10 dalykų, kuriuos turite išsiaiškinti prieš pasirinkdami SEO įmonę

Aišku, norite, kad jūsų įmonė augtų ir jai sektųsi. Jūs suprantate, kad jūsų įmonės randamumas internete nėra toks didelis, koks galėtų būti. Girdėjote apie SEO ir tai, ką jis padarė kitoms įmonėms. Nuo ko pradėti? Kaip veikia SEO? Ką turėtumėte samdyti? SEO įmonės pasirinkimas yra svarbus sprendimas, kuris labai paveiks jūsų verslo sėkmę. Tai taip pat nemaža investicija.

Apsispręsti dėl įmonės gali būti nelengva užduotis. Yra tiek daug agentūrų, kurios dalinasi pažadais į kairią ir į dešinę. Nors geros reputacijos SEO įmonės pasirinkimas gali duoti palankių rezultatų ir pelno, o apsimestinės ar neetiškos, “juodos kepurės” SEO įmonės pasirinkimas gali ne tik sukelti galvos skausmą, bet ir turėti destruktyvių pasekmių jūsų verslui.

Prieš pasirinkdami, kuriai SEO įmonei perduoti savo pinigus ir savo svetainę, būtinai užduokite šiuos 10 klausimų:

Klausimai SEO įmonei
Klausimai SEO įmonei

1. Kaip ir kokiu būdu pagerinsite mano įmonės reitingą paieškos sistemoje?

Geros reputacijos SEO kompanija turės ne vieną atsakymą į šį klausimą. Tokių agentūrų SEO specialistai žino, kad reitingavimą lemia optimizavimas puslapyje ir už jo ribų, tinklaraščių rašymas, socialiniai tinklai, vaizdo įrašai ir daugybė kitų veiksnių. Jūsų svetainės SEO auditas turėtų būti vienas iš pirmųjų dalykų, kurių turi padaryti patikima agentūra. Saugokitės SEO kompanijų, kurios mano, kad nuorodų kūrimas yra vienintelis būdas pagerinti reitingą. Nors kokybiškos atgalinės nuorodos pagerins jūsų svetainės reitingą, jos nėra vienintelė šio galvosūkio dalis.

Nors nuorodų kūrimas vis dar turi didelę įtaką reitingams, „Google“ sumažino jūsų svetainėje galimų nuorodų tipus ir skaičių. Viena didelės vertės reitingo nuoroda verta daugiau nei 100 silpnų grandžių, kurios neturi jokio autoriteto ar vertės. Jau turėtų būti įtartina, jei SEO įmonės, kurios garantuoja daug atgalinių nuorodų. Tai greičiausiai mažos vertės nuorodos, kurios nepadės jūsų reitingams. Didelės vertės nuorodos reikalauja daug pastangų, todėl SEO įmonės, žadančios reguliariai ir be jokių problemų gauti nuorodas iš vertingų, geros reputacijos svetainių, yra tos, su kuriomis turėtumėte dirbti.

Atsižvelgdami į tai, turėtumėte užduoti klausimą, kokios nuorodos žada jus pasiekti. „Black-hat“ SEO įmonės dažnai naudos automatizuotą nuorodų kūrimo įrankį, kad sukurtų daug atgalinių nuorodų. Jie taip pat gali dalyvauti pirkdami nuorodas, o tai „Google“ yra didelis NE. Už tokias masines, automatines nuorodas „Google“ nubaus, o tai bus bloga žinia jūsų svetainei, taigi ir jūsų verslui.

2. Kada turėčiau tikėtis SEO rezultatų?

Kiekvienas, kuris yra SEO specialistas ir išmano, kaip veikia SEO, žino, kad pastebimi reitingų patobulinimai neįvyks per naktį. Tiesą sakant, jie gali užtrukti (ir paprastai tai trunka) mėnesius. Įmonės, kurios žada reikšmingus rezultatus per kelias savaites, yra tos, nuo kurių reikia bėgti.

3. Kokio tipo analitines ataskaitas gausiu ir kaip dažnai?

Geros reputacijos SEO kompanija bus visiškai skaidri apie darbą, kurį atliks jūsų svetainėje. Jie reguliariai rengs išsamias ataskaitas. SEO įmonė, kuri atsisako reguliariai tikrinti ir pateikti ataskaitas, turi raudoną vėliavą. Pasirinkite SEO agentūrą, kuri ne tik reguliariai teikia ataskaitas, bet ir kartu su jumis peržiūri ataskaitas. Galite užduoti klausimus ir patys nemažai dalykų sužinoti. Tai taip pat parodys agentūros patirtį ir žinias apie SEO.

SEO klausimai
Kokio tipo analitines ataskaitas gausiu ir kaip dažnai?

4. Kaip mane informuosite apie mano svetainės pakeitimus?

Jūsų svetainė yra svarbi jūsų verslo dalis. Taip žmonės jus suranda internete. Turėsite žinoti, ką agentūra daro jūsų svetainėje, jei kas nors nutiktų arba būtų padaryta kažkas, kam jūs nepritariate. Blogos SEO įmonės imsis jūsų tinklalapio ir atliks nereikalingus pakeitimus arba atliks pakeitimus, dėl kurių paieškos reitingai nepagerės, bet turės daug papildomų išlaidų.

5. Kaip su jumis susisiekti?

Ar jūsų projektą vykdys komanda ar asmuo? Kas tie žmonės įmonėje? Ar jie yra lengvai prieinami, kad atsakytų į klausimus ar išspręstų jums rūpimus klausimus? Koks yra geriausias būdas susisiekti su tuo asmeniu / komanda? Geroje SEO įmonėje jūsų paskirtas asmuo bus nuolat pasiekiamas ne tik el. paštu, bet ir telefonu.

6. Ar turite ilgalaikių klientų?

Atsakymas į šį klausimą daug atskleis apie SEO įmonės teisėtumą ir reputaciją bei nustatys, ar ji pakankamai patikima jūsų verslui. Daugelis SEO kompanijų neturės ilgalaikių klientų ar gerų atsiliepimų. Geros reputacijos SEO agentūros turės daug ilgalaikių klientų. Jų klientai laikosi jų įsikibę, nes įmonė daro kažką teisingo ir duoda rezultatų, todėl klientai džiaugiasi galėdami likti su jais ir dirbti kartu toliau.

7. Ar galite pasidalinti informacija apie kai kuriuos savo buvusius klientus ir jų rezultatus?

Grįžtant prie 2, 3 ir 4 klausimų, geros reputacijos SEO agentūra bus visiškai skaidri ir daugiau nei noriai dalinsis bei girsis savo klientų sėkmės istorijomis. Tiesa, būna tikrai dažnas atvejis, kad įmonė negali jų visų pasidalyti, nes gali būti sudaryti konfidencialumo sutartys, kurios to neleidžia, tačiau jie turėtų turėti kiekybiškai įvertinamų įrodymų, kad jų pastangos veda į sėkmę.

SEO pasiekimai
SEO pasiekimai

8. Kiek trunka minimali sutartis? Kas atsitiks, jei nutrauksime anksčiau laiko?

Įtartinos SEO kompanijos bandys užverbuoti jus terminuotomis ir ilgalaikėmis sutartimis. Kita vertus, gera agentūra turės skirtingą sutarčių trukmę arba iš vis neterminuotą sutartį. Dažniausiai tokios SEO įmonės turi nepriekaištingą reputaciją bei labai savimi pasitiki ir žino iš patirties, kad įmonės, kurios pradeda su jais dirbti net neturi minčių nutraukti sutarties. Jums bus naudingiau pasirinkti neterminuotą sutartį (jei įmonė bus patikima), nes per 3 – 5 mėnesius pamatysite kaip ji dirba ir ar yra patikima, nes norint pakelti internetinės svetainės reitingą reikia laiko. Geros reputacijos SEO įmonės turės organizuotą sistemą, kuri leis jums lengvai atsisakyti sutarties dėl bet kokios priežasties.

9. Kaip nustatyti, ar jums tai neša naudos bei SEO darbai gerai atlikti?

Šis klausimas atskleis SEO įmonės motyvą. Ar jie suinteresuoti greitai gauti rezultatus naudodami masines atgalines nuorodas, kad galėtų pasigirti, kokie jie puikūs, ar skiria laiko, kad sužinotų jūsų verslo tikslus ir investuotų į tai, kad jūs būtumėte pasiekiami iš įvairių pjūvių? Kuo konkretesnė įmonė siekia padėti jums, tuo geriau. Jūsų sėkmę turėtų lemti ne SEO, o verslo rodikliai (daugiau atvestų žmonių iš organinio srauto į jūsų svetainę, daugiau klientų, daugiau pardavimų, daugiau peržiūrų). Aišku, nereikia pamiršti ir paties savęs, nes jeigu jūsų rinkodara ir kainodara nėra konkurencinga lyginant pagal konkurentus, tai nereikėtų kalti SEO įmonės, kad nekyla taip pardavimai kaip tikėjotės. Kitas labai svarbus faktorius – jūsų pačių svetainės ar el. parduotuvės stilius ir funkcionalumas. Jei jis nepatrauktus, nepatogus ir ne pagal vartotojų elgseną padarytas – reikia šią vietą būtinai tvarkyti. Svetainė, o ypač el. parduotuvė yra dinaminis dalykas, kuris su laiku turi prisitaikyti prie naujų žmonių įpročių ir naujų rinkoje diktuojamų sąlygų.

Kaip nustatyti ar SEO gerai padarytas
Kaip nustatyti ar SEO gerai padarytas

10. Kodėl turėtume samdyti jus, o ne kitus SEO specialistus?

Į šį klausimą greičiausiai bus atsakyta nerealiais pažadais. SEO įmonių, kurios žada ar suteikia garantijas, reikia vengti. Įmonės, kurios paaiškina savo metodus ir pritaikys strategijas, kad atitiktų jūsų konkrečius poreikius, yra tos, kurios labiausiai padės.

SEO pasaulis nuolat keičiasi. Dėl nuolat tobulėjančių „Google“ algoritmų tai, kas veikė prieš kelis mėnesius, kitą savaitę gali būti pagrindas nubausti. Geros SEO įmonės žino, kad garantuotų rezultatų nėra. Vietoj to, jie vėl sutelks dėmesį į jūsų įmonę ir konkrečiai įvardins, kaip jie gali padėti jūsų verslui pasiekti rezultatų, kurie iš tikrųjų padeda jums augti.

Trumpai tariant, jums reikia paieškos sistemų specialistų, kurie žinotų, ką daro SEO ir kaip jis gali veikti jūsų konkrečiame versle.

Apsispręsti dėl SEO įmonės gali būti sudėtinga. Okursa.lt esame skaitmeninės ateities namai, tai lyg kelios įmonės vienoje vietoje, kuri gali jums pasiūlyti visas kompleksines paslaugas. Mes esame ne tik SEO, Internetinių puslapių kūrimo, mobilių aplikacijų kūrimo įmonė, bet ir kur kas daugiau. Okursa įmonė yra sudaryta iš profesionalių SEO specialistų, teikiančių klientams platų SEO paslaugų spektrą. Jei pradėjus reitinguoti jums reikia papildomos informacijos arba nuolatinio palaikymo, susisiekite su mumis. Džiaugiamės galėdami padėti jums sėkmingai vykdyti jūsų verslą, augti internete bei lipti į Google Olimpo kalną.

Susisiekite su Mumis

Contact Us