šalys labiau priėmė technologinius pokyčius, kuriuos gali suteikti ši technologija, o kitos atsilieka.
Estija yra viena iš tokių šalių, kuri atvirai priėmė šią technologiją ir gali pamatyti, kaip „Blockchain“ technologija gali pakeisti pasaulį. Šalis jau mažiausiai dešimtmetį bando „Blockchain“ pranašumus. „Blockchain“ yra naudojamas Estijos duomenų registruose teisminiams, teisėkūros, sveikatos, kibernetinio saugumo ir bankininkystės tikslams. Kitos šalys, tokios kaip Šveicarija, Švedija, Jungtinės Valstijos ir Pietų Korėja, yra kol kas suvartymuose dėl „Blockchain“ ateities.
Reikėtų pabrėžti, kad nors pasaulio šalys paprastai yra atviros decentralizuotos duomenų bazės technologijai, jų pozicijos dėl kriptovaliutų naudojimo reguliavimo gali skirtis. Reguliuotojai rengia technologijos valdymo priemones ir rengia atitinkamas taisykles, kad netrukdytų jos pažangai ir puoselėtų socialinį „Blockchain“ technologijos poveikį.
„Blockchain“ technologijų kūrimas ir pritaikymas ateityje
Nors nėra visiškai aišku, kur šios technologijos pritaikymas gali būti tolimoje ateityje, visiškai akivaizdu, kad tautos ir pramonės šakos plūsta į ją.
Galimas pramonės ir visuomenės naudojimasis pasaulinėmis blokų grandinės technologijomis
Yra daugybė sektorių, kurie gali gauti naudos iš blokchain grandinės – nuo pramogų iki filantropijos.
Demokratija ir valdymas: „Blockchain“ ir valdymas puikiai dera. Balsavimas, sutelktinis finansavimas, komunalinės paslaugos, registratoriai ir kt. Gali būti įtraukti į „Blockchain“ duomenų bazę, siekiant didesnio skaidrumo. Ar „Blockchain“ technologija gali nutraukti korupciją? Tai užtruktų, bet tai tikrai įmanoma.
Daiktų internetas (IoT): “Internet of Things” (IoT) galima apibūdinti kaip tinklą, jungiantį fizinius įrenginius, tokius kaip buitinė technika, motorinės transporto priemonės, jutikliai, taip pat kita elektronika ir leidžiantiems bendrauti tarpusavyje. Tačiau, žinoma, vis dar gali atsirasti ryšio sutrikimų ir klaidų dėl elektros energijos tiekimo nutraukimo ir duomenų nutekėjimo. „IoT Blockchain“ naudojimas gali padėti sumažinti duomenų trūkumus ir pagerinti ryšių tarp įrenginių skaidrumą ir saugumą bei duomenų saugojimą. „Blockchain“ ateitis daiktų interneto pramonėje turi daug privalumų.
Mažmeninė prekyba: „Blockchain“ ir mažmeninė prekyba eina koja kojon. Technologija gali būti naudojama siekiant pagerinti tiekimo grandinės prekių sekimą ir įrodyti prekių autentiškumą, suteikiant galimybę skenuojant brūkšninį kodą atskirti netikras prekes nuo autentiškų.
Draudimas: yra daug „Blockchain“ draudimo naudojimo atvejų. Saugi technologija gali būti naudojama pramonėje sukčiavimui aptikti ir užkirsti kelią. Taip pat pagerinti turto draudimo reikalavimų organizavimą. Gali supaprastinti vartotojų įtraukimą į naują politiką arba netgi atverti galimybę turėti visuotinę draudimo duomenų bazę.
Skaitmeninė tapatybė: Yra keletas projektų, skirtų „Blockchain“ skaitmeninės tapatybės valdymui. Ši technologija gali žymiai sumažinti tapatybės vagystes ir sukčiavimą bei skatinti skaidrumą. Tai taip pat gali sumažinti trečiųjų šalių įtraukimo į slaptus asmens duomenis grėsmę.
Žemės ūkis: nepaisant to, kad „Blockchain“ žemės ūkyje naudojamas mažiau nei kitose pramonės šakose, vis dar daroma pažanga ir siekiama pašalinti tarpininkus žemės ūkio tiekimo grandinėse. Be to, daugelis įrašų apie maisto sertifikatus, tvarumą ir saugą įrašomi popieriuje ir privačiose duomenų bazėse. Šis duomenų saugojimo būdas gali sukelti pernelyg didelių valdymo išlaidų ir atveria daugybę galimybių korupcijai ir sukčiavimui. „Blockchain“ technologija gali labai padėti sumažinti sukčiavimą, sumažinti išlaidas ir skatinti efektyvumą.
Švietimas: „Blockchain“ švietime gali būti naudojamas nekintamiems veiklos įrašams, nuorašams, diplomams, sertifikatams ir t.t. kurti. Jis taip pat gali būti veiksmingesnė prieigos prie įrašų priemonė ir taip pat gali būti naudojamas siekiant padėti pripažinti pasiekimus. Socialinis „Blockchain“ technologijų poveikis yra stulbinantis.
Energija, klimatas ir aplinka: „Blockchain“ technologija gali padėti anksčiau minėtiems sektoriams, suteikdama vartotojams daugiau duomenų kontrolės ir optimizuodama efektyvų energijos naudojimą. Ji taip pat gali skaidriai remti tarpusavio energijos rezervų perdavimą.
Nuoma ir pasidalijimas važiavimu: mes visi girdėjome apie „Uber“ ir nors paslauga neabejotinai naudinga, yra didelis trūkumas, nes ji yra centralizuota ir vairuotojai privalo sumokėti mokestį už „Uber“ platformą už kiekvieną baigtą važiavimą. „Blockchain“ technologija gali iš esmės pakeisti važiavimo dalijimosi pramonę ir sudaryti sąlygas bendraamžių automobilių nuomai ir pasidalijimui.
Filantropija: Būkime sąžiningi sau, tikrai buvo abejonių dėl tam tikrų labdaros organizacijų ir filantropinių veiksmų skaidrumo. Asmenys negali atvirai sekti lėšų judėjimo, todėl išsiaiškinti, ar lėšos buvo panaudotos tinkamai, tampa gana dideliu uždaviniu. „Blockchain“ ir filantropija puikiai dera.
Sveikatos priežiūra. Sveikatos priežiūros pramonei labai reikia atskaitomybės ir skaidrumo. „Blockchain“ technologija gali suteikti skaidrių ir decentralizuotų sprendimų, kaip saugoti paciento medicininius duomenis, sveikatos įrašus, receptus, draudimo planus ir kt.
Nekilnojamasis turtas ir žemės teisės: „Blockchain“ technologijos ateitis gali padėti efektyviai saugoti informaciją apie įsigytą žemę, įrašyti nuosavybės pažymėjimus ir užtikrinti tinkamą nekilnojamojo turto savininkų ir žemės savininkų teisinę ir ekonominę saugą. Tai taip pat padėtų išvengti nekilnojamojo turto sukčiavimo ir blogų veikėjų. Be to, yra „Blockchain“ projektų, kuriuose pagrindinis dėmesys skiriamas nekilnojamojo turto žymėjimui, kad atskirų investuotojų priklausančią procentinę dalį nuo būsimos investicijų grąžos.
Pramogos: „Blockchain“ gali turėti didelės įtakos pramogų industrijos kamuojančioms problemoms, tokioms kaip autorių teisių pažeidimas, piratavimas ir turinio vartojimas. Naudodamiesi technologijomis ir kriptovaliutomis, menininkai, rašytojai ir muzikantai galėtų platinti savo kūrybinį turinį pasauliniu mastu, išlaikydami visišką minėto turinio kontrolę.
Apskritai, yra daugybė sektorių, kurie gali gauti naudos iš blokavimo grandinės. Įmonės dažnai ieško „Blockchain“ sprendimų, kurie galėtų būti naudojami jų veiklai pagerinti ir padėti įgyti konkurencinį pranašumą. Atsižvelgiant į tai, kad „Blockchain“ technologijos įtraukimas gali būti nelengvas uždavinys – prasminga ieškoti ekspertų pagalbos.
„Blockchain“ technologijos ateitis turi galimybę išspręsti rimtas problemas, su kuriomis susiduria šiuolaikiniai bankai. Šiuo metu bankai ir jų personalas tvarko visas klientų lėšas ir tvarko pinigų pervedimus. Taigi jie veikia kaip tarpininkai. Ten, kur dalyvauja žmonės, gali sutrikti saugumas ir skaidrumas. Savo pobūdžiu „Blockchain“ duomenų bazės yra saugesnės ir skaidresnės ir sumažintų apskaitos klaidų tikimybę, o dėl decentralizuotų aspektų bankai greičiau ir pigiau atliktų operacijas. Pasak IBM, bankai rikiuojasi priimti šią technologiją.
Kalbant apie asmeninius finansus ir mokėjimus, „Blockchain“ technologija ir kriptovaliutos gali ištaisyti poreikį tokiais tikslais pasikliauti trečiosiomis šalimis (bankų ir finansų įstaigomis). Kiekvienas, turintis interneto ryšį, gali sukurti skaitmeninę valiutos piniginę ir atlikti sandorius „Blockchain“, nesilaikydamas reguliavimo priežiūros ar jokių geografinių apribojimų. Tai veda prie mūsų kito taško – tolesnės geografinės „Blockchain“ technologijos plėtros ir, svarbiausia, bankininkystės pristatymo besivystančioms šalims.
Tolesnis geografinis „Blockchain“ technologijos išplėtimas
Čia aiškiai yra daugybė „Blockchain“ pranašumų, tačiau galbūt didžiausias jo plėtros poveikis bus matomas neišsivysčiusiose šalyse, tokiose kaip Zimbabvė, Venesuela ir Filipinai, ir regionuose, kuriuose bankų paslaugos ar ryšiai išlieka problema. Pasak Pensilvanijos universiteto dėstytojo Davido Crosbie, „Blockchain“ technologijos ateitis gali pagerinti besivystančių šalių kasdienio gyvenimo kokybę, sukurti automatizavimą, komfortą ir priartinti tautas prie gerai išsivysčiusių vakarų visuomenės.
Besivystančias šalis vargina netinkamos ir prastai veikiančios valdžios institucijos, taip pat biurokratija, senovės (pagal šiuolaikinius standartus) apskaitos sistemos ir korupcija. „Blockchain“ technologija šioms tautoms gali būti tiltas į automatizavimą, bankininkystę, ryšius ir skaidrumą. Nepaisant to, kad „Blockchain“ technologija yra labiausiai susijusi su kriptovaliutų sandoriais, iš tikrųjų nauda, kurią besivystančios šalys gali gauti apskaitai ir finansų sektoriui, gali pasirodyti stulbinanti. Tačiau užduotis panaudoti „Blockchain“ technologiją pasauliniu mastu – pasaulis susidurs su iššūkiais.
Nepaisant sunkumų, su kuriais susidurs pasaulinė „Blockchain“ plėtra, ji tikrai toliau vystysis tose šalyse ir pramonės šakose, kuriose ji jau naudojama, o ypač tose pramonės šakose, kuriose yra technologinė ir fizinė infrastruktūra, kuri ją palaiko, pavyzdžiui, JAV , Estija, Šveicarija ir kt.
Be to, „Blockchain“ technologija sulaukė didesnio dėmesio iš įvairių bankų, kurie nori ją panaudoti įvairiems vidiniams procesams tobulinti.
Pasaulio “Blokcgain” augimo iššūkiai ir rizika
Viena didžiausių problemų, kylančių naudojant „Blockchain“ technologiją pasauliniu mastu ir besivystančiose šalyse, yra susijusi su parama infrastruktūrai. Norint pasinaudoti „Blockchain“ teikiamomis paslaugomis, reikalinga technologinė infrastruktūra. Taigi dėl akivaizdžių priežasčių greičiau ir efektyviau ją integruoti tokiose vietose kaip JAV, Japonija ir tam tikros Europos tautose.
Norint pasinaudoti būsimomis „Blockchain“ technologijos galimybėmis, būtinas ryšys, taip pat prieiga prie prieinamų ryšių ir kompiuterių sistemų. Ši prieiga ir šios sistemos yra laikomos prabanga daugeliui besivystančių regionų žmonių.
Prireiks daug pastangų įtikinti asmenis, valdymo organus ir įmones apie „Blockchain“ naudojimo pranašumus. Be socialinio ir ekonominio poveikio, kurį jis gali turėti visais žmogaus gyvenimo aspektais, visuotinės taisyklės dėl „Blockchain“ technologijos ir kriptovaliutų naudojimo skiriasi. Tai gali turėti įtakos būsimam pasauliniam „Blockchain“ augimui ir jo gebėjimui padėti asmenims.
Taip pat yra tai, kad „Blockchain“ technologijai palaikyti reikia daug energijos, o tai gali sukelti problemų, susijusių su jos pritaikymu besivystančiose šalyse. Ši technologija taip pat turi galimybę automatizuoti ir sutrikdyti įvairius darbus, o tai gali lemti daugelio asmenų nedarbą; kurių rezultatai yra gana akivaizdūs.
Ar „Blockchain“ turi tarptautinės plėtros potencialą?
Mūsų pasaulyje yra tarptautinio „Blockchain“ kūrimo ir naudojimo ateitis. Visiškai aišku, kad ši technologija yra labai susidomėjusi dėl reguliavimo dėmesio, projektų, kurie pritraukia stulbinantį finansavimą, augančios kriptovaliutų rinkos kapitalizacijos, ir tokios šalys kaip Estija atsilieka nuo šios technologijos ir integruoja ją į visus svarbius šiuolaikinės visuomenės aspektus. .
Akivaizdu, kad šia technologija yra labai didelis susidomėjimas ir tai patvirtina daugybė faktų. „Blockchain“ sulaukia daug reguliavimo institucijų dėmesio ir atsiranda daugiau „Blockchain“ vykdomų projektų, kurie pritraukia stulbinantį investuotojų finansavimą. Be to, kriptovaliutų rinkos kapitalizacija auga ir yra progresyvių tautų, tokių kaip Estija, kurios atsilieka nuo „Blockchain“ ir integruoja ją su visais esminiais šiuolaikinės visuomenės aspektais.
Tiesa, nors būsima „Blockchain“ technologijos sritis yra šviesi, jos diegimo kaina bus didelė. Jos įgyvendinimui reikės įmonių, visuomenės ir reguliavimo šalių susibūrimo ir bendradarbiavimo.
Tačiau vienas dalykas yra tikras, kad profesionalai ir įmonės, kurios dabar naudojasi „Blockchain“ technologija ir skiria laiko, kad visiškai suprastų visą jos sudėtingumą ir naudą, ateityje, be jokios abejonės, turės dramatišką konkurencinį pranašumą. Atsižvelgiant į tai, kad technologijos diegimas gali būti nelengvas uždavinys, prasminga ieškoti ekspertų „Blockchain“ kūrimo paslaugų.