Kodėl jums reikia projekto specifikacijos?

Mobilios aplikacijos kūrimas yra tarsi namo statymas

Kažkada buvo žmogus, vardu Algis. Jam buvo trisdešimt metų, jis buvo vedęs nuostabiai gražią moterį. Kartą, kai jie vakarieniavo, ji pasidalino viena didžiausių naujienų, kuri turėjo pakeisti Algio ir jos gyvenimą amžiams. Pakeliui jie susilaukė kūdikio.

Tą vakarą jie ilgai kalbėjo apie savo planus, ateitį ir apie tai, kaip kūdikis pakeis jų gyvenimą, kai žmona sugalvojo naują unikalią idėja.

„Mano brangusis, mums reikia statyti namą. Mūsų šeimai reikia didesnio namo nei tas, kurį turime “.

Taigi Algis pasamdė kai kuriuos statybininkus, kurie sakė, kad jie tikrai gerai išmano savo profesiją. Jie sakė, kad praeityje kažkam statė namus. Jis komandai viską išsamiai paaiškino: kokio namo jie nori, kiek jame turėtų būti kambarių, kiek atsargų ir t.t.. Viskas turėjo vykti sklandžiai.

Atėjo pats laikas, ir Algis buvo pakeliui į naujus namus. Jis buvo toks susijaudinęs ir sužavėtas!

„Oi ne. Kas čia? Ar tai turėtų būti mano namai? Ar tai tas namas, apie kurį kalbėjome?”

Algis buvo šokiruotas. Naujai pastatytas namas jį visiškai sužlugdė. Tai visiškai neatitiko jo pradinių reikalavimų. Taip, tai buvo namas. Net su vonios kambariu ir virtuve … bet kodėl, velniai griebtu, ši virtuvė buvo tokia beprotiškai maža? Kodėl svetainėje nebuvo langų? Kodėl po velnių šiuose namuose buvo šiaudai?

„Aš nemokėsiu už šį namą. Grąžinkit man pinigus “, – sakė Algis. Bet žinote, šių pinigų nepakaks, kad atpirktų milžinišką nusivylimą.

Taigi, kas nutiko ne taip?

Aš jums pasakysiu kas blogai. Algis taip jaudinosi dėl naujo namo, kad pamiršo vieną smulkmeną. Lažinuosi, kad sutinkate, kad norint pasistatyti savo įsivaizduojamą nuostabų namą, sėkmė slypi detalėse, ar ne? Tuo metu didžiausia problema buvo architektūriniame plane, dar kitaip – detalioje specifikacijoje, arba, tiksliau sakant, jo nebuvo. Tai sukėlė Algio lūkesčių nusivylimą.

Galbūt Algis tam neskyrė daug dėmesio ir nelaikė to svarbiu. O gal jis tiesiog norėjo sutaupyti laiko. Pinigai yra svarbūs, ypač kai laukiate kūdikio, kuris netrukus jūsų gyvenimą apvers 180 laipsniais. Faktas buvo tas, kad Algis nepaisė architektūrinio plano (specifikacijos) ir jam baigėsi labai blogai.

“Gerai, kodėl jūs man nuolat pasakojate apie Algi?”

“Kaip tai susiję su manimi? – Jūs klausiate.

Nes mes visi esame Algiai. Kartais turime priimti sunkius sprendimus. Kartais mums reikia taupyti pinigus. Kartais turime terminų. Kartais mes tiesiog norime sukurti projektą. Kaip ir Algis, kartais pamirštame svarbią detalę – architektūrinį planą – specifikaciją.

Kūrėjo srityje mes tai vadiname kitaip. Mes tai vadiname „funkcinėmis specifikacijomis“ arba tiesiog “projekto specifikacija”. Mūsų patirtis ir klientų patirtis rodo, kad funkcinių specifikacijų dokumentas yra būtinas bet kuriam sėkmingam projektui. Mes visi esame unikalūs ir skirtingi, mūsų galvoje – milijonai idėjų ir koncepcijų. Jei norite, kad IT kompanija, kuri kuria mobilias aplikacijas sukurtų jums norimą aplikaciją, geriausia pateikti dokumentuotas savo idėjas, struktūros medį. Vis dar neįtikinote? Tegul faktai kalba už mus.

8 priežastys, kodėl jums reikia specifikacijos

 • Geresnis idėjos pristatymas
  Funkcinių specifikacijų dokumentai padeda geriau pristatyti savo idėją mobilių aplikacijų kūrimo komandai ir dar geriau ją suprasti. Funkcinės specifikacijos veikia kaip vieningas dokumentas, skirtas bendram projekto supratimui tarp skirtingų komandos narių.
 • Lūkesčių įgyvendinimas
  Akivaizdu, kad komanda turi 100% aiškiai suprasti, kaip projektas turėtų veikti, kad galėtų atitikti jūsų išsikeltus lūkesčius atitinkančius galutinį produktą. Jei tik Algis turėtų architektūrinį planą, jo komanda geriau suprastų galutinį rezultatą, kurio jis tikėjosi gauti. Tikimybė patenkinti jo lūkesčius būtų buvusi didesnė. Ar sutinki?
 • Ta pati vizija
  Yra skirtingi požiūriai ir galimybės į tos pačios funkcijos kūrimą. Visa komanda turi turėti tą pačią kiekvienos funkcijos viziją, kad galėtų pateikti tobulą galutinį produktą.
 • Paslėpta mechanika
  Projekte gali būti daug paslėptų mechanikų, funkcijų, atliekamų veiksmų, kurių nematyti iš paviršiaus. Paprastai tokie dalykai atrandami įsigilinus. Norėdami juos atskleisti, turite išsamiai papasakoti apie projektą. Po kruopštaus tyrimo, paslėpta mechanika atsiskleidžia. Jei tai pateiktuose dokumentuosite, niekas apie tai nepamirš aplikacijos kūrimo procese.
 • Biudžeto kontrolė
  Kai komanda yra tam pačiam kelyje, visiškai matanti tais pačiais projekto tikslais, strategija ir metodu, pats laikas įvertinti darbo apimtį. Turėdami aplikacijos funkcines specifikacijas, galite įvertinti savo projektą. Be to, funkcinės specifikacijos leidžia išvengti netikėto didelio biudžeto padidėjimo. Turėdami laiko/biudžeto sąmatą ir funkcijas, užrašytas skaitmeniniame dokumente, galite lengvai valdyti biudžetą ir visą procesą.
 • Taupant laiką
  Funkcinės mobiliosios aplikacijos specifikacijos sumažina laiką, reikalingą naujų komandos narių įtraukimui į projektą. Neturint išsamaus projekto aprašymo, yra didelė rizika, kad kūrimas gali vykti sunkiai. Atsižvelgiant į tai, kad kūrimo procese turėtų dalyvauti daug žmonių, kyla pavojus neteisingai suprasti kai kurias projekto ypatybes. Apskritai tai gali sukelti netvarką, chaosą ir padidinti biudžetą.
 • Projekto dydis
  Kūrėjų komanda niekada nesužinos, koks turėtų būti jūsų projekto mastelio dydis, kol nepasakysite ir tikrai neužfiksuosite dokumente. Galbūt norėsite kai kurias funkcijas laikyti paslaptyje. Nors dėl projekto dydžio geriau informuoti savo kūrėjų komandą, apie savo augimo planus, viziją iš anksto. Algis turėjo pasakyti savo komandai, kad nori pastatyti vieno aukšto namą, kuris per kelerius metus turėtų padidėti iki 2 aukštų. Bet Algis nesidalija savo idėjos paslaptimis, tiesa?

  Leiskite iliustruoti šį dalyką pavyzdžiu. Galite pasakyti, kad ketinate pradėti projektą Vokietijoje ir kad jūsų internetinė svetainė turi būti prieinama tik vokiečių kalba. Bet galite pamiršti pridėti „kol kas“. Jei tai padarysite, kūrėjų komanda gali sukurti internetinės svetainės architektūrą, kuri nėra pakankamai keičiama, kad palaikytų kelias kalbas. Gali atrodyti, kad lengva pridėti kalbą. Tačiau programavimo požiūriu tai reiškia, kad architektūrą reikia gerokai pertvarkyti. Šie pakeitimai gali būti labai svarbūs kai kuriems projektams. Kai kuriais atvejais jums gali tekti net perkurti projektą nuo nulio, kad jis būtų išplėstas.
 • Kokybės užtikrinimas
  Kokybė yra svarbi bet kurio projekto kūrimo dalis. Kadangi kokybės užtikrinimo specialistai yra kūrėjų komandos dalis, jie turi būti tam pačiame kelyje su visa komanda. Priešingu atveju jie negalės pateikti aukštos kokybės bandymų rezultatų.

Norite pakilti aukščiau?

Labai rekomenduojame pradėti mobiliųjų aplikacijų kūrimo projektą sukuriant funkcines specifikacijas. Nesvarbu, ar esate pradedantysis, ar verslo įmonė, ar ketinate iš karto paleisti prototipą, MVP ar visą projektą, reikia sukurti viso projekto specifikacijas. Kūrėjų komanda turi aiškiai suprasti projekto architektūrą, jo mechaniką ir logiką. Neturint funkcinių specifikacijų, gali būti gana sudėtinga sukurti sėkmingą projektą net labai patyrusiai mobilių aplikacijų kūrimo įmonei.

Net jei norite sutaupyti šiek tiek pinigų, mes rekomenduojame jums sutaupyti pinigus per kitą prizmę, pvz., išmesti nereikšmingą funkciją. Tai neturės didelio vaidmens, bet labai svarbu turėti aiškų dokumentą ir tą pačią viziją.

Geriau praleisti šiek tiek laiko dokumentuojant projekto funkcionalumą projekto pradžioje, o ne gauti galimų problemų kūrimo proceso metu. Visa tai gali turėti neigiamos įtakos jūsų laikui, biudžetui ir energijai. Aplikacijai kurti reikia aiškių tikslų ir išsamių dokumentų, kad būtų patenkinti kliento keliami tikslai ir lūkesčiai.

Prisimeni Algi? Nekartokite jo klaidos. Tai ne tik paprasta atsiminti. Mes tai žinome.

Susisiekite su Mumis

Contact Us